Priprava hrane v mikrovalovni pečici

jiskra  

član od: 7.9.2003

sporočila: 1

tema odprta - 29. maj 2005 19:20 | ogledi: 6.070 | odgovori: 5

Pozdravljeni !

Kupili smo mikrovalovno pečico z grilom , sedaj pa je problem dobiti preizkušene recepte .

Pregledal sem teme , ki so odprte , pa receptov za pripravo hrane v mikrovalovnih pečicah nisem zasledil .

Verjetno vas je še kar nekaj s podobnimi težavami .

Prosim vas , da sporočite kakšne so vaše izkušnje in kakšen vaš preizkušen recept.

Lep pozdrav

Zdravko

ZDRAVKO ISKRA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. maj 2005 10:29

A nisi zraven dobil tudi priročne kuharske knjižice? Drugače pa krožijo po forumu recepti za Whirlpoolovo mikrovalovno. Lahko pa greš v knjižnico in si izposodiš knjigo Marinke Pečjak o pripravi jedi v mikrovalovki. Loni Makaroni

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

30. maj 2005 18:51

V knjižnici sem videla knjigo ABC kuhanja v mikrovalovni pečici. Mikrovalovko uporabljam predvsem za pogrevanje, odmrzovanje, kuhanje čaja ali neskave in za čokoladne glazure. Sin včasih naredi popečene kruhke s sirom. Za ostale stvari pa imam raje štedilnik. stana

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

31. maj 2005 11:58

Čao, Stana, lahko prosim zaupaš, kako narediš čokoladno glazuro v mikrovalovki? Lep pozdravček, S.

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

31. maj 2005 13:03

V posodo dam čokolado in margarino. Mikrovalovko naštimam na manj stopinj oz. 40% moč - odvisno od mikrovalovke - ne sme biti previsoka temperatura, 2-3 minute, vmes premešam. stana

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

31. maj 2005 16:39

Odkar sem ugotovila, da se da puding lepo skuhat v mikrovalovki, ga kuham le še tako: mleko zavrem, pripravim prašek po navodilu iz vrečke, vlijem v mleko, dam kar na najvišjo temperaturo, da spet zavre, potem premešam, pustim da kuha še kakšno minuto, spet premešam. Če ni še dovolj gosto dam v pečico še malo. Na tak način se puding ne sprime in pomivanje je veliko lažje! barbara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti