Pečica s pirolizo in ostala mašinerija

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

tema odprta - 6. jun 2005 22:35 | ogledi: 5.600 | odgovori: 5

Pozdravljeni.

Na novo opremljamo kuhinjo in bi radi, da bi bila čim bolj praktična in uporabna, ker nas je pet, ki radi kuhamo in jemo vsak dan, pospravljamo pa malo manj.

Dobrodošli torej vsi nasveti, kar se kuhinje tiče.

Konkretno me zanima, če imate kakšne izkušnje s pečico s pirolizo, je zadeva uporabna in praktična kot zagotavljajo proizvajalci?

Poleg tega me muči še koš za odpadke, ker se mi zdijo vsi blancovi premajhni, všeč mi je pa njihov mehanizem odpiranja z nogo. Imate kakšne ideje na to temo?

Pa obloga stene - tudi jaz sem dobila nasvet - na steno steklo. Pa je to res tako praktično?

Hvala vsem.

mojka

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

6. jun 2005 22:38

Oprosti,mogoče zveni butasto,ampak kaj je piroliza Bernarda

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

6. jun 2005 22:44

Pečica s pirolizo je najbolj uporabna stvar, ki smo jo mi kupili za kuhinjo. Res priporočam! Piroliza pomeni, da se pečica pri čiščenju segreje na ok. 500 °C in vsa maščoba zogleni, tako da jo enostavno pometeš ven iz pečice. Res super, če radi pečete pečenko, kakšne krvavice ipd., ko maščoba veselo brizga naokrog. Pozabite na čistila! Koš za smeti imamo "dva v enem" (za ločevanje odpadkov). Na stenah imamo ploščice, kar se mene tiče, se obnesejo. Veliko veselja pri opremljanju kuhinje! Atina

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

7. jun 2005 6:35

Kako je s to pečico, je potrebo samočiščenje zagnati po vsaki uporabi al recimo lahko to narediš enkrat na x časa in je vseeno uredu? A pa se vam kaj pozna na elektriki, si namreč predstavlajm, da za segrevanje na 500 stopinj C porabi kar nekaj energije? Lp, Tjas

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

7. jun 2005 15:16

Tudi jaz imam že nekaj let pečico s pirolizo in sem zel, zelozadovoljna. Pirolizo vključim nekako enkrat na mesec (odvisno koliko in kaj pečem!), vsekakor pa je ni potrebno vključiti po vsaki uporabi. Paziti pa je potrebno, če imate majhne otroke, saj so vratca pečice zelo vroča, pečice pa ne moreš odpreti, dokler postopek pirolize ni končan. Potem enostavno pečico obrišeš z vlažno krpo in je super očiščena. Sicer pa imamo pult in stene med elementi obložene z granitom, ki ga po uoprabi obrišem z vlažno krpo in prebrišem še z bombažno plenice (še ostanki izpred 25 let), pa je pult vedno očiščen...

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

14. jun 2005 10:48

Jaz pirolizo vključim tudi manj pogosto (v dveh letih sem jo mislim da trikrat). Tako da neke bistvene razlike v ceni elektrike ni. Je pa odvisno, kaj in koliko pečem. Velikokrat pečem v pokritih posodah, tako da ni umazanije. Drugače pa sem "specializirana" na peciva, tu pa ni posebne umazanije. Vendar če bom še kdaj menjala pečico, bo definitivno s pirolizo (ali čim bolj sodobnim čez 20, 30 let) Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti