Kopalnica

dinona  

član od: 9.6.2005

sporočila: 8

tema odprta - 9. jun 2005 10:42 | ogledi: 5.158 | odgovori: 19

zivijo

kaj menite kaj je bolje, imeti v kopalnici pult in dva lijaka vlita skupaj iz keroka ali navadne lijake vgrajene v granitni pult. ali pa mogoce kaksna tretja preizkuseno dobra varianta....lp

dinona

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

9. jun 2005 12:53

Zdravo! Slučajno delam na sanitarnem programu, zato ti lahko iz prve roke povem, da je bolje navadne lijake, vgrajene v granitni pult. ZIMA

dinona  

član od: 9.6.2005

sporočila: 8

9. jun 2005 13:49

zakaj pa, ali je kerok obcutljiv ali kaj. sploh ne vem kaj naj naredim vse je tako drago in ne bi rada da se bom potem po glavi tepla da sem denar stran vrgla. dinona

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

13. jun 2005 13:10

Kerok glede na ceno ni tako kvaliteten, saj ga je težko vzdrževati. ZIMA

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

15. okt 2005 20:59

Ali je kdo nedavno prenavljal kopalnico? Prenovo načrtujem naslednje leto pa imam še vedno dilemo ali tuš ali kad, ker oboje ne gre notri. Predvsem me zanima, kako pri tuš kabini rešujete odstranjevanje črne plesni na tesnilih, ki greni žeivljenje marsikomu (kakor slišim). Ali je morda kdo kupil masažno kabino, ki je sedaj v akciji za cca 120.000 SIT? Kaj pa vsa ostala oprema? Za vse odgovore in predloge sem vam zelo hvaležna. Župca

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

15. okt 2005 22:42

Župca, mi smo prenavljali kopalnico pred leti, pa smo vrgli kad ven in vgradili tuš kabino. Odvisno je od želja, potreb in seveda tudi starosti tistih, ki kopalnico uporabljajo. V mladih letih za noben denar ne bi bila brez kadi, saj je bilo neizmerno lepo utrujen poležavati v topli kadi. Sedaj, ko sem v pokoju, pa je bila edina možnost tuš kabina, saj v kad ne bi mogla zaradi bolečin v kolenih (artroza), predvsem pa bi bila kriza vstati v kadi. V tuš kabini imam sanitarni stolček in tako ni več nobenega problema. V devetih letih se nam plesen ni nabrala, je pa res, da stanujem v bloku s centralno kurjavo. Vgradili smo plastične stene, ne steklenih in v devetih letih se je res že toliko nabral kamen kljub sprotnemu čiščenju, da smo stene letos zamenjali za nove. Sama tuš kad pa je taka kot nova. Glede na to, da je prostor majhen, smo dali po meri narediti omarice - v tiste nad umivalnikom in bidejem je vkomponirano ogledalo in polica za nujne stvari (zobne ščetke, paste itd.), nad pralnim strojem je polica za čistila in praške, zgoraj omarice za moževo perilo, na steni poleg tuš kabine pa vse brisače v ločenih omaricah brez vrat (za kopanje, za roke, moževe, moje...), ki jih zvijam in zlagam kot polena, kar dela prav prijetno vzdušje v kopalnici, da ni tako pusta, ker so omarice bele, nad in pod brisačami omarice za moje perilo in pod njimi je prostor, kjer imamo stojalo za umazano perilo s tremi vrečami, tako da je sproti ločeno belo za kuhanje, svetle majice, srajce in sintetični prti ter temne majice in hlače. Vse omarice segajo do stropa. Izgleda veliko napisanega, pa vendar je kopalnica komaj 2 x 2,5 m, je pa izkoriščen vsak kotiček. Morda vam bo kaj pomagalo pri prenavljanju. Lep pozdrav! Dušanka

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

16. okt 2005 8:23

Tudi nam še manjkajo omare v kopalnici, katere imamo namen dat delat po naročilu. Dušanka, kje se naročili omarice po meri? Lp, marelica

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

16. okt 2005 9:21

Marelica, poglejte v zasebno pošto. Sporočam vam telefon mizarja, ker se menda tu ne sme delati reklam. LP Dušanka

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

16. okt 2005 11:12

Glede prvega vprasanja: meni se zdi granit takooo mrzel! Kamna ne bi dala za pult ne v kuhinji in se manj v kopalnici, ker ima kamen visoko toplotno prevodnost in je zato obcutljiv na toplotne spremembe. LP

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

16. okt 2005 14:38

Dušanka, hvala za podrobno poročilo. Tole o izdelanih omaricah je zelo zanimivo. Se tudi jaz priporočam za tel.št. Pa tudi tale ideja o vrečah za razvrščanje perila. Sama se bojim napake pri izbiri, saj kolegica baje čisti tesnila z zobno ščetko - kar zanimiva ideja o preživetju prostadelih sončnih sobot, kajne? Pravzaprav pa me mika tale masažna kabina, da o kabini savna-tuš sploh ne govorim.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti