Lešnikova torta brez moke

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

tema odprta - 10. jun 2005 23:38 | ogledi: 5.505 | odgovori: 4

Na prijateljevem rojstnem dnevu sem poizkusila božansko lešnikovo torto. Rekel je da jo je spekla njegova nona in da je brez moke....BOO???

Je že kdo jedel kaj takega? Imate mogoče recept?

Med posameznimi plastmi biskvita je bila nekakšna krema...mislim da maslena in čez je bila prelita s čokoladnim prelivom (se mi zdi da je bila v njem tudi sladka smetana, ker je bila svetlejša od navadne jedilne čokolade....ki mi ni dobra).

Ta torta je sicer zelo nasitna ampak s stepeno sladko smetano gre hitro.....

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

11. jun 2005 6:40

Če se prav spomnem je ena torta brez moke v bazi.... poglej med sladice. Tudi če ni ravno lešnikova, jo mogoče lahko prirediš. Če se prav spomnem, v bistvu moko nekako nadomestiš z lešniki ali orehi, ko delaš testo. Lp, Tjas

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. jun 2005 22:29

Ja, tudi jaz sem tako torto že jedla. Pa z marelado iz črnega ribeza in joste je bila. Ker jo je pekla kolegica, lahko dobim recept, če katero zanima. Testo vem, da je orehovo, brez moke. Super. rimljanka

kreich  

član od: 8.8.2002

sporočila: 65

12. jun 2005 12:06

Jaz jo sicer delam z orehi, recept pa je tak: Biskvit: 25 dag sladkorja 10 dag staljene jedilne čokolade 10 rumenjakov 25 dag mletih orehov 2 žlici drobtin sneg iz beljakov Krema: 1 maslo ali margarina 4 rumenjaki 2 vanili sladkorja 15 dag čokolade 2 sladki smetani Kremo razdelimo na dva dela. Biskvit pečemo cca 1 uro pri 200 stopinjah v modelu za torto. Pečen in ohlajen biskvit prerežemo na zgornji tretjini. Iz višjega -spodnjega dela z žlico izdolbemo biskvit in ga vmešamo v prvo polovico kreme. To je nadev za torto. Z njim zapolnimo izdolbeno polovico torte in nanjo pokrijemo gornji del. Z drugo polovico kreme torto premažemo, okrasimo po želji z orehi in jo dobro ohladimo. Pa dober tek! kreich

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. jun 2005 16:51

bere se imenitno in bo treba sprobat. Šjorca, zakaj pa ne povprašaš tega prijatelja, če je to delala njegova nona ja recept ni tako težko dostopen. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti