Marcipanove tortice

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

11. jun 2005 11:35

Prevod pošljem zvečer. lp, burbonka

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

11. jun 2005 14:30

Burbonka, jaz ne bi tu kaj preveč kompilicirala - pekla bi v nizkem pekaču za pite (po možnosti v tistem, ki ima tako lepo valovit rob). Najprej bi nekaj minutk (recimo 3 min) pekla samo podlago, ki bi jo pritisnila ob pekač, nato bi dala gor nadev, spet pekla kakšnih 10 minut, vmes bi iz testa izrezala še "pokrov" in ga malo zarezala z nožem (karo) in ga položila čez model oz. čez "pito", seveda ga pšrej še pomažeš z jajcem.....Pekal bi...huh....recimo na 200 stopinjah, tako nekako se mi zdi da se peče listnato testo, ne?? :) Ja, ko narediš pomemben izpit in odložiš veliko breme je res kar lažje dihat :) (ko sem se peljala na izpit - ustenga, mi je šlo kar na bruhanje...res :)) Upam da ti bo frangipan pita uspela, in da bom seveda tudi poročala :) LP Zala

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

11. jun 2005 15:51

Zala, nekako tako sem si tudi jaz predstavljala. Samo tistih 400 stopinj mi še zmeraj ni čisto jasno. Pa ni toliko pomembno. Prevod bi bil pa približno tak(z malo improvizacije): Sestavine: 2 kosa listnatega (kvašenega listnatega) testa Nadev (frangipan): 125 g masla 125 g sladkorja 125 g mandljev 3 jajca Penasto umešamo sladkor in maslo. Dodamo mandlje (jaz bom dodala fino mlete) in jajca in spet stepamo. Na pomokani površini razgrnemo testo, izrežemo dva kroga, enega damo v okrogel pekač, naložimo nanj nadev - začnemo v sredini, zaključimo ca. 2 cm pred robom. Z vodo namažemo rob, damo na nadev drugi krog testa in stisnemo robove. Po vrhu zarežemo karo, kor je na sliki, premažemo z jajcem. Pečemo ca. 25-30 minut. Več o peki pa je že zapisala Zala - zgoraj! Če bo katera to pekla, v kratkem - lepo prosim za komentar!!! Jaz trenutno pridno spravljam v promet (v pecivo in marmelado) sadje. Morda naslednji vikend ... Lp, burbonka

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

11. jun 2005 20:11

Hvala za prevod in lepo nedeljo vam želim. Marta

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

11. jun 2005 20:19

Glede 400 stopinj, a je možno, da so enote v F in ne v C? 400 stopinj F je ravno okoli 200 stopinj C, torej bi bilo mogoče kar smiselno. Lp, Tjas

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. jun 2005 22:24

Tjas mora zanesljivo imeti prav. Kateri štedilnik pa ima gretje na 400 celzija? Sja bi že skoraj železo steklo, bakelit in podobno pa skoraj zagotovo. Da o kupčku pepela namesto peciva ne govorim. Kar se mene tiče, pečem vedno po svoje (pa ne, da sem tako svojeglava), imam malo DeLonghijevo pečico, tako namizno, v katero gre pekač približno 22x25, ki pri v receptih priporočenih temperaturah v polovičnem času, predpisanem za peko, ustvari zooglenele mojstrovine. Tam nekje okoli 140 celzija je pa vse OK. Človek se je pa navadi - je ne zamenjam za kakšno drugo. Hitro vroča, dobro peče, hitro se ohladi, pa še za mala gospodinjstva je idealna. rimljanka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. jun 2005 10:42

Če boste še kdaj prevajale Am. recepte in ugotavljale, koliko Farenheitov je koliko stopinj Celzija, se splača odpret Googla in vanj napisat ...F in C in kliknit search ali pa enter in ti sam zračuna - suer stvarca - gre za vse mere, tudi inče v cm,... Res faj zadeva - google, my best friend;) Veri

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

13. jun 2005 11:21

Veri, sem testirala F ...C ... in je že med pribljubljenimi! Hvala!!! Pripis k zgornjemu receptu: pečemo na 200 stopinj C. Kot sta zapisali že Tjaš in Rimljanka. Lp, burbonka

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

13. jun 2005 12:50

Uf, potem sem pa kar dobro utrofila, ko sem svetovala na koliko stopinjah pečt :) Pravzaprav že kar preveč natančno :) Zala

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. jun 2005 22:06

Kvašeno listnato testo sem našla na polici s hlajenjem( poleg svežega kvasa) v Interšparu, v roli, precej drag je, tudi ga velikokrat zmanjka.Lep pozdrav. frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti