Ločevanje živil 90. dni - 4. del

tema je zaklenjena

majdad  

član od: 29.12.2004

sporočila: 72

14. jun 2005 19:51

Marjetka cvetka, naj te malo potolažim. Samo še trije dnevi so. Pomisli, koliko dni je bilo v tem šolskem letu. Vsi so šli mimo, bodo tudi ti trije. Vem pa, kako je tebi in hčerki. Ti presneti učitelji mislijo, da bodo na koncu svet postavili na glavo. Celo šolsko leto so imeli čas. Istočasno so pa tudi sami že vsega siti in komaj čakajo, da bo konec... Koliko imaš še do konca diete? Jaz imam še devet dni. Boš jutri držala luno, čeprav ni najboljša? Vsem novim lep pozdrav in obilo uspehov ter ćim manj grehov. Za zgled vam je lahko Kokos. Riba ribica, ali si še na dieti ali pavziraš? majdad

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

14. jun 2005 20:23

Hvala Majdad! Ja saj vem,da bo kmalu konec šole in zares komaj čakam.Drugo leto bom imela pa dve šolarki,mlajša gre namreč v prvi razred. z dieto sem mislim da 66dan,tam nekje.Lune ne bom držala,imam pa jutri sadni dan. Marjetka cvetka

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

15. jun 2005 8:32

Jutro. Odpiram "kofetkanje", ker sem opazila, da se vam že dolgo nisem pridružila zjutraj. Danes sem tako živčna....čakam na rezultate izpita....sploh ne vem na kaj naj upam, ker je grozen izpit. Marjetka cvetka, vem kako je to. Moja mami je v isti situaciji, s tem, da imamo mi srednješolca, ki ga tako "razganja", da bomo prej vsi ostali znoreli....Se tudi mi tolažimo, da samo še ta teden. Punce a že razmišljate kaj o dopustu? Jaz sploh nimam občutka, da bi se lahko šlo na morje, glede na to, da je tako "usrano" vreme. Bo treba nekam v tople kraje....pri nas bi se verjetno premalo nasončili. Groza.. Saj res Rožica pa že uživa na morju...kako bi bila na njenem mestu. Tako dovolj sanjarjenja, nazaj za knjige.... Lp, maychi

marjana  

član od: 11.5.2004

sporočila: 87

15. jun 2005 10:01

OJLA Kookos..kooooliko si shujšala?? Jaz bi jih rada 20 in upam da mi bo uspelo. danes se počutim čisto normalno in trenutno se bašem z slastnimi jagodami. Hec je v tem, da se bolje počutim če jem dopoldne sadje, samo v glavi moram preklopit da ne rabim kruha pa gre...Sedaj moram samo še uskalditi športne aktivnosti in pol sem carrrr...tako kot ve ki vam je že uspelo..

nens  

član od: 30.5.2005

sporočila: 10

15. jun 2005 12:36

Zdravo punce! Oglašam se vam po dooolgem času :( (no ja, 14 dneh). Situacija je sledeča: - danes je moj 16. dan, se pravi sadni - shujšala sem eno veliko nulo...ja ja, niti dekagrama (imela sem enkrat kilogram manj, enkrat pa 2 več!!!) - imam napihnjen trebuh in se poslednično počutim zeloooo debelo in grozno (imam občutek da rastem v širino čisto povsod) - od prebave raje ne bi, ker je je bore malo :( Ima mogoče katera podobne izkušnje? Mogoče je narobe, ker ne verjamem, da bom kaj shujšala (ker mi ni šlo že na začetku dol kot vsem ostalim), pa psiha vpliva na to? Res me zanima, kaj hudiča je narobe z mano. Ne vem, ali naj kar odneham s to dieto... sploh ne vidim smisla, sem prav zafrustrirana in nesrečna in gledam na zadevo kot še en dodaten neuspeh v življenju... Ja Marjetka cvetka, nič ti ne zavidam...tole na koncu šolskega leta je bil vedno podn! Ampak bo tako hitro mimo, boš videla! Pa veliko sadja pa zelenjave, da se ti bodo rane hitro zacelila, da boš lahko migala kmalu! Še dobro da sije sonček...uživajte v njem!!! nens

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

15. jun 2005 13:22

hojla, nens! Najprej se sama pri sebi prepričaj in si iskreno priznaj, če si se držala vse pravil... če ja, potem si verjetno ena tistih, ki nima veliko za izgubit, pa gre vse počsneje dol... poglej, jaz sem rabila en mesec za štiri kile dol in potem se naslednja dva meseca ni premaknilo , ma niti malo! saj je šlo malo gore, malo dole, ampak končni razulat je bil -4kg. Se pravi, sem hujšala nekje kilo na teden, s tem, da mislim, da sem za prvo kilo potrebovala več kot teden... Če se počutiš napihnjeno, to pomeni, da s prebavo nekaj ni vredu. A piješ dovolj vode? Spij na pol ure kozarec vode.... Pa tudi psiha ima veliko vlogo pri tem, ampak ne verjamem, da v tolikšni meri, da ti ne bi nič šlo dol, če se držiš pravil - to pomeni, da če so špageti s paradižnikovo omako, ne sme bit to mesna polivka, pa če je meso s solato, ni šans, d abi zraven pojedla kak krompir...- če si si pa pravila krojila po svoje, potem pa... Darchy

nens  

član od: 30.5.2005

sporočila: 10

15. jun 2005 14:06

Oj Darchy, ja kombiniranje je pravilno, ker imam že od prej dost naštudirano hrano. Je sicer res da sem se pregrešila na praznovanju in naslednji dan, to je pa vse. Za izgubiti imam 8 kg, še bolje bi bilo 10. Pričakovala sem da bosta šli svaj tisti dve kilci, ki sem jih pridelala v zadnjih dveh mesecih dol. Vode pijem prej preveč kot premalo, minimalno 5 litrov na dan, ampak to je res minimum. Kako si pa ti zdržala na dieti, če ti ni šlo dva meseca nič dol? Kakšen cilj si pa imela? Res te občudujem, da si bila tako vztrajna. A se še vedno tako prehranjuješ, kjub temu da si zakjučila z dieto? Kako je potem po dieti? Če se večinoma kakšno kilco zredijo...potem si kaj hitro na istem kot pred dieto :(. Veliko vprašanj a? No saj bom kar raje nehala...:) Pozdravček, nens

jasy1  

član od: 18.8.2004

sporočila: 5

15. jun 2005 14:55

ojla prebiram in prebiram vaše teme ampak naj mi ena svetuje kako dobit voljo in začet ana cer

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

15. jun 2005 15:16

Živijo. Nens, tako kot ti je že Darchy svetovala, najprej preveri pri sebi....ali imaš prevelike porcije, morda premale pa telo "špara", se držiš presledkov med obroki in nič ne ješ vmes? Jasy1, me te lahko samo vzpodbujamo volje ti pa ne moremo dati, ker to je nekaj kar moraš sama zbrati. Če je nimaš se očitno v svojem telesu počutiš še v redu, ko pa se ne boš več ti bo pa naredilo "klik" in potem te ne bo nihče več prepričal, da nehaj. V glavnem sama se moraš motivirati, drugega ni. Lp, maychi

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

15. jun 2005 15:17

Hja, jaz imam (sem imela) prav toliko za izgubit kot ti. Vztrajala sem, ker sicer nikoli ne bi vedela, kaj bi bilo, če ne bi vztrajala do konca, morda bi pa kaj več shujpala...pač nisem, j* ga. Sedaj , po dieti, se še zmeraj trudim piti vodo, oziroma je sedaj spijem še več. Pri meni je problem,ker med obroki kaj prigriznem ko mi je sila -same oke so me! Nekaj kilaže sem dobila nazaj, ko sem nehala ločevati in se s tem viškom še zmeraj borim. Sedaj se trudim hrano ločevati, pa upoštevati nizek glikemični indeks živil (poglej malo nazaj, če ne veš kaj bi to bilo, ali pa posurfaj po spletnih straneh)... včasih sem zelo dosledna, pa se mi takoj pozna pol kilce, ko sem pa površna (beri, ko je vikend) pa dobim nazaj, tako da ostajam na enakem. Seveda je potrebno tudi gibanje, ki pa ga v zadnjem tednu pri meni skoraj ni, ker sem prilepljena za mizo. Sicer pa rolam, laufam, sexam , vse to samo koristi cirkulaciji in peristaltiki... tiste, ki se sprasujete zakaj bi zacele? Zato, ker ta dieta resnično pomaga, sploh tistim, z več kilogrami viška. tiste, ko imate manj "reševalnih obročkov" se boste morale pač bolj truditi. Edino tale nasvet: ko končate 90 dni, se še naprej držite načel ločevanja - vsaj pri posameznem obroku, da ne zmiksate skupaj, pa bo vse OK - verjemite mi, sem probala na lastni koži. Itak pa, stare navade so nas pripeljale k odvečnim kilam, torej imamo slabe navade in ločevalno prehranjevanje je pravi način, da se začnemo zdravo prehranjevati! Pa obilo zabave! Darchy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti