Pecivo za valeto

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

tema odprta - 2. jun 2005 8:37 | ogledi: 6.516 | odgovori: 16

Lepo prosim za pomoč. Na naši šoli je navada, da za valeto otrok starši spečemo pecivo. Imam eno goro receptov za sladice, vendar je povsod kakašna krema, oblivi ali pa niso za prijet v roko. Ima morda kdo kakšno preizkušeno idejo za pecivo, ki bi zdržalo kar nekaj časa in da se da prijet v roko (sin in ostali bodo pecivo nesli v šolo dopoldan, valeta je popoldan). Torej, da je kolikor toliko sočno, ni pa oblivov, krem, pa da ni ravno potica.

Hvala!

lp Alenka

Temo je spremenil(a) ALENKA_D dne 02. jun 2005 08:41:33

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. jun 2005 9:24

mini muffini se super obnesejo za take priložnosti, pa še otroci jih imajo radi! Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. jun 2005 9:25

Potem pa pride v poštev samo kakšno čajno pecivo, morda oblito le s čokolado ali sladkorno glazuro, ali pa zlepljeno z marmelado. Kakšni beljakovi ali kokosovi poljubčki, linške oči, lešnikove paličice, londonske šnite (te pečeš v pekaču in potem samo narežeš), minjoni itd. Mislim, da se bo v bazi kaj našlo, če ne, sporoči, pa pošljemo kak recept. Mamamia mamamia

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

2. jun 2005 9:40

Čajnega peciva raje ne bi, ker se mi zdijo piškotki suhi in bi raje biskvitno pecivo. Všeč mi je ideja za mafine in londonske šnite (sem pogledala v bazo). Sicer je res, da je v bazi veliko receptov, vendar raje slišim oz. preberem vaše ideje, ki so preizkušene. Ne upam si vzet en recept, ki ga nisem poskusila in prvič spečt za tako stvar. lp Alenka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. jun 2005 9:47

Moji recepti za muffine so zelo preizkušeni, kar lahko tudi sama preveriš v komentarjih, tako da brez skrbi! Sem pa ravno včeraj ponoči delala mini muffine (sem morala razdevičit novi pekač) in se je super odnesel - če želiš, ti napišem še ta recept. Ostala dva pa sta: http://kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4413 http://kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4414 Nam so ta drugi še bolj všeč, lovorju pa očitno ne - ker pa zelo dvomim, da jih je sploh probal, ti jih vseeno priporočam:) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. jun 2005 11:37

Pa naredi čisto preprosto biskvitno pecivo s češnjami ali jagodami. Sočno je, sadje je zraven, otroci ga lahko jejo z roko, pa še nobena krema se ne cedi iz njega in lepo se lahko nareže na kocke. Mamamia mamamia

tatjanca  

član od: 12.1.2005

sporočila: 62

2. jun 2005 12:17

Tudi jaz bi svetovala mafine. Lahko pa poizkusiš z kokosovimi kroglicami, ki jih nato daš v majhne modelčke za mafine. Garantirano so zmeraj zvezda vsake žurke!

lejčy  

član od: 18.3.2004

sporočila: 95

2. jun 2005 12:21

Priporočam biskvit s sadjem, kot je omenila že Mamamia, ali pa rumove lunce, če rumov led ni primeren za otroke, pa ga zamenjaj z limoninim. Tudi mafini so zelo dobri. Jaz pa sem prejšnji teden pekla rolade, ki pa so bile manjše od običajnih; testo pečeš v pekaču od pečice, ki ga razporediš malo več kot pol pekača. Nadevala pa sem jih z borovničevo in jagodno marmelado, vsi so jih hvalili. Kokosove kocke, so tudi dobre za take priložnosti. Upam, da ti bo kaj koristilo od naštetega. LP Lejčy

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

2. jun 2005 12:58

Kaj pa kakšna pita - jabolčna, čokoladna, bela,... Rebeka

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

2. jun 2005 13:06

Ej, super ste. Nisem si mislila, da mi boste dale toliko dobrih idej. Rebeka, tistile trije recepti so videti zelo dobri, predvsem mi je všeč skutino pecivo. Verjetno bo to ali pa muffini ali londonske šnite. Sicer je vateta šele 15. junija, toda tole mi ne da miru in bi se rada čimprej pripravila. lp Alenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti