Ovčka

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

tema odprta - 6. jun 2005 10:57 | ogledi: 2.362 | odgovori: 5

Pozdravljene. V soboto bom pekla ovčko - jagnje za sv. krst. Prosim, če mi lahko pomagate in sicer: rada bi spekla biskvit v katerega bi dodala koščke čokolade ali sadja ali...., da bi bilo bolj sočno oz. nenavadno. Je mogoče katera že poskusila? Okrasila bi jo s šamom. Se spomnite šam rol, ki smo jih oboževali kot otroci? Imate kakšen poseben recept? Nasvet? Oči bom naredila iz čokolade, pentljo okrog vratu iz marcipana - modrega. Kaj pa naj položim okrog ovčke? Cvetje?

Hvala za odgovore.

PACKA

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

6. jun 2005 11:09

A lahko potem sporočiš, kako to narediš? (pa tudi kakšna slikca ne bi bila odveč). Nekje sem videla, da je taka ovčka ležala na "travici" iz marcipana, izgledalo je kot špageti, ne vem kako je bilo narejeno, okoli so pa spet bile rožice iz marcipana. Pa tudi kakšna prava ne bi bila odveč, vendar treba upoštevati, da prave rožice tudi uvenejo :) . Veliko uspeha torej in upam, da ti bo kdo drug bolj pomagal. Sama se takega podviga še nisem lotila, občudujem vse, ki to znate. Atina

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

6. jun 2005 11:11

Lepa kombinacija bi bila vejice asparagusa s cvetjem. Zgleda kot da ovčka leži v travi. Če imaš možnost, prosim poslikaj to tvojo umetnino in jo nam posreduj. Pa veliko veselja in uspeha ti želim pri ustvarjanju. Lp Palma

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

6. jun 2005 11:17

Moram pogledat za recept. Delala sem iz vmešanega testa, ker je malo težji. Oblila sem z beljakovim ledom. Za podlogo se dobi trava iz papirja (rabimo jo tudi za veliko noč za dekoracijo košaric s pirhi). Ali pa sama narežeš trakce iz krep papirja. Gobica

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

6. jun 2005 11:21

Bom poslikala in poslala slikco. Hvala za ideje. PACKA

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. jun 2005 20:00

Travica je po mojem lahko tudi iz zelenega marcipana, ki ga stisneš skozi stiskalko za krompir. LP cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti