Zepter posoda

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

17. nov 2007 12:47

Pri naši hiši imamo Zepterjevo pososo, ampak je zdaj nekje na podstrešju, kuham pa v teflonskih posodah...

 

Ne vem, ali sem jaz tako smotana, ali pa je res posoda "brez veze". Imamo steklokeramično ploščo in blazno dolgo je trajalo, da se je debelo dno posode ogrelo. Posoda se ne na vseh točkah dna dotika  štedilnika, ker ima na sredini tak vdrt krog, ki je dvignjen in se ne dotika štedilnika. Predstavljajte si, kaj je bilo, ko sem želela na hitro skuhati hrenovko... Doktoriraš...

 

In za tak denar, hvala lepa, res.

jasna

Noni 23  

član od: 27.10.2007

sporočila: 22

17. nov 2007 12:48

Jakička, za indukcijo je prav posebna posoda Zepter. V navadni se na indukciji ne da kuhat, ker v dnu nima železa. Tista posoda za indukcijo je pa precej dražja. Na žalost proizvajalci računajo, da če imajo ljudje denar za indukcijski štedilnik, bodo imeli tudi za takšno posodo. Sem pa govorila s človekom, ki te štedilnike prodaja in je rekel, da se ga res ne splača kupovat in da ga sam nikoli ne bi imel. razlog je pa zato, ker vsak del, ki se pokvari, stane zelo veliko. Poleg tega, da že v osnovi stane veliko več od steklokeramičnega. Mic, najbolje je, da sama narediš predstavitev. je brezplačna, pa še lepo darilo dobiš. Povabiš pač dva ali tri pare in če kaj kupijo, toliko bolje zate, ker dobiš boljše darilo, če pa nihče nič ne kupi, pa ni prav nič za to. Še vedno pa ti ostane osnovno darilo in znanje kuhanja v tovrstni posodi, ki ga pridobiš na predstvitvi. Na BWC predstavitvi sem bila tudi sama. Res je bil on zastopnik ful ful posiljen in je eni starejši gospe hotel vsilit en zelo velik komplet, ki sem prepričana da ga ni potrebovala. Eni so res grozni! Noni 23

morana1  

član od: 19.11.2007

sporočila: 13

20. nov 2007 9:37

Sedaj me pa že malo zanima, koliko pride trenutno en tak osnovni komplet AMC posode, z najnovejšo hitro pokrovko. morana1

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

30. nov 2017 9:19

Kupujem indukcijski štedilnik, imam pa Zepter posodo, ki nima magneta. Pa me zanima, ker se dela na majhni temperaturi, če bi z njo lahko kuhala v pečici. Seveda na najnižji temperaturi. Če je mogoče katera testirala že. 

renata69

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

30. nov 2017 10:00

ooo, renata69, helou po dolgem času .

O zepter loncih pa pojma nimam, jaz sem si za v mojo novo kuhinjo kar kuhinjsko ploščo na plin nabavila.

 

Ognjič

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

30. nov 2017 10:03

A si poizkusila, če se magnet pripopa na dno posode, ker pomembno je, da je v dnu posode železo in ne magnet?

 

rrr

Sporočilo je spremenil(a) ribaracarak dne 30. nov 2017 10:06

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

30. nov 2017 11:04

renata69 je napisal/a:

Kupujem indukcijski štedilnik, imam pa Zepter posodo, ki nima magneta. Pa me zanima, ker se dela na majhni temperaturi, če bi z njo lahko kuhala v pečici. Seveda na najnižji temperaturi. Če je mogoče katera testirala že. 

renata69

Izkušenj nimam, predvidevam pa, da tale ideja s pečico sploh ni slaba.  Za vse vrste posode, ki ne primejo na indukcijo.  

Cila

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

30. nov 2017 11:46

Ne vem, če še to obstaja, ko smo kupovali ploščo in ker imam Zepter pososdo, je prodajalec svetoval, da je možno kupiti nekaj, kar daš na ploščo in lahko uporabljaš to posodo.Ne spomnim se pa več kaj.

dari

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

30. nov 2017 12:01

Ravno za to se gre, ker je posoda brez magneta. 

renata69

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

30. nov 2017 12:09

renata69 je napisal/a:

Ravno za to se gre, ker je posoda brez magneta. 

renata69

Je še iz prve serije. Gledala sem kombinacijske, indukcija - steklokeramična, pa se mi zdi kar drago od same indukcije. Sicer imajo od ZANUSSI firme, ki so cenejše. Me pa malo skrbi popravilo, če bi prišlo do tega. Zato sem mislila, da bi uporabljala mogoče v pečici. 

renata69

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti