Pripravljena hrana za počitnice na morju

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

tema odprta - 22. jun 2005 8:55 | ogledi: 5.682 | odgovori: 7

Odpravljamo se na počitnice v Dalmacijo in ker ne bi rada preveč časa porabila za kuhanje, bi že doma pripravila kakšne jedi in jih zamrznjene odnesla s seboj in nato pogrela ali dokončala.

Zelo radi jemo veliko zelenjave. Prosim za kakšne recepte, saj bi poleg bolognese omake, polnjenih paprik, zrezkov v omaki, pripravila še kaj.

Za nasvete se najlepše zahvaljujem in morda bom še komu pripomogla k pripravi jedi za počitnice.

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

22. jun 2005 9:25

Tudi mene to zanima, ker bova letos s fantom počitnikovala v prikolici na Lošinju. S sabo bi vzela že pripravljene jedi, potrebovala pa bi tudi kak dober enostaven predlog kaj naj tam pripravim. Imam premalo domišljije, da bi sestavila jedilnik za 14 dni. Marjetica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. jun 2005 9:41

hmm... raznorazne enolončnice, paradižnikova omaka za testenine, zelenjavne kitajske zadeve (stir fry), lahko tudi z mesom, golaž,... vse kar ima kolikor toliko omake zraven, se da lepo zamrznit. Ideje, kaj vse se da zmrznit lahko dobiš tudi v samopostrežni, kjer majo zmrznjena ali delno pripravljena živila - in potem tisto pač narediš sama: njoke, torteline, če se ti da - domači so ful boljši:), žlikrofe, paprikaš,... Sicer se mi zdi super za na morje žar! Sploh kak međšan: meso in zelenjava - zelenjavni ražnjiči so v bazi in so njami! Jaz na koncu čeznje položim še kako rezino sira, ki se ne stopi tako hitro (tistega okroglega od Merkatorja - Zdravo življenje, recimo), sicer bi vse steklo. Sicer so pa tu še vedno palačinke, šmarni, grisek in čokolino, če je res kriza oz. se nikomur nič ne da:)... Midva sicer ravno na morju na veliko uživava ob kuhanju in delava dol tudi torte v kakih okroglih piskrih ob raznoraznih nemogočih urah (je tok fino, ko ni treba zjutraj zgodaj vstat - sva bolj nočna ptička:), pa tortilje, kaše, ma res svašta, res pa je, da je treba večino stvari sabo prnest, ker se tam ne dobi ravno ne vem kaj:) skratka da se vse, če se malo znajdeš:) Letos nameravam nest dol pekač za muffine, ker sem za tu kupila silikonskega:) Veri

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

22. jun 2005 11:30

Tudi panirane stvari si lahko pripraviš: sir, meso. Štruklje, cmoke, lahko zamrzneš narejene in jih kuhaš na morju, lahko pa zamrzneš že kuhane in jih na morju odtajaš in pogreješ na pari. Jaz kar kuhinsko krpo zavežem čez lonec z vodo, ki vre na krpo pa dam štruklje... tanja tominec

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

25. jun 2005 10:44

Še vedno prisegam na Špansko pito iz baze - idealno za na potovanje, oz. da se takoj po prihodu ne lotiš kuhe. Lumpica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. jul 2005 11:54

Malo pozno se oglašam, pa vendar - a ni greh ob vsem, kar poleti ponujajo tržnice svežega, nositi s seboj zamrznjeno in na pol gotovo hrano? Ob vsej počitniški prtljagi? Saj priprava lahkega svežega obroka ne traja niti malo dalj kot priprava zamrznjene hrane? Ne vem, meni se zdi zguba časa pred dopustom še pripravljati hrano. Kakšna zelenjava s kromiprjem, testeninami, rižota, omakice - je pa ja gotovo v pol ure? Pa ribe in podobno? No, imamo pač različne navade. Mislim pa, da ob stojnicah v letoviških krajih kar vsak dan sproti dobiš idejo, kaj za kosilo, pa tudi v trgovinah je dovolj v naprej oziroma na pol pripravljene hrane. Zakaj pa bi še na dopustu jedli enako kot med letom na celini? Pozdrav, Mamamia mamamia

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

2. jul 2005 13:56

Mamamia, tam kamor mi hodimo na počitnice na morje, imajo eno samo "tržnico" na celem otoku , kjer pa dobiš zelenjave nič sploh, za ribe se moraš pa borit z domačini ob 5. zjutraj. Enim nam pride prej pripavljena hrana ravno zaradi nemožnosti izbire zelo prav. lp, Marija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. jul 2005 15:13

Aja, to je seveda druga reč. Pa vzemi s sabo hrenovke, testenine, riž, nekaj kupljenih omak, več vrst mesa si samo prepeci in spravi v posode, potem pa kombiniraj. Pa moške naženi v morje ribe in hobotnice lovit... mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti