Zepter posoda

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

2. jun 2005 8:02

Tudi pri nas je bilo mnenje, da je AMC predraga pa je mami kupila eno cenejso varijnto, ki pa ni primerjave z AMC. Jaz kuham z AMC ze 10 let in je ne zamenjm za nobeno drugo posodo. Bistvo te posode se mi zdi sequkvik, ki je zakon. Cena pa ne laze, posodo bom mela dokler casa bom sama kuhala, tudi pomisliti mi ni treba ali se krusi, ali je kaj obtolcena, posoda je lepa kot prvi dan, pa se je tudi ze katera stvar zasmodila v njej. Lep pozdrav, Klavdija

ez  

član od: 18.5.2005

sporočila: 65

2. jun 2005 8:25

Tudi jaz imam AMC posodo in sem z njo res zadovoljna. Rada bi si dokupila še kak kos posode, toda AMC se mi zdi resnično predrag. Mamamia, prosim, povej, kaj uporabljaš ti. l.p. ez

11111  

član od: 11.11.2004

sporočila: 29

2. jun 2005 8:58

mene pa bolj zanima kako se v posodi (vseeno ali zepter ali AMC) kuha - brez maščobe in vode, kako se pripravi meso ali zelenjava, pa kaj je to seqkvik, ki je omenjen v forumu. zanima me tuda kako se speče kruh ali sladica brez pečice, kar na plinu. hvala in lep pozdrav m 11111

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

2. jun 2005 9:19

Sequkvik je pokrovka, ki kuha pod pritiskom. Voda vre vedno na 100°, ta pokrovka pa jo prisili, da vre pri vecji temperaturi. Razlika med ekonom loncem in sequkvikom je, da sequkvik kuha na manjsi temperaturi (med 150 - 160 °), ekonom pa na visji temperaturi ( nad 190°). To je pomembno zaradi mascob , ki se pri razlicnih temperaturah razlicno topijo in so lahko skodljive, ce se segrevajo pri visjih temperaturah. Jaz kuham vse s sequkvikom, razen fizola v zrnju. Skuha se hitro in dobro. Krompir, makaroni ... so kuhani v 5 minutah; zelenjavna juha v 3 minutah, goveja juha cca 30 minut..... Jaz sem zelo zadovoljna z sequkvikom in bi se mi poraba casa za kuho bistveno povecala, ce ga nebi imela. Lep pozdrav, Klavdija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. jun 2005 9:22

Čisto brez maščobe in brez vode nikdar nisem kuhala, pač stvar navade. Posoda, ki jo imam,je od neke nemške firme, dobila sem jo pred petimi leti za rojstni dan in je še danes kot nova. Pokrovi so brez termostatov, ker jih nisem hotela, saj jih na dveh posodah, ki sem jih imela pred tem, nikakor nisem uporabljala. Ne vem, nekako se nisem mogla navaditi na vse to. Večinoma stavr rešim tako, da v čisto spodnji posodi delam osnovno jed, krompir in zelenjavo pa dam v posodo za kuhanje na paro in to potem na spodnjo posodo. In je bilo vse doslej OK. Drži pa kot pribito, da vsi, ki jih poznam, pa kuhajo v zepterju ali AMC, niti ne pomislijo več, da bi se vrnili na staro. Po mojih izkušnjah z nemško posodo, ki jo imam trenutno, bo verjetno tudi moj predpenzionistični nakup posode peljal proti AMC ali Zepterju (upam, da se bo zdajšnja tačas izrabila...). AMpak glavno dekleta in žene, da uživamo za štedilnikom, ne? MAmamia mamamia

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. jun 2005 10:26

Mamamia, če se boš odločala med AMC in Zepterjem, sem jaz absolutno za AMC in to zaradi hitre pokrovke, ki se uporablja namesto ekonom lonca. Sama imam AMC že 20 let in takrat te pokrovke še ni bilo. Sem jo dokupila, vendar jo lahko uporabljam samo na tistem loncu, ki sem ga dobila zraven pokrovke, ker ima za spoznanje drugačen rob in na stare ne paše. Res je draga, ampak odtehta ves tisti čas, ki ga prihranim. Sem že pred tem kuhala v klasičnem ekonomu, pa ni primerjave. Če bi ostala brez, bi zadnji denar dala za novo. LP

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. jun 2005 11:27

11111 tega se naučiš. WEnostavno posodo predhodno pohreješ in daš vanjo testo, pokriješ in spečeš. Da ti uspe, rabiš občutek. Ravno tako je s peko mesa. Posodo pogreješ, daš vanjo meso in ko se ta odlepi iz dna posode ga obrneš. Organiziraj si doma kakšno predstavitev pa ti bojo vse pokazali. lp Vesna Vesna Milek Recko

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

2. jun 2005 14:31

Ja predstavitve so res fajne, pokažejo ti kako se pripravijo določene jedi ( pred tem se dogovorimo kaj bi kuhali oz. kaj bi jedli) pripraviš surovine, predstavnik prinese posodo, povabimo kolege s katerimi potem veselo kuhamo in se zabavamo. Naša zastopnica vedno potem pusti njen komplet posod za par dni še komu ki želi poskusiti sam.. ANJA

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

24. mar 2007 18:59

Imam zepterjevo posodo, ki je odlična. Kuham brez maščobe, kuhanja brez vode se nisem podstopila, ker sem bila skeptična. Pred kratkim sem imela predstavitev posode za prijateljice, ki so se nad posodo zelo navdušile. Moram pa povedati, da je gospa, ki je posodo prestavljala in seveda tudi v njej pripravljala hrano, teh stvari vešča in pozna se, da tudi sama hrano pripravlja v tej posodi že vrsto let. Pokazala nam je veliko zanimivosti in pripravia 4 različne vrste priprave hrane (kuhanje zelenjave brez vode, cvrenje, žar in makaronovo meso s hitro pokrovko). Povedala, mi je, kako speči pico in kruh v tej posodi. Zgotovo pa bom zelenjavo kuhala brez vode. Sporočilo je spremenil(a) Balenka dne 24. mar 2007 18:59:35

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

25. mar 2007 11:16

Imam Zepter posodo. Imela sem že pred vrsto leti predstavitev.Ker kuham med tednom skoraj nič, sem na drugačen način kuhanja čisto pozabila. Mi je pa všeč. Za meso ne bo problem, za pecivo se bom potrudila. Vprašala bi Reco samo za kuhanje krompirja in makaronov. Samo okvirno, se bom naprej že sama naprej znašla in experimentirala. ham-njam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti