Zamrzovalna skrinja ali omara

neznan uporabnik
tema odprta - 13. avg 2001 12:36 | ogledi: 7.143 | odgovori: 27

Moramo kupiti nekaj novega. Kaj mi svetujete?

Pozdrav Spela!

neznan uporabnik

14. avg 2001 8:05

Jaz imam zamrzovalno omaro in sem zelo zadovoljna, ker so predali in vanje lahko vse pregledno zložim. Nikoli ne iščem kje je kaj, kot je to potrebno v zamrzovalni skrinji. Tudi čiščenje omare je zelo enostavno in hitro.

neznan uporabnik

14. avg 2001 9:53

Pozdravljeni, tudi pri nas imamo zamrzovalno omaro. Meni se zdi bolj funkcionalna. Vanjo lahko sistematično razporedite hrano po predalih (v prvi predal to meso, v drugi onega, v tretjem je sadje ali zelenjava, v četrtem kruh ipd.). Moja stara mama pa ima skrinjo in če kaj išče, mora ogromno stvari zložiti ven, da se končno dokoplje do želenega. Omare so danes že tako lepo in praktično oblikovane, da imate res veliko izbiro. Beti

neznan uporabnik

14. avg 2001 12:04

Tudi jaz navijam za omaro, zamrznjene stvari lažje najdeš v predalih, kot v globoki skrinji in te v roke že pošteno zebe, preden najdeš zadnji kos govedine za juho. LP Anja

neznan uporabnik

14. avg 2001 16:21

Hvala za nasvete. Torej grem danes v akcijo za omarami. Lep pozdrav Spela

neznan uporabnik

14. avg 2001 20:13

Vsekakor navijam za zamrzovalno omaro. Pri nas smo imeli nekoc skrinjo in vedno ko si iskal kaj so sle kosarice ven in kosarice noter... prevec dela, zelo nepregledno, ce je velika skrinja pa sploh. Vse skupaj se je se bolj segrevalo ko je bila dalj casa odprta da so se stvari nasle. Sedaj imamo hladilno omaro, veliko bolj prakticno je in organizirano, pa se dvojna vrata ima tako da je izguba hladnosti minimalna.

neznan uporabnik

6. mar 2002 13:03

Kaj pa hladilnik z zamrzovalno omaro. V večini kuhinj sem videla pač malce večji hladilnik in spodaj malce manjša zamrzovalna omara (2 ali 3 predale). Ke imam doma v kuhinji puščen prostor za tak aparat (od gorenja) - trenutno pa imam v rabi le en star hladilnik, me zanima sledeče: - moj dragi zelo nasprotuje zamrzovalnemu delu, češ da se v kuhinji še bolj segreva, da oddaja veliko toplote in da se zato tudi nabira voda-vlaga in da imajo skrinje v kuhinji samo po blokih, ker nimajo kam dat tavelike omare ali skrinje. Midva bova imela zamrzovalno omaro v garaži (nimamo stopnišča v garažo in bo treba pozimi ven in okoli vogala v garažo po vsako stvar). Jaz pa zahtevam, da bova imela tako manjšo od Gorenja tudi v kuhinji, saj ne morem za vsako malenkost hodit nonstop dol v garažo v taveliko omaro (npr. pozimi imam zamrznjen peteršiljček, pa v majhnih škatlicah zblanširane štorovke, pa kakšno kozico v kateri je kakšna jed, ki je ostala, pa jušna zelenjava, ... to bi moralo biti pri roki!!!!! Upam, da bo moja obveljala. Kakšne izkušnje imate pa vi?? larisa

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

6. mar 2002 14:08

Najprej en lep pozdrav za Nahoku - dolgo vas ni bilo, wellcome back! Za lariso pa - če imaš možnost si le nabavi tudi hladilnik z dvema zmrzovalnima predaloma - jaz bi si ga tudi, pa ne glede na to ali oddaja toploto ali ne. Moja zmrzovalna omara je samo eno nadstropje pod štedilnikom, pa mi je že to včasih odveč in skuham kaj tudi brez peteršilja oz. s paradižnikovo mezgo namesto s paradižnikom ker se mi ne da iti iskat. Za tovrstne zadeve bi prav z veseljem imela v kuhinji pri roki en tak manjši zamrzovalnik. Če drugače ne bo šlo, vztrajno pošiljaj moža ven v garažo po stvari iz zmrzovalne omare in nikar ne pozabi vsakič pripomniti, da bi pa to lahko imela kar pri roki v kuhinji, če bi le imela tak hladilnik ! Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

6. mar 2002 14:33

Tinca, ko je avtor napisan s črno in ni linka na njem, to pomeni, da gre za pošto iz starega foruma. Datum ti pove, da se je nahoku oglasila avgusta 2001... lp, Bojan

Ina  

član od: 20.11.2001

sporočila: 58

6. mar 2002 14:54

Jaz imam v kuhinji hladilnik, ki ima še 50 litrov zmrzovalnega dela (s posebnimi vrati), kjer imam vse tiste malenkosti, ki so vsakodnevno v uporabi (peteršiljček..pa eno škatlo sladoleda in podobno). Zunaj stanovanja imam pa omaro s šestimi predali, kjer se nahaja večja zaloga. V kuhinji mi zmrzovalni del hladilnika dela čisto normalno, nič se ne nabira kakšna vlaga, le večkrat ga je potrebno očistiti kot veliko omaro, saj se bolj nabira na stenah srež, kar pa je razumljivo, saj se vrata res večkrat dnevno odpirajo. Nič se me pusti prepričat tvojemu dragemu - malo zmrzovalnega dela v kuhinji je zelo zelo praktično (imam dvajsetletne izkušnje). Pozdravčke!

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

6. mar 2002 22:04

Pa še nekaj se mi zdi pomembno v današnjih časih. Saj ni več potrebno, da imamo polno skrinjo govejega mesa, svinjskih zrezkov in podobno, danes je že vsaka druga večja trgovina odprta tudi ob nedeljah in praznikih, tako da res ni problema, če se tašča pojavi na kosilu čisto nenapovedano Pa še pri kmetu se me sme kupovat, če kolje na črno, tako da skrinja definitivno odpade! Anča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti