Ločevanje živil 90. dni - 4. del

tema je zaklenjena

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

tema odprta - 13. jun 2005 11:02 | ogledi: 55.225 | odgovori: 2.388

Kot vsake toliko časa spet nova tema, da se lažje znajdete...

Staro temo najdete tukaj: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=3800

Pozdrav

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

13. jun 2005 11:26

Brittney, vidim, da imava podobne cilje (v preglednici 53), realno je bil moj cilj 56, po 3MD sem bila na 57, zdaj pa niham od 58 do 60,61 in delam na tem, da težo prepričam, da zaniha navzdol in da tam tudi obstane. Pa se trenutno še pogajava - za jutri imam dogovorjeno 59,5, če bom seveda danes zvečer telovadila! Skala je pa na Konjiški gori (nad Sl. Konjicami). Te zanima? Čao, Encijan

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

13. jun 2005 11:48

Encijan, ni problema. Zjutraj nisem zaspanec, pa tudi lažje mi je migati v hladnem, da ne zakuham že takoj prvih 5 minut. Bi pa res rada našla pot do tam in bom potem že lahko sama hodila tja gor. En dan prej me pokliči in ni problema. Sem z veseljem zraven. Marjana, jaz sem tista roža, ki tako veselo piše jedilnike še dalje, čeprav sem že 2 meseca in pol po koncu diete. To delam iz treh razlogov: lažje si nabavljam hrano, kontroliram, kaj pojem, pa zelo rada skuham kaj naprej, da potem ne padem v hladilnik, ko pridem domov. Res imam veliko hrane v zamrzovalniku in jo dam zvečer ven, tako, da jo naslednji dan samo pogrejem in navali narode. Se je pokazalo zelo uporabno. Solata, kakršnakoli pa je tako vedno hitro pripravljena. Kakšen dan na mesec imam res vso kuhinjo grozljivo, ampak potem je pa toliko lažje. Pred ca. 14 dnevi sem si v enem dnevu naredila 16 obrokov iz 4 različnih jedil. Poizkusi, mogoče ti bo lažje. Meni je. Kako sovražim ponedeljke !!!! marjanca45

marjana  

član od: 11.5.2004

sporočila: 87

13. jun 2005 11:55

Encijan..pohvalno imaš zelo dober spomin...hvala vsem za nasvete, sedaj moram samo izbrati najboljšo varianto ki ustreza meni. Mislim da bo ta varinata da ješ sadje vsaki 2 uri zame najbolj primerna. lep pozdrav za danes

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

13. jun 2005 11:56

Uhjej, klepetulje, tooolliiikooo je že napisanega... Res ste prijetna drušćina tu gor. Upam, na še več strani, ap na vse več časa, da vas lahko prebiram! Pozdravček iz sončne Štajerske, Darchy

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

13. jun 2005 12:56

Marjanca45, mene pa zelo zanima, kakšne jedi vse si ti pripravljaš vnaprej in jih potem zamrzneš. Jaz to počnem večinoma s škrobnimi jedmi (jota, ričet, zel.juha, sarme in filane paprike - z gobami namesto mesa), potem pa mi v glavnem zmanjka idej. Daj (ali pa tudi druge) mi še kako idejo, da si malo olajšam kuho. Tele moje ideje zdajle poleti tako ne pridejo najbolj v poštev, se mi zdijo kar premočne... Sicer je pa zdajle res veliko solate doma, tako da je kosilo, pa naj bo Š, B ali OH hitro pripravljeno, se ne smem preveč pritoževati, le komplicirati ne smem preveč. Marjana, spomin me res še ne matra, ampak pri tako številčni druščini kot smo 3MD-jevke (no, včasih se nam pridruži še kak 3MD-jevec) zelo hitro mimo ustrelim, kar se imen tiče, tebe sem si pač zapomnila, ker tudi sama rada hribolazim in se nekaj trudim s tekom, pa prav zaradi tebe sem "pogruntala" dvojni sadni dan namesto S+V, ki ga zdaj tudi sama večkrat prakticiram... Tako, dovolj bo, danes pa res že preveč "klepetam". Imejte se lepo!

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

13. jun 2005 13:07

No, rojakinja Encijan, tole počnem: zakon je prebranac. Potem delam ajdovo kašo z različno zelenjavo (npr. na čebuli prepražim por in bučke), pa npr. riž z različno zelenjavo, omake iz pelatov, gob in še česa za špagete oz. sploh testenine, potem sem zadnjič delala žličnike iz polnozrnate moke, pa pico naredim cel pekač, jo razrežem na porcije in zmrznem. Drugega se sedaj ne spomnim. Ja, še fižolovo osnovo za fižolovo juho ( kuhan fižol zmiksam v multipraktiku ). Ko delam juho, ki je to osnova, dolijem še malo vode, dodam pa na kocke narezan krompir. Kuhano v 10-15 minutah.Ja, zadnjič sem si naredila "polnilo" za tortilje iz belega kosa kure. Dosti čebule, pa zelene paprike zraven. Potem odtalim in jo uporabim pri tortiljah, ki pa niso prave tortilje, temveč celi listi solate. Za znoret dobro. In jih jem na B. Zdaj pa res ne vem več. marjanca45

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

13. jun 2005 13:18

Marjanca45, pa ti si pravi kuharski genij - če te spustijo na tv, boš konkurirala Jamieju (toliko praktičnih in predvsem uporabnih nasvetov v enem postu-wau, a si te lahko sposodim?) Darchy

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

13. jun 2005 13:27

Darchy, pa zato smo tu, da si pomagamo................. marjanca45

andrinaa  

član od: 11.6.2005

sporočila: 56

13. jun 2005 13:32

Eno vprašanje imam: kaj s kapučinom? Pijem ga namreč vsako jutro, je del mojega prebujanja. Naredim si Jacobsovega in poleg vode dodam še malček mleka... Mmmmmmmm, kako mi paše! Kaj to moram zdaj čisto črtati?? In še eno vprašanje: kaj narediti, ko prime tista huda lakota, po planu pa sploh ni čas za hrano? Meni se včasih zgodi, da sem čisto slabotna, kar megli se mi pred očmi in takrat se res težko nazaj držim. To se mije dogajalo že prej, ko sem jedla vse po vrsti, pa sem recimo bila pol dneva brez hrane. Kako to rešiti, te krize, ko telo odpoveduje? Pa še glede slik me muči, jaz bi tako rada poslala sliko, samo ne vem ne kam ne kako. Če sem dobro razumela stare poste, imate skupni album... Kaj je še kaj prostora za mojo sliko? andrinaa

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

13. jun 2005 13:35

andrinaa, poglej v beležko, kjer te čaka geslo Darchy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti