Obara

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

10. jun 2005 9:08

Ljube moje, prebrala sem vaše recepte, od vsake sem pobrala nekaj in scoprala fenomenalno obaro..... Prepražila sem eno čebulo, nanjo stresla dve žlici drobtin, na vse to piščančje peruti in nakockano zelenjavo: korenček, rumeno kolerabico, gomolj zelene, peteršilj in česen. Posula sem z majaronom in šetrajem ter limonino lupinico. Vse to sem še malo pražila, potem pa zalila z vodo. NJAM! Potem sem se lotila še ajdovih žgancev. Nastala je pocasta kepa, s katero sem se "pretepala" do onemoglosti. Ni popustila:)! Zato smo zraven obare jedli kruh:)! LP, zvitorepka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

10. jun 2005 9:56

Jaz tudi naredim ob telečji obari še ajdove žgance. Na kakšen način si se "pretepala"? Ti bomo pomagali še mi "pretepat" - napiši. Pozdravček!

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

10. jun 2005 10:40

Kot sem napisala - kuhala sem instant ajdove žgance in najbrž v preveč vode. Dobila sem kepo, katere nisem mogla na noben način razdrobit v žgance. Sem jo pustila v piskru, mogoče mi bo pa danes uspelo?! zvitorepka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

10. jun 2005 11:05

Jaz delam tako: 1 skodelica instanta za ajdove žgance (razmerje 1:3) 3 skodelice vode malo soli 2 žlici masti ali olja Vodo zavrem, solim, dodam maščobo - odmaknem z ognja, usujem instant ter močno mešam, vrnem nazaj na ogenj in še mešam dokler vode ne zmanjka. Posodo odstavim za 10 - 15 minut in potem z dvemi vilicami mešam, tako da mi se žganci drobijo. Večje kose pa kar z žlico, pomokano v maščobo, drobim. Po želji še prelijem z ocvirki. Še vedno je uspelo. Zmes ne sme biti niti premehka niti pretrda. Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti