Čebula

Biba7  

član od: 29.4.2005

sporočila: 69

23. jun 2005 23:06

Čebulne muhe se je zelo težko znebiti, tudi če imaš čebulo skos pokrito. Mi smo lansko leto delali poizkuse pa se ni nič obneslo, tudi razni strupeni pripomočki niso pomagali. Se pa ličinka po nekaj časa izrodi, tko da je treba pol čebulo toliko olupit, da ne vidiš več sledov ličink in jo lahko uporabljaš naprej. Lp. Biba7

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

24. jun 2005 17:31

To sem še hotela dodati... Čeprav ne zgleda preveč okusno, izrežite tisti del z ličinko (ki je navadno že v obliki bube, ko čebulo pobiramo). Nič ne škodi.. lp juhica

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

23. maj 2006 7:50

Vprašanje: do kdaj je še čas, da čebulo pošpricaš z dithanom ali basudinom? Ali je sedaj še čas? mimika

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

23. maj 2006 14:43

Sedaj pa še moje izkušnje ,posejem 2 vrsti korenčka ,posadim 2 vrsti čebulčka in tako naprej ,pokrijem z kopreno, vmes do 15 . maja 2x polijem z vodo, kjer sem namakala koprive (naberem koprive in jih 24 ur namakam in precedim ),in o čebulni muhi ne duha ne sluha -prej sem pa že tudi čebulo zmetala vstran .mi je letos kolegica rekla da je namočila čebulice v neko tekočino predno je sadila in ima vseeno zanič čebulo .Ker je bolj hladna in vlažna pomlad je tudi nevarnost za uši -namočite v kanto (od jupola) dve pesti preslice ,dve pesti rmana in dve pesti kopriv ,po 24 urah precedite in poškropite papriko ,paradižnik ,rdečo peso ,fižol .......pa vmes med zelenjavo posadite žametnice -rože -,vse našteto odganja vse mogoče škodljivce in mrčes (vonj). Marta

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

23. maj 2006 15:40

Čebulo bom sadila komaj jutri (tako, kot vsako leto), zdaj boste rekle, glej jo trolo, mi jo pa že jemo (mlado, seveda), no, meni pa bo zrasla malo kasneje, pa nič hudega. Med korenjem se mi ni obneslo, žametnic sem imela tudi poln vrt, pa ni nič pomagalo, le več dela sem imela, ko sem te stvari ven pulila. Galja

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

5. apr 2009 18:59

Letos res zadnjič poizkusim posaditi česen. Kolegica mi je rekla, da ga je potrebno posuti s pepelom, da nima nikoli čebulne muhe. poročam, če bo uspelo. Je pa res zanimivo, da imam drobnjak že od nekdaj na vrtu pa ga muha še ni napadla. Suzi

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

24. avg 2010 11:38

Da ne bom odpiral nove teme uporabljam kar tole. Biža se jesen in s tem čas,ko si pripravimo nekaj ozimnice. Rad bi kupil čebulo in to tisto pravo, ptujsko ,ki je nežne rdečkaste barve, silno sočna in blažjega okusa. Meni je najboljša od vseh vrst se pa zelo redko dobi v našem. Torej če jo kdo ima ali če ve , da jo kdo ima za prodati mi naj prosim sporoči. Sam jo bom šel iskat kupil pa še kaj drugega , če bo to možno. Vsem se za odgovore že v naprej zahvaljujem. lp hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. avg 2010 13:16

Škoda, da se nisi prej javil, v Dornavi, na Ptujskem, je bil v nedeljo pravi lukarski festival, ves dan samo čebula, čebula in čebula. Boš pa vedel za prihodnje leto.

 

Lahko pa povprašam moje na ptujskem koncu, če jo kdo prodaja.

 

Mamamia

 

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

24. avg 2010 15:37

Prosim, če vprašaš Mamamia, pa mi sporoči na ZS, da ne bom tukaj smetil več kot je potrebno. Hvala že v naprej. lp hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. avg 2010 17:04

Bom, pa javim.

Pozdrav, mmm

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti