Melancani

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

tema odprta - 14. jun 2005 11:38 | ogledi: 6.014 | odgovori: 4

V neki gostilni sem jedla melancane iz pečice, ki so bili za predjed. Izgledalo je tako, kot pizza. Jed je bila naravnost fantastična. Seveda mi niso hoteli zaupati recepta, zato naprošam vse, ki to jed poznajo, da mi pomagajo z receptom.

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

14. jun 2005 12:27

To so bili verjetno "melanzani alla parmigiana". Jed je zelo okusna , mi jo imamo zelo radi, toplo ali mrzlo. Malancane zrežeš na centimeter debele ploščice jih soliš in pustiš, da se odcedijo. Lahko jih paniraš (pariško) ali pa popečeš na žaru( tako delam jaz). V pekač zloži plast melancanov, poliješ z paradižnikovo omako, lahko tudi kupljeno (v steklenici s majhnimi koščki paradižnika , brez začimb), potreseš s parmezanom (obilno) in origanom, malo soliš. Nadaljuješ, dokler ti ne zmanjka sestavin. Postaviš v vročo pečico , ni potrebno prav dolgo, saj so malancani že pečeni, okrog 15 minut. Ko je pečeno lahko obložiš s sirom za toast in še malo zapečeš. Jed je zelo nasitna. Upam, da ti bo všeč. Lp

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

14. jun 2005 16:54

Jaz po vrhu obložim z rezinami mocarele, namesto origana pa dam svežo baziliko. Njami!

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

15. jun 2005 11:18

Najlepša hvala iri. Bom poizkusila takoj, ko dobim melancane in sporočim. Mislim, da je to pravi recept.

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

15. jun 2005 13:52

Pozabila sem napistai, da se vmesne plasti lahko potresejo z drobtinami, pomešanimi s peteršiljem, da popijejo odvečno tekočino. Lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti