Orehi in olivno olje

pupo  

član od: 15.3.2004

sporočila: 5

tema odprta - 23. maj 2005 15:45 | ogledi: 22.879 | odgovori: 20

Ali mogoče kdo ve kako se pripravijo zeleni orehi v olivnem olju, da ne postane žarko, ki naj bi se uporabljalo kot olje za sončenje??

Zahvaljujem se za odgovor, ki mi ga pošljite na: srecko.ursic@siol.net,.Pozdrav

Srečko Uršič

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

23. maj 2005 20:12

Jaz se mažem samo z orehovim oljem - preverjeno ne dobiš opeklin kljub popolnoma beli koži (razen po nosu), koža ni izsušena, lepo porjaviš, koža je dlje rjava kot običajno. O procesih, ki nastanejo v koži in povzročijo tako učinkovitost, je nekaj napisala Irma Benbič. LP, Župca

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

23. maj 2005 20:30

Župca, kje pa nabaviš orehovo olje? Zala

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

23. maj 2005 20:52

Se opravičujem, tole ni reklama: To je Drašičko orehovo olje iz Drašičev. Upam, da lahko še napišem telefon (Jernej, prosim ne brisat): 07 305 80 93. Ja, sem pozabila povedat, da čudovito diši po orehovi potici. Ker je jedilno, ga lahko tudi spiješ požirek-zelo okusno. LP, Župca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. maj 2005 22:21

No, če smo že pri tem olju: so nam svetovali v taistih Drašičih, da ga uporabimo ob težavah z zlato žilo (hemeroidi), češ, da takoj "odleže". No, nasvet drži. Večkrat preverjen. Seveda pomeni, da ustrezno mesto z oljem namažemo in srbenje mine tako rekoč v istem hipu. Saj, če dobro pomislimo, tole tudi ni daleč od kulinarike, kajneda! Dodala bi še nekaj: Drašičko orehovo olje nikakor NI olivno olje z orehi. Gre za olje, ki je pridoljeno iz orehovih jedrc. Na steklenički piše: jedilno nerafinirano orehovo olje (naravno brez aditivov). Varianta, o kateri govori pa pupo na začetku tega foruma, pa pomeni, da je olje obarvano z barvili zelene lupine (če ste jo kdaj valjali po rokah, še pomnite, koliko časa barva ni šla z rok. Bi svetovala previdnost pri takem izdelku. Tovrstne obarvanosti si najbrž ne želite. Pozor torej - gre za dve povsem različni stvari. rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 23. maj 2005 22:26:38

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

24. maj 2005 8:49

Župca in rimljanka, kje pa so Drašiči? Po telefonu sodeč kje bolj na primorskem morda?? In kako se ga da naročit, se ga da dobit kje v LJ? Cena? Hvaaala :) Zala

NatasaK  

član od: 18.10.2004

sporočila: 17

24. maj 2005 12:08

Zala in ostali, Drašiči so v Beli krajini, v občini Metlika. Drašiči spadajo med najbolj vinorodni okoliš Bele krajine, imajo veliko turističnih kmetij, vinskih kleti ... Kaj več o njih najdeš na tej strani: www.metlika.si lp, Nataša NatasaK

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

24. maj 2005 12:50

Je še mene prijelo za tole olje - sem ravnokar poklicala na zgornjo številko: olje pošljejo tudi po povzetju, 1 steklenička = 1 dcl stane 2.000,00 sit + poštnina, seveda. Je pa gospa rekla, da se zaradi poštnine splača vzeti več stekleničk. ;)) . Ponavadi sem se mazala s šentjanževim olje, ki ga sicer za sončenje ne priporočajo, ampak meni odgovarja. Me ne opeče, da lepo barvo, pa še srbi me ne, tako kot po vseh tistih zvenečih kozmetičnih firmah. Slaba stran je le ta, da čez nekaj časa na soncu (meni) smrdi in ga torej uporabljam samo na samem, privat, doma. Vonj orehovega olja pa je "za med ljudi"? l.p. Gabi

pupo  

član od: 15.3.2004

sporočila: 5

25. maj 2005 6:42

Torej recepta koliko zelenih orehov in koliko olivnega olja in čas priprave tega zvarka noben ne ve? Vem le to, da obstaja in da je idealna zadeva za sončenje in lepo obarvan postaneš. Sem že probai......... L.p. Pupo Srečko Uršič

Tulipa  

član od: 10.3.2004

sporočila: 95

23. jun 2005 14:58

Mene tudi zanima,katero olje je dobro za sončenje.Bi bila vesela kakega nasveta.. tulipa

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

23. jun 2005 21:27

Ko ste ravno pri teh zadevah, a je mogoče kdo alergičen na sonce in dobi srbeče izpuščaje ? Pri nas v familiji imamo to mama, sestra in jaz in smo vsako leto tako flekaste in potem se tja do oktobra "čohamo". Sedaj me je strah, če ne bo imela tako kožo tudi hčerka, čeprav ima mož temno polt.Mogoče bi pa tudi nam pomagalo tole olje, kaj pravite ? LP Rmeli P.S. Enkrat se spomnim, da sem uporabljala kar pivo (smrdela sem ko kuga, ampak takrat je to pomagalo sedaj pa ne več).

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti