Kako najlažje olupiti rdečo papriko?

pinkpanter  

član od: 2.6.2005

sporočila: 9

tema odprta - 2. jun 2005 12:30 | ogledi: 11.309 | odgovori: 10

Zelo rada imam rdečo papriko polnjeno s sirom ter nato spanirano. Vedno pa imam probleme pri lupljenju paprike. A mi lahko kdo pomaga z nasvetom? Kako to vi naredite?

Hvaležna bi bila tudi za originalni recept. Sama sem jih nekoč jedla v menzi, ter doma poskusla...

pinkpanter

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

2. jun 2005 12:53

Verjetno misliš na dolgo rdečo papriko, ki pride konec avgusta - septembra?! Jaz jo delam tako: pripravimo piknik in na roštilju spečem 15 - 20 kg paprik. Ko so ohlajene jih zložim po 7 - 8 v vrečko in dam v zmrzovalnik. (Nekoč sem jih lupila, sedaj ne več, ker ni potrebno.) Čez zimo vzamem vrečko, pustim na pultu 1 - 2 uri, toliko da se ne odtali do konca, olupki od paprike kar sami odstopijo, potem jo očistim od pešk. Pri tem pazim, da mi se paprika ne raztrga. Rezino sira zavijem v rezino šunke ali špeha in dam v papriko. Malo osolim ter paniram - moka, jajce, drobtine in na maščobo. Odlično je kot priloga ali samostojna jed. Moji so dajali tudi na kos kruha (kot sendvič). Tako pečeno papriko uporabljam tudi za solato - veliko česna, olje, kis in peteršilj. Papriko tudi napolnim s skuto in pečem v pečici (skuta, jajce, smetana). Dodam jo tudi v džuveč ali rižoto. Pozdravček!

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

2. jun 2005 13:40

Ja, paprika se popolnoma olupi le pečena oz. opečena. Lep pozdravček, S.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

2. jun 2005 14:16

Res lepo se olupi če jo popečemo na žaru(lahko kar zunaj zakurite ) in pečeno zložite v skledo, pokrijete s prtičem da se malo osopari, potem se bo z lahkoto olupila. ANJA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. jun 2005 14:20

Tako kot pravi anja - najlažje se lupi, če jo opečeno pokrijemo s krpo, lahko tudi vlažno. Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

2. jun 2005 14:47

Še bolje se lupi, če jo pokriješ z najlojsko vrečko. Še več sopare ostane notri. Pozdravček!

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

3. jun 2005 10:15

Jaz jih dam kar v škaf. Običajno spečem 30 kg ali več, lupim pa naslednji dan (razen tistih, ki jih dam v skrinjo). Pečeno olupljeno papriko posolim, dam v moko, jajca in spečem. Meni so dobre tudi brez sira. stana

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

3. jun 2005 12:07

Papriko lahko pečemo tudi v pečici pri vosoki temepraturi in jo pred peko malo pooljimo. Potem pustimo pokrito, da se kasneje lažje lupi. Sweetie

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

3. jun 2005 13:22

Ja, seveda lahko pečemo v pečici... To sem nekoč delala. Dva zabojčka paprik sem pekla cel dan, potem sem tri dni pospravljala in luftala stanovanje. Pozdravček!

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

3. jun 2005 13:37

Če rabiš samo nekaj paprik, vsako enostavno pri peclju nabodeš na vilico in okrog in okrog opečeš nad plinom. Ko je pečena, daš v pokrito posodo in čez pol ure se olupi brez težav. Na enak način "lupim" tudi paradajz, samo da tega le na hitro popečem in potem vržem v mrzlo vodo. Je pa res, da je papriko treba popolnoma opeči, da spremeni barvo - sicer res koža ne gre dol. Lisa

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. jun 2005 22:42

Lani sem prvič pekla in lupila papriko za hrambo v skrinji. Zamudno delo in umazana koža na rokah. Me je skoraj minilo veselje. Pa vaši zaslugi sploh ne pomišljam več, kaj bo šlo jeseni v skrinjo.Hvala. frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti