Zepter posoda

monique  

član od: 31.5.2005

sporočila: 7

tema odprta - 31. maj 2005 12:40 | ogledi: 18.532 | odgovori: 60

Zelo sem zadovoljna z Zepterjevo posodo. Kuham vso zelenjavo, ki vsebuje vodo brez dodajanja vode in še mnogo več.

Kupila sem jo po predstavitvi na našem domu, od začetka je bilo še toliko vprašanj, vendar moram

reči, daje imela predstavnica veliko posluha za pomoč.

monique

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

31. maj 2005 12:44

A si zastopnica, pa delas reklamo ? Lep pozdrav, Klavdija

monique  

član od: 31.5.2005

sporočila: 7

31. maj 2005 19:59

Spoštovana gospa, zelo rada bi prodajala Zepterjeve vrhunske izdelke, vendar mi čas ne dopušča. Mogoče, ste me napačno razumela, ampak ponavadi se trgovci trudijo okrog nas, dokler nam izdelek ne prodajo. Ko pa želimo dodatne usluge, ki nam pripadajo ali ne pa smo več ali manj-+ napotu ali je pri vas kaj drugače? monique

11111  

član od: 11.11.2004

sporočila: 29

1. jun 2005 8:15

Pri nas doma pa imamo že nekaj let nerabljeno zepter posodo. Ker bom kmalu šla v svoje gospodinjstvo in bom to posodo začela sama uporabljati, me zanima kako se ta posoda uporablja (vem, da naj bi bilo brez vode in maščobe). Zanima me kaj kuhate in kako to pripravite. Te posode je kar precej: trije lonci (5l, 4l in 2l) enka nizka posoda - premer kot največji lonec, ter še nekaj skled, ribežen.... 11111

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

1. jun 2005 10:33

Zepter - kaj si mislimo o tej posodi?!? Od kar se je pri nas začela ta zgodba s Zepterjem - 14, 15 let nazaj, spremljam to. Poznam dosti družin, ki imajo to posodo in sem bila tudi na veliko predstavitvah. Celo naš zelo dober prijatelj je postal nek direktor na tem področju (s tem se ukvarja že od leta 1992). Nobena od teh gospodinj, ki ima Zepter, ga ne uporablja tako, kot bi treba - brez vode, maščobe... Meni se zdi, da mi tako ne znamo kuhati, saj jaz ne! Jaz ga nimam - imam pač neko drugo posodo, je kvalitetna, težka, pokrovke imajo termostat, kar ni dobro, ker ne morem prati v pomivalnem stroju (2 - 3 pokrovke so mi že uničene, dokler nisem pogruntala, da ne smejo iti v stroj). Hčera ima drugačno posodo, pokrovke brez termostata - tako da lahko vse daje v pomivalni stroj. O.k. Zepter je lep (seveda, če ga vzdržuješ), zdi se mi pa, da je veliko predrag. Sem se pa dala "nasankati" za Zepter porcelan - kobalt. Pred leti sem hčeri kupila jedilni servis za 12 oseb (zraven, kot darilo smo dobile še krožnike za 12 oseb). Tega je toliko, da ni imela kam z njim, polovico je imela pri sebi, polovico pri meni, tisto kar smo dobile kot darilo, je pa v kleti še zapakirano! ? !. Takrat je bilo vredno 3,8 tisoč mark. Pozdravček!

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. jun 2005 11:52

Nimam Zepter posode, imam pa AMC. Način kuhanja je isti. Nekaj časa je trajalo da sem se naučila, zdaj pa več kot 10 let kuham tako. Hči se je tako navadila, da na klasičen način kuhanja sploh ne obvlada. Dobra stran AMC-ja pa je vsekakor ta, da organizirajo tečaje kuhanja. Brez tega je res malo težko. Povprašajte še predstavnika zepter posode, mogoče ponujajo tudi to. Prihranek je precejšenj. lp Vesna Vesna Milek Recko

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

1. jun 2005 14:58

Tudi jaz prisegam samo na AMC. Doma kuhamo v AMC-ju odkar pomnim, tako da sem sedaj ko sem na svoje tudi sama kuharica s to posodo. Enkratna je, pa tudi s termostati jo dam v stroj-če pozabim odšraufat termostat dol kar je tudi možno pri tej posodi- pa ni bilo še nikoli nič. LP! Anja ANJA

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. jun 2005 17:30

Kakšna je pa razlika med klasičnim kuhanjem in tem v AMC oz. Zepterju? Jaz v navadnih loncih uporabljam zelo malo maščobe in se mi zdi, da iz tega vidika ne bi bilo kake hude razlike. Kje torej je? Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. jun 2005 17:54

Jaz imam sicer podobno posodo kot je Zepter in AMC (obe poznam, pa vem, kaj govorim), le da ima nekoliko manj zveneče ime, pa v njej čisto dobro kuham. Ko primerjam sestavo materiala, iz katere sta Zepter in AMC in te, ki jo imam jaz, ni razlike (govorim o jeklu in oznakah kvalitete tega, pa o tistem, kar se skriva v dnu posode in podobno). Promotorji te posode sicer dobro orpavljajo svoje delo in so bili tudi pri meni doma, a s solidnim znanjem fizike ti je hitro jasno, da ni nujno, da na posodi piše Zepter ali AMC, pa da so učinki takšni in takšni. Nimam sicer nič proti tem znamkam, da me ne bi kdo narobe razumel, a zakaj plačati trikratno ceno za nekaj, kar vendarle lahko dobiš ceneje, učinkuje pa enako? Vem zato, ker sta promotorja obeh znamk ostala brez besed ob nekaterih dokaj osnovnih vprašanjih glede primerjave posod njunih znamk in tiste, ki smo jo mi kupili, podkrepeljenih seveda z znanjem fizike (in malo kemije). Je pač moje oče stručko, ki ne pade na vsako poenostavljeno razlago, ki naj bi impresionirala, priznam pa, da bi jaz padla nanjo "iz prve". To samo v razmislek. mamamia mamamia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. jun 2005 19:25

V AMC-ju in Zeptru se kuha ali peče popolnoma brez maščobe ali vode. Kruh in sladice se lahko peče na plinu in pečice v bistvu potem sploh ne rabiš. Enako lahko pečeš tudi večje kose mesa (razne kraće, cele piščance....). Jaz recimo dodam olivno olje že po termični obdelavi živila samo zaradi okusa. Ravno tako se kuha tudi brez vode. Res pa je, da juhe brez vode se ne da skuhati. Mamamia tebe pa bi nekaj povprašala. Tudi jaz imam nekaj kvalitetne posode ki ni ne eno ne drugo, ima termostate na pokrovkah in kolikor se spominjam je bila kar precej zasoljena. Seveda pa ne toliko kot AMC. V njej sem probala na vse mogoče načine kuhat tako kot v AMC, pa mi nikakor ni uspelo. Krompir je bil trd tudi če sem ga kuhala v vodi. Da ne dovorim kako je bilo brez vode.Lepo prosim, če mi lahko poveš ali ti to uspe ali ne. Škoda se mi namreč zdi da imam piskre v stalaži, če pa jih lahko koristno uporabim. lp Vesna Vesna Milek Recko

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

2. jun 2005 7:40

Ja kakor koli AMC je to kar mi je všeč in vem da se kuhanje v tej posodi obnese brez vode, brez maščob, hitro kuhanje (ala ekonomlonec) s secoquick sistemom, kjer lahko eno pokrovko uporabljaš na več loncih različne prostornine,..... enostavno mi je všeč. Pri posodi pazim na kvaliteto pri nakupu, saj se ta odraža na kvaliteti hrane ki jo v njej pripravimo. In držim se pravila nisem tako bogat da bi poceni kupoval.Seveda pa se moraš določenih stvari tudi naučiti če želiš kuhati s sitemom AMC. Škoda je, da kdor ima to posodo še vedno kuha z vodo in uporablja na litre maščob ki, roko na srce, v tej posodi niti slučajno ni potrebna. Imela sem tudi posodo za "male pare" pa so leteli stran ročaji, termostati, dno se je napihnilo....v glavnem groza.... Drugače pa mislim, da pač kuhajmo kjer komu paše oz v posodah ki so nam všeč, radi v njih kuhamo in so nam dostopne, ker važno je, da se za štedilnikom počutimo fino in da kuhamo s srcem in ne le zato ker je to pač nujno.....pa še domači nas pohvalijo ko je kaj res posebno dobro! Pa dober tek! ANJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti