Osvežilno, brezalkoholno, ...

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

tema odprta - 30. maj 2005 20:39 | ogledi: 4.783 | odgovori: 22

Kaj pijete, ko je vroče? Pa tudi sicer. Takrat, ko je treba izpiti veliko tekočine? Ne mislim kupljenih pijač, ampak take, ki jih pripravite doma. Po možnosti brez sladkorja.

npr. Limono, narezano na rezine (če ni olupljena, je dobro, da je neškropljena), dam v steklenico ali vrč, dodam kake 2 ali 3 vejice mete, ki sem jih prej dobro pomela med prsti - še boljše je, če so listi že malo uveli - da je več arome. In zalijem z vodo. Ko nekaj časa stoji, je pijača prav osvežilna. Nič sladkorja, če le zmorete.

Lahko pomaranča ali limeta ali mešano,...variacij je mnogo. Tudi z zelišči. Poskusite.

Ali pa 1/4 jabolčnega soka, ostalo voda, lahko tudi malo več vode, pa spet vejice mete.

Ko pijače zmanjkuje, dodajamo vodo, v hladilniku zdrži kake 2-3 dni, potem je treba meto in limone zamenjati. Če je pijača premrzla, naredimo močnejšo varianto in redčimo z vodo, ki ni iz hladilnika. Izven hladilnika ne priporočam dalj kot nekaj ur.

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. maj 2005 9:38

Verjamete ali ne, ko je najbolj vroče, pijemo mlačen sadni čaj z dodatkom sadja, ali kakšno varianto sangrie (za otroke brez alkohola, za odrasle pa mora biti kak mehurčkast dodatek). Če ni drugega je limonada vedno na razpolago. Me mlačna pijača v veliki vročini najbolj odžeja, kaj hladnega pa tekne na domači terasi, globoko v senci...Mamamia mamamia

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

31. maj 2005 9:53

Se pridružujem mamamiii - mlačen čaj me poleti veliko bolj odžeja kot karkoli drugega. Še najraje imamo takega s sveže posušenih bezgovih cvetov. Z malo limoninega soka ali brez vseh dodatkov. burbonka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. maj 2005 15:40

Moja mama dela bezgov sirup, pa ga vlačimo naokoli s seboj in pijemo tudi na morju. Razredčimo z vodo sobne temperature in se nalivamo izmenično s sadnimi čaji ali sveže stinsjenimi sokovi (no, saj se niti hladnemu pivu ali vinu ne odrečemo, ampak tam okoli poldneva bi vse skupaj preveč udarilo v glavo). .Je pa res, kako mlačna pijača sredi največje vročine pogasi žejo. Mamamia mamamia

TUIA  

član od: 20.6.2004

sporočila: 12

31. maj 2005 16:16

Mi narežemo svež ingver v vrč z vodo, prejšnji večer, da da okus. Naslednji dan pa notr stisnemo še limone. Ponavadi pijemo brez sladkorja, če pa že damo notr bezgov sirup. Temu rečemo ingverjeva limonada.

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

31. maj 2005 18:36

Zanima me, kje se dobi svež ingver. Vnaprej hvala za odgovor!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. maj 2005 18:46

Santina, svež ingver se dobi v Sparu, Tušu in Mercatorju, take prhke rjave korenine so. Mamamia mamamia

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

31. maj 2005 18:50

Pri nas pijemo nesladkano limonado in zeleni čaj. Aki

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

1. jun 2005 8:15

Mi smo v Muellerju odkrili celo vrsto eksotičnih čajev (tudi v filter vrečkah). Trenutno me najbolj navdušuje čaj po imenu Masir Tea, ki ima okus po medu in meti. Odličen je tako topel kot ohlajen z dodatkom nekaj rezin limone in ledu. Mi ga ne sladkamo. Sicer pa navadno pijem vodo, včasih si zaželim coca colo (redko, takrat pa jo kupim), zvečer pa gremo na pivo. TanjaG.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. jun 2005 22:06

Ja, pri nas tolčemo kar po nesladkanem metinem čaju, včasih dodamo še malo melise. LP cervus

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

13. jul 2007 19:44

Pa dejmo malo osvežit, zdej ko bo spet vroče.

Pri nas pijemo različno. Fantje pijejo kupljen ledeni čaj, najraje Nesstea, ali kakšen jabolčnik, ribezov sok, cedevito z vodo, malinovec. Mož zadnje čase malinovec ali gozdni sadeži z vodo.

Jaz si najraje skuham cca liter in pol čaja iz dveh vršičkov kopriv in dveh vršičkov melise, včasih dodam še kakšno vejico peteršilja, ko se malo shladi, prelijem v steklenico in pijem čez dan. Ali pa vodo.    

emily

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti