Stroj za gnetenje testa

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

tema odprta - 30. maj 2005 14:05 | ogledi: 12.561 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

glede na vaše izkušnje upam, da mi boste lahko pomagali.

Iščem stroj za gnetenje oz. mešanje testa za cca 20 kg testa. Našla sem dva proizvoda, moti pa me predvsem to, ker ima eden posodo veliko cca 20 l in drugi 40 l, oba pa zatrjujeta , da je to idealno za cca 18 kg testa.

Za informacije se vam zahvaljujem

smrkolina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

1. jun 2005 20:47

Pred dnevi sem premišljevala, da bi vprašala,če se pri nas kupi stroj za gnetenje testa za peko kruha za kmečko peč.Pomagati Smrkolini ne morem,bom pa vesela, če mi namigne, kje naj iščem podatke za nabavo. POtrebovala bi jo za darilo za teto, ki gara na kmetiji in to še dela na roke.Hvala in lep pozdav. frina

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

2. jun 2005 8:18

Pozdravljeni sem brskala po internetu na vse konce in kraje (od oglasov, podjetij, rabljene, nove....) (namreč ta stroj ni zame ampak za kolegico, zato vam tudi kaj več podatkov ne morem dati - prijateljica dela sedaj registracijo za peko kruha doma). Priporočam vam dva naslova oz. ta dva sta se javila nazaj z meilom in ponudbo. firma BTF iz Primorske - el. naslov: btf@siol.net in podjetje GCI d.o.o. iz Bleda. Potem je še privatnik Kranjc nekje iz Štajerske. Opozarjam pa vas, da glede na najino (moje in prijateljičino) povpraševanje, nekateri prodajalci ne vejo, da se kruh dela s kvasom in da to testo naraste. Ker so nama trdili, da je za cca 18 kg testa, dovolj velika posoda 20 l. Opozarjam vas, da mora biti za ca 20 kg testa posoda velika 40 l. Nekateri so priporočili Italijo tam okoli Udin je ena firma, ki to prodaja. Vendar se prijateljica za tja ni odločila (smo iz Gorenjske) zaradi daljave, jezika, rez. delov.....Okleva med zgornjima dvema firmama, ceni pa sta približno enaki in glede na to kar ponujajo ugodni. Lep dan. smrkolina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. jun 2005 22:34

Hvala za informacije. Bom tudi sama še preverila na našem,osrednjem delu Štajeske. Če bo kaj zanimivega tudi za Vas, bom to tudi napisala. LP frina

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

13. jun 2005 7:51

Zvedela sem , da te stroja prodaja v Italiji podjetje Fago in to občutno ceneje kot pri nas. Ker vidim, da je tu veliko Primork in Primorcev, ki poznajo tudi kaj več čez mejo, bi prosila, če kdo pozna to podjetje in kje se nahaja. hvala smrkolina

jocy  

član od: 12.11.2009

sporočila: 28

7. jul 2012 21:30

Uporablja kdo od vas stroj za gnetenje testa za kruh? Mama ima rojstni dan pa bi ji želela kupit takšen stroj samo ne vem kakšnega. Lahko tudi ZS.

Hvala.

jocy

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. jul 2012 10:32

Za domačo uporabo je primeren Bosch MUM.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti