Marcipanove tortice

tatjanca  

član od: 12.1.2005

sporočila: 62

7. jun 2005 19:15

Glede pistacij, sem jih do sedaj zasledila edino v ljubljanskem Maxi-ju v kleti. So pa noro drage (okoli 8000 sit kilogram!?!) - ampak se splača.

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

7. jun 2005 21:08

Tatjanca, hvala! lp, burbonka

sunshine  

član od: 9.6.2003

sporočila: 15

7. jun 2005 21:41

Glede nesoljenih, neprazenih pistacij. Jaz sem jih ravno kak teden nazaj dobila na Lj. trznici (pokrita trznica) Jih nimajo raztavljenih- mi jih je gospa prinesla od zadaj. Placala pa sem jih kot druge pistacije- po okrog 3000 tolarjev za kilogram. Mogoce jih nimajo zmeraj (?), a se splaca vprasat. Janja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

7. jun 2005 21:53

Pristavljam svoj lonček.Rada imam marcipan, rada imam marcipan rigle, tiste v vijoličnem tudi. Sama ga še nisem delala, ker nisem imela rožne vode!???, ki jo predpisuje recept.Me pa zanima nekaj, ali poznate PERSIPAN, mislim, da je iz koščic marelic, ki jih bo zdaj dovolj vsaj pri tistih,ki kuhajo marmelado. Po okusu je zelo podoben marcipanu, redko ga prodajajo ( nekoč sem ga kupila v MB), sva ga s prijateljico glodali do doma, da nama je bilo slabo. Ali ima kdo recept za PERSIPAN,ki je najbrž cenejši, ali se v receptu le nadomestiji mandlji?Hvala in lep pozdrav. frina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. jun 2005 11:07

V Nami, pritličje, tam, kjer prodajajo razne čokoladne minjone itd... imajo tudi neslane oluščene pistacije, okoli 2600-do 3000/kg. pakirane so po 100 ali 150 g. Veri

tatjanca  

član od: 12.1.2005

sporočila: 62

9. jun 2005 13:11

Ja super, očitno sem jih kupila na najdražjem možnem mestu!! Hvala za ostala prodajna mesta pistacij! Sedaj jih bom pa gotovo večkrat delela.

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

10. jun 2005 11:44

Burbonka, se opravičujem ker si morala čakati (imela sem pomemben izpit in včeraj še ustni zagovor, in prej res nisem mogla - no, zdaj, ko se je vse lepo izšlo, pa se lahko oddahnem še tukaj :))) Kot sem že rekla, točnega recepta za frangipan tortice nimam....poslala sem ti slikico, kako izgledajo, in zdaj sem šla malo brskat na google (se splača pogledat), in tam imaš res ogromno receptov za frangipan tortice (eni jih delajo kar v velikem modelu za pite, ampak zame so pristne le tiste majhne tortice iz modelčkov, in na katere imam takooo lepe spomine :) Najprej, malo o tem kaj sploh je frangipan: <http://www.ochef.com/387.htm> Msilim da je ta sladica farncoskega izvora, pripravljajo jo za njihov edinstveni praznik - praznik kraljev (hm.....kraljeva sladica torej.....glede na okus ni čudno :) in še recept s slikico (recept je čisto na koncu strani), ki je kar precej podobna tistemu frangipanu, ki sem ga jedla lani v belgiji: <http://www.nashua.edu/modicar/LaF%C3%AAteDesRois.ht> Bistvo farngipana je v enakih količinah zmletih mandljev, sladkorja in masla! (na margarine, pokvari okus!) Dodajo s eše dobro spenjena jajca. Ta recept zgoraj se peče sicer v navadnem modelu za pite, pa nič zato. Mislim, da bo ta pravi...tudi jaz ga bom sprobala čez nekaj časa, ko bodo kakšni obiski :) aja, še tole, glede "puff pastry" zgoraj v receptu - mislim da je to listnato testo ali pa kvašeno listnato testo..ne vem, tudi sama po spominu težko rečem kaj je bilo... Kakorkoli, burbonka, upam da ti je recept všeč in tudi ostalim ljubiteljicam marcipana :) Samo to vam povem - to so božanske tortice! LP Zala Sporočilo je spremenil(a) _ZALA_ dne 10. jun 2005 11:47:13

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

10. jun 2005 13:54

Zala, hvala, da nisi pozabila name! Čestitke za izpit! Vem, kako paše globoko oddahniti si po (še posebej po pomembnem) izpitu. Tole si bom še danes prevedla, na prvi pogled izgleda res kraljevsko. Po moje je puff pastry listnato testo, bom pa še malo pobrskala. Potem pa čimprej v pečico ... lp, burbonka

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

10. jun 2005 17:18

Najverjetneje je puff pastry - kvašeno listnato testo. Vem, da so Pečjakovi francoski rogljički s tega testa, ne vem pa, a pri Pečjaku prodajajo tudi samo testo? Kdo sicer prodaja to testo? In še nekaj mi najbolj jasno (pekla bom sicer po svoje) - v receptu piše, da pečemo Galette des Rois pri 400 stopinjah??? (Nisem najbolj domača pri Francozih.) Ostalo je - več kot v redu!!! lp, burbonka

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

11. jun 2005 7:29

dekleta ,a bi se dalo dobiti prevod ,prosim in hvala . lp Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti