Kombuša

perla  

član od: 12.10.2006

sporočila: 3

17. jul 2007 1:09

Ciao vsem skupaj! Jaz jo tud kr nekaj časa že iščem....Kdo se to iz Maribora ponuja??? Se lahk priporocim?? Lep pozdrav! perla

marijana.g  

član od: 20.6.2008

sporočila: 1

9. sep 2008 20:32

jaz sem probala kombušo in moram priznati da je zelo uredu marijana.g

bojči  

član od: 13.7.2006

sporočila: 258

21. nov 2008 22:05

Prosim za pomoč.Dobila sem "mlado"kombušo.Je čisto tanka.Dala sem jo v 1.5l črnega čaja.Sladkala sem ga s 125g rjavega sladkorja.Delala sem po navodilih,ki sem jih dobila na internetu.Ko se je čaj ohladil sem gobico položila na čaj,prilila sem tudi tisto tekočini,v kateri sem jo dobila.Gobica je potonila.Nekateri pravijo da je vseeno če je na tleh.Kaj naj naredim. Hvala,in lep pozdrav. bojči

tarčica  

član od: 9.9.2007

sporočila: 168

21. nov 2008 23:36

Kar pusti jo na tleh, bo sama naredila na vrhu novo že po nekaj dnevih. tarčica

bojči  

član od: 13.7.2006

sporočila: 258

7. dec 2008 21:23

Goba kombuša mi je na začetku potonila.Na vrhu se je naredila nova goba.Ko je bil čas za pripravo nove sem opazla,da mi je spodnja začela razpadati.V čaju je bilo nekaj sluzi,čaj sem precedila in napolnila steklenici,staro gobo sem zavrgla,novo nastalo pa sem uporabila za nov pripravek.Ali je tako kombušo priporočljivo piti,ali je kaj narobe. Hvala in lep pozdrav! bojči

vincencius  

član od: 8.3.2009

sporočila: 1

8. mar 2009 11:50

Spoštovani ! Glede kombuše sem že veliko slišal in bi jo rad preizkusil. V kolikor jo imate in bi jo lahko dobil mi prosim sporočite kako lahko pridem do nje. Že v naprej se zahvaljujem in vam želim vse dobro.
Vrana je napisal/a:
Hola! Gad, nadvse upam, da sta s tvojo kombušo že stari prijateljici, pa da si jo dobila v dar in ne po akcijski ceni! Moja kombuška je silno pridna, tako da jo lahko ponudim, če kdo želi kakšnega od njenih malčkov. Pa tudi kefirjevo gobico in kristalčke imam spet na zalogi. Podarim O zdravilnosti bi rekla le to, da se po nekaj mesecih uživanja napitkov odlično počutim in bojda sem dosti manj sitna, kot prejšnje čase Pozdravček! Vrana
vincencius

L  

član od: 6.5.2009

sporočila: 11

22. maj 2009 13:27

Če kdo želi kombušo, se lahko javi meni. Sem iz Ljubljane. bi se bilo fino čimpreje zmenit, da gobica ne pide stran, ker se mi jo zdi škoda lp. L Sporočilo je spremenil(a) L dne 22. 2009 18:49

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

24. maj 2009 12:23

Potapljaške podvige gobice se lepo prepreči na čisto preprost način. Paličico za ražnjiče (leseno) prereži na polovico in na sredini vsake polovice naredi zarezo v širini palčke. Potem iz tega sestaviš križec in nanj položiš gobico in zadeva je rešena. Shranjevanje gobice pa je tudi preprosto. Jaz jo enostavno zamrznem. Če mi crkne, imam v skrinji rezervno, ki jo lepo odtajam na sobni temperaturi in dam v čaj. Ponovno "oživi". Omenila bi samo še to, da v stik z gobico naj ne bi prišla nikakršna kovina (žlica itd.), čaj pa naj bi se kuhal v emajlirani posodi. Tudi mešanje čaja s kovinsko žlico baje ni najbolj zaželjeno. Če gobico pustimo v čaju dalj časa (nisem štopala, zato ne vem natančnega časa), se čaj spremeni v kis, ki je po okusu precej blag (zame prenežen) in se ga lahko uporablja za solate. Sam okus čaja pa je najbolj podoben okusu piva, zmešanega z jabolčnim sokom in vodo. Vsaj meni se je tako zazdelo hahaha Če komu okus ne odgovarja, lahko čaj zmeša praktično s čemerkoli (sok, čaj močnejšega okusa...). Lp od R.

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

7. avg 2009 11:59

Dobila sem kombušo, pripravila napitek. Opazila sem na površju kombuše ene male črvičke . Ali je to normalno, ali se mi je zaredilo kaj drugega ? Bolj ko to opazujem, manj me mika, da bi to pila. Ali mi lahko kdo kaj svetuje, kaj naj storim ? LENČA http://lencaa.moj-album.com/album/15731661/

natasa83  

član od: 21.9.2008

sporočila: 19

7. avg 2009 12:41

če ima še kdo kombušo...bi se res priporočila...če imate kakšno več. namreč...ko sem bila še majhna se spominjam da je že stara mama uporabljala to "gobo" za čaj in tudi namesto kisa... in se spomnim kako je hvalila to zadevo...sedaj bi jo pa tudi jaz rada ker se srečujemo z raznimi zdravstvenimi težavami...pri katerih naj bi napitki s kombuše pomagali.. sem iz gorenjske... hvala in lep pozdrav..::)) natasa83

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti