Marcipanove tortice

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

tema odprta - 5. jun 2005 11:01 | ogledi: 8.741 | odgovori: 38

Na tem forumu sem že spraševala za domač marcipan in tudi dobila recepte.

Še enkrat hvala vsem, ki ste mi jih posredovale!

Res ni primerjave s kupljenim. Njami.

Z marcipana bi zelo rada tudi kaj spekla. Marcipanove tortice ali kakšno dobro marcipanovo pecivo.

Žal doslej še nisem našla kakšnega recepta za marcipanove tortice.

Tudi v bazi ni veliko izbire ...

In ... Prosim za pomoč. Res bom vesela vsakega recepta.

lp,

burbonka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. jun 2005 17:20

Mogoče si lahko pomagaš z receptom za minjone, ni dolgo nazaj, kar sem ga dala na forum, in je že testo narejeno z dodatkom marcipana. Če ga potem na pecivo še položiš kakšno plast (recimo med dve plasti testa in na vrh, če ga imaš tako zelo rada) ali okrasiš, bo po mojem kar ok. Morda spečeš biskvit kot za rolado, izrežeš z modelčki okrogle oblike, teso malo navlažiš, daš med plasti plast marcipana (za bolj pisan videz ga obarvaj) in na vrh še eno plast ali samo okras na čokoladno ali kakšno drugo glazuro. Ali pa daš v kroglico marcipana kandirano češnjo in preliješ z nugatom ali čokolado in imaš take fine slakde marcipan bonbončke. Marcipan se lepo poda tudi v suhe datlje. Vzameš take malo večje, daš namesto koščice vanj marcipan in preliješ s čokolado. samo potem boste domaza slike potrebovali samo še širokokotne objektive, tako kot kot pri nas... Pozdrav, mamamia (če najdem zdaj na forumu, ti pošljem recept za biskvit z marcipanom, mogoče ti prihranim iskanje). mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. jun 2005 17:27

Burbonka, evo recepta za biskvitno testo z marcipanov (sem poslala kar komplet za minjone, mogoče ti kaj pomaga. Saj ni treba delat minjonov, narediš po receptu kar cel pekač, marcipana je dovolj...) Mamamia Evi minjonov z marcipanom Za pekač 42x32 cm potrebujemo: - za biskvit 80 g marcipana 5 jedilnih žlic mlačne vode 100 g sladkorja 5 jajc ščepec soli 100 g moke 60 g jedilnega škroba 1/2 čajne žličke pecilnega praška Za nadev: po 100 g malinove, marelične in ribezove marmelade Za okras. 200 g marcipana 50 g sladkorja v prahu 50 g marelične marmelade 500 g belega fondana ali svetlega preliva za pecivo tri jedilne žlice belega ruma Poleg tega potrebujemo še papir za peko, plastično kuhinjsko folijo, drobne slaščičarske okraske, pistacije in podobno. Pečico segrejemo na 210 stopinj. Marcipan raztopimo v mlačni vodi. Tri četrtine sladkorja, jajca, sol in limonino lupinno dodamo marcipanu in vse skupaj dobro stepemo. Beljake s preostalim sladkorjem stepemo v trd sneg in previdno vmešamo v maso iz rumenjakov. Posebej zmešamo moko, škrob in pecilni prašek ter previdno vmešamo v jajčno maso. testo poravnamo na pekaču, obloženem s papirjem za peko in na srednji rešetki pečemo 10 minut, zvrnemo iz pekača in ohladimo. Odstranimo papir in narežemo na tri enake dele. Plošče premažemo z marmelado (ali kakšno kremo, minjoni so potem še boljši), zložimo eno na drugo in na vrhnjo položimo marcipan, ki smo ga pred t em pregnetli s sladkorjem v prahu in razvaljali na velikost testene plošče. Tako zloženo testo tesno zavijemo s prozorno kuhinjsko folijo in ga obtežimo (na vrh položimo knjigo ali desko v velikosti testa in to potem obtežimo). Pustimo vsaj čez noč, še bolje pa 24 ur. Potem testo narežemo na poljubno velike kocke ali v druge oblike. Marleično marmelado gladko razmešamo in premažemo kose testa na strani, na kateri je plast marcipana in pustimo, da se posušijo. V tem času pripravimo fonan ali glazuro, pustimo, da se ohladi, še enkrat segrejemo in potem dodamo rum. Premešamo in v maso pomakamo na vilice nataknjene koške testa, jih polagamo na kuhinjso rešetko in pustimo, da se masa posuši. nazadnje minjone potem poljubno okrasimo, bodisi s temno čokolado, sesekljanimi pistacijami, kandiranimi vijolicami, biserčki ali čem drugim. Nekaj dela je res s tem, ampak učinek je tudi ta pravi. Pozdrav, Mamamia mamamia mamamia

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

5. jun 2005 17:44

Burbonka, sicer ne vem točno kakšne marcipanove tortice bi rada naredila, zato je najboljše, da vtipkaš "marzipan cake" v googlu in pač vzameš recept, ki ti je najbolj všeč. Videla sem recepte za marcipanovo pecivo z makom, ananasom, malinami... Če boš katerega naredila, javi kako je bilo in če se splača poskusiti. Pa še to me zanima, ali si naredila "kuhan" ali "nekuhan" domač marzipan? Lp, maychi

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

6. jun 2005 11:35

Maychi, naredila sem kuhan domač marcipan ... Res dobro. Mamamia, hvala za recept in ideje!!! Če malo improviziram ... Super. Pecivo pečem že kakšnih 20 let in še nikoli nisem spekla ničesar z marcipanom (čudno, a ne? glede na to, da ga obožujem). Zato težko rečem, kakšen recept iščem za marcipanove tortice. Običajno preberem recept, sestavine in približno vem, a mi je všeč ali ne. Na Googlu sem malo pobrskala in našla med drugim recept, ki je že v bazi. Si bom pa še danes vzela čas za temeljit pregled. Sem pa opazila, da nas ni veliko marcipanoljubcev na teh straneh. Lp, burbonka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. jun 2005 10:00

o, ne ne, smo marcipanoljubci, samo malo zaposleni:) Marcipan lahko v bistvu dodaš skoraj kateremu koli testu - krhkemu, biskvitu, umešanemu,... Jaz ne delam toliko iz njega, čeprav ga obožujem, ker kupljenega fant nima preveč rad, domačega pa nimam vedno časa delat in če se ga že spravim, mi je včasih škoda dat ga v testo, saj mi je ful dober tak, surov:) A išeč recept, kjer bo marcipan v testu ali potem v nadevu? Meni so ful všeč čokoladni muffini, prerezani, namazani z marmelado in čeznjo položen krog iz marcipana, pa čezz druga polovička muffina... Njam, priporočam:) Veri

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

7. jun 2005 11:03

Veri, me veseli, da nas je več marcipanoljubcev. Hvala za idejo za čokoladne muffine! Nekaj časa nazaj sem pokupila (in pojedla seveda) kar nekaj čokoladk z marcipanovo filo z okusom sliv v takem vijoličnem ovitku. Marcipan in slive se za moj okus lepo dopolnjujejo. Če malo pokombiniram v pecivu kakšno dobro slivovo marmelado in plast marcipana, mmmmm ... Pozdrav, burbonka

tatjanca  

član od: 12.1.2005

sporočila: 62

7. jun 2005 11:13

Jaz ponavadi delam mafine iz marcipana in pistacij. Ta dva okusa se ful dobro dopolnjujeta.

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

7. jun 2005 11:41

Tatjanca, prosim za recept!!! burbonka

tatjanca  

član od: 12.1.2005

sporočila: 62

7. jun 2005 15:12

Recept za mafine z marcipanom in pistacijami: Sestavine: 1/8 l mleka 100 g marcipanove mase 40 g masla 2 jajci 200 g moke 100 g mletih pistacij (morajo biti nesoljene, nepražene in oluščene!) 70 g sladkorja sol 1 zavitek vanilijevaga sladkorja 1 kavna žlička pecilnega praška 1/2 kavne žličke sode bikarbone Priprava: V lončku pogreješ mleko in v njem raztopiš marcipan, maslo in jajca. Posebej zmešaš moko, pistacije, sladkor, vanilijev sladkor, pecilni prašek, sodo in ščep soli. Nato marcipanovo mešanico daš v moko in vse skupaj rahlo premešaš, ter vse to daš v modelčke za mafine, ki jih pečeš na 180 stopinj približno 20-25 minut. Pri teh mafinih mi je ful všeč, ker so notri popolnoma zeleni. Moja mami jih obožuje, čeprav kar dragi pridejo, pistacije so res drage, zato dostikrat namesto njih dam notri mandelje (ampak potem niso tako prijetno zeleni). mljask, mljask in dober tek! Sporočilo je spremenil(a) tatjanca dne 07. jun 2005 15:13:19

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

7. jun 2005 16:14

Tatjanca, tole zveni zelo slastno! Hvala. Samo še napotek potrebujem, kje prodajajo neslane, nepražene pistacije?! Vem, na katerih poličkah so soljene, pražene ... lp, burbonka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti