Bezgov sirup

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

4. jun 2019 10:49

Limona se je dala v namakanje, sladkor in citronska kislina pa po precejanju, kar pa ne pomeni, da ne gre tudi drugače

lp, mzm

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

4. jun 2019 11:03

Hvala! 

ursyy

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

4. jun 2019 16:07

Hvala! 

ursyy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. jun 2019 13:31

Jaz vedno malo eksperimentiram. Del bezgovega sirupa delam tako, da dam cvetove v mlačno, neprekuhano vodo, in potem po 48 urah zmešam s sladkornim sirupom in limono ter citronsko kislino. Del ga naredim tako, da najprej skuham sladkorni sirup in v mlačnega dam cvetove, citronsko kislino in limono in pustim stati vsaj 48, včasih celo 72 ur (ker mi zmanjka časa za precejanje). Se tudi lepo izide. 

Nedavno mi je med namakanjem vse skupaj malo zavrelo (pozabila na soncu), pa sem precejeno tekočino zavrela in pustla po malem vreti 10 do 15 minut, dodala še malo sladkorja in limoninega soka, nalila vroč sirup v vroče steklenice in je nakoncu vse skupaj dobro izpadlo, se mehurčki niso pojavili, čeprav sem steklenice pustila kar v kuhinji na pultu. 

Danes spet pobiram cvetove, čez vikend pa režem meliso in meto in se lotim sirupa in potem likerjev. Tudi bezgovega sem že naredila, in ga bom še, ker hudo hitro izginja ...

mamamia

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

10. jun 2019 11:17

Bezgov sirup malo drugače

Ali mogoče veste za recept, kako se naredi bezgov sirup z jagodami, baje je zelo dober.

Lep sončen in ne preveč vroč dan vam želim

mijamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti