Modri pinot & semillon

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

tema odprta - 20. maj 2005 17:51 | ogledi: 1.187 | odgovori: 2

Vinoljubi pozdrav!

Te dni se v Metliki odvija vsakoletna Meltliška vinska vigred, katere se nameravamo udeležiti, me pa zanima nekaj drugega, že dlje časa in zaman iščem Modri pinot od Prinčiča ali francoski Semillon (ne mešanice s Chardoneyem), lahko je Semillon tudi avstralski. Mogoče kdo ve kje bi se ju dalo dobit v ljubljanskem koncu, iščem ju za darilo, imam pa še 3 tedne časa...

Hvala za vsak nasvet!

p, maja

ps. Na internetu ne morem kupovat, sem brez kartice:(

blenkuš  

član od: 25.4.2004

sporočila: 50

20. maj 2005 18:29

Prinčičevega Modrega pinoja Ti z veseljem nekaj odprodam, saj ga imam ( še ) kar nekaj na zalogi, čeprav pa pri samem vinarju zelo hitro poide, saj je zelo iskan izdelek te vinarske hiše. Glede Semillona pa mislim, da bi ga skoraj najlažje našla v Leclercu, kjer je ponavadi nekoliko rezan z sauvignonom. Sem pa že zasledil v Intersparu čiste edicije, katere izvirajo iz Avstralije. Sicer pa si kot alternativo lahko vzameš kakšno steklenico iz Bordoja, katero premore celo slavni " komšija " Mercator, katera nosi ime po regiji Entre-Deux-Mers in je odlično vino, katero je sicer kombinacija sauvignona, semillona in pa sorte muscadelle. Odlično spremlja nežno perutnino in ribje jedi, še posebej sladkovodne. V torek grem v Ljubljano, pa mi odpiši če Ti dostavim Modri pinot, kam in kdaj. De gustibus non est disputandum danilo blenkuš Sporočilo je spremenil(a) blenkuš dne 20. maj 2005 18:30:29

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

21. maj 2005 16:08

Gospod Blenkuš! Sem Vam pisala na zasebno sporočilo! Hvala za Vaše nasvete in ponudbo! Maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti