Zepter posoda

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. mar 2007 12:53

Ja AMC ali Zepter je v primerjavi z ostalimi posodami drag. Je pa stvar posameznika, koliko denarja bo namenil za posodo. (jaz sem itak pristaš malo boljše kvalitete za več denarja in onih poceni sploh ne gledam).

 

In meni ja zdravje in kavaliteta jedi zelo visoko na seznamu. Imam hčerkico, ki je alergik in še zaradi nje dodatno pazim, kaj kuham.

Pa z leti se spreminjamo in na prioritetni seznam pridejo druge dobrine... Vsak rabi svoj čas... 

lidka

neznan uporabnik

14. nov 2007 17:04

Iz prebranega sklepam, da se večina bolj nagiba k AMC. Pa ima Zepter tudi tovrstno "hitro pokrovko"? Cene so pa sicer (sklepam) približno enake? forumito

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

15. nov 2007 10:25

Jaz imam zepter koligica pa AMC in ti povem da sta popolnoma enaki kar se uporabnosti in kvalitete tiče. Pač vsak hvali svojo, saj ne moreš kritizirat, če daš velike denarje za njo. Seveda ima tudi zepter tako pokrovko, ki paše na njihovo posodo. swarovski

Noni 23  

član od: 27.10.2007

sporočila: 22

15. nov 2007 14:09

Tudi mi imamo Zepter posodo odkar pomnim. Z leti je postala tudi mami zastopnica in seveda imamo doma vse, kar sploh obstaja. Sama drugače sploh ne znam kuhati. Res je, posoda je zelo draga, je pa za večno in kakor je bilo že povedano, vsakemu pomeni več kaj drugega. Nam zdravje. Noni 23

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

15. nov 2007 14:17

Noni 23,a paše hitra pokrovka tudi na posodo,ki je stara okrog 14 let.In kakšna je cena. renata69 Sporočilo je spremenil(a) renata69 dne 15. nov 2007 14:20:59

Noni 23  

član od: 27.10.2007

sporočila: 22

15. nov 2007 14:36

Renata69, velikosti posode firma ne spreminja, tudi mi imamo tak staro posodo. Je pa seveda pomemben premer posode. Tahitra pokrovka paše na 4,2l, 5,2l in 5,7l posode, važno pa je, da so premera 20 cm. Glede cen pa na žalost nisem ravno poučena. Noni 23 Sporočilo je spremenil(a) Noni 23 dne 15. nov 2007 14:36:48

BISERKA55  

član od: 4.5.2007

sporočila: 143

15. nov 2007 22:34

Jaz imam tudi Zepter,pa nisem čist zadovoljna.Naš mestni plin je tako močen, da se v posodi vse prilepi.Če dam v vročo posodo se prilepi hrana in ostanejo sledi.Edino mi je všeč, da je dolgo vroča hrana.Ne vemč,če bi se odločila ponovno za nakup. BISERKA55

jakička  

član od: 19.6.2007

sporočila: 24

16. nov 2007 22:36

Še jaz imam eno vprašanje za lastnice Zepterja in AMC: Pred davnimi leti sem si s težko mujo (na več obrokov) s pripravniško plačo "privoščila" en Zepterjev lonec. Zelo mi pride prav, ker je ovalne oblike in velik (6 litrov). Sedaj se odločam, da bi "prešaltala" iz plinskega štedilnika na indukcijo. Ugotovila pa sem, da se na moj Zepter lonec magnet ne prime!!!! Za ostale lonce, ki niso primerni za indukcijo, mi je vseeno, tega bi pa težko pogrešala. Ali imate kakšne izkušnje s Zepter posodo in indukcijskim štedilnikom? jakička

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

17. nov 2007 6:59

Jaz sem dobila nakaj Zepterjeve posode v dar, pa ne znam izrabiti njenih prednosti. Lepo prosim, če mi kdo pove, kje bi se o tem poučila. Zelo rada bi bila na kaki predstavitvi. Sem iiz Ljubljane.

Lep dan. 

 

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

17. nov 2007 9:48

Enkrat je že tekla beseda o AMC posodi in takrat sem izpostavila vprašanje o doživljenskosti posode, katero  agenti radi oglašujejo.

 

Prva AMC posoda ni imela temperaturnih pokazateljev na pokrovki. Sem kupila novo, staro pa poturila mami. Potem je prišla hitra pokrovka, pa na stare piskre ni pasala, torej sem v  free shopu kupila lonec s hitro pokrovko, katero lahko uporabljam le na  tem, ker na druge ne paše.  Zdaj je prišla ven indukcija in moja posoda spet ni primerna, torej bom ostala kar na steklokeramiki, ker še enkrat posode pa res ne mislim kupovat.

 

Včasih so prodajali 3 različne komplete,  majhen, srednji in velik. Zdaj imajo vse sorte kombinacije, kar je precej bolj ekonomično. Sama ima pol posod in dodatkov na podstrešju.

 

A ima katera posodo BWC - bavaria woltex company?  Sem jo zasledila pri tašči, je slična zgoraj omenjenima, le da nima hitre pokrovke. Nabavila jo je na kakšni predstavitvi, pa še nikoli ni v njej kuhala, kar ni čudno, saj sta bila s pokojnim možem sama, piskri so pa vsi  ta veliki. Jao, kako tile prezentatorji  našopajo starejše ljudi v nepotrebne nakupe.

Lijana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti