Breskov kompot

neznan uporabnik
tema odprta - 9. avg 2001 8:15 | ogledi: 27.749 | odgovori: 4

Prosim,če mi lahko kdo da recept za vlaganje breskev. Vsi imamo radi kompot,pozimi pa tudi zelo prav pride. Hvala

neznan uporabnik

21. avg 2001 8:12

Ker sem bila na dopustu sem forum pregledala šele danes in zato upam, da bo recept kljub temu še aktualen: Breskve narežemo na rezine ali na kocke in napolnimo polovico kozarca ( lahko tudi več, odvisno od tega ali bomo uporabljali za sadno kupo ali kompot ). V kozarec damo klinček ali dva ter košček cimetove skorjice in zalijemo s sladkano vodo ( pri nas na 1 liter vode damo 40 dag sladkorja saj kompot pred uporabo zalijemo z vodo ter segrevamo toliko časa, da se sladkor stopi nato pa ohladimo ). Kozarec zapremo, postavimo v električni lonec za vkuhavanje - postavimo v vodo in kuhamo 20 minut pri temperaturi 80°C.

neznan uporabnik

13. sep 2001 20:01

Breskov kompot  5 kg breskev,  2 l vode,  1, 40 kg sladkorja, Sladkor z vodo zavremo, poberemo pene in še malo časa kuhamo, nato pa sirup ohladimo. Lepe velike breskve razpolovimo in jim odstranimo koščice. Z nožem jih olupimo in vložimo v kozarce s prerezom navzdol. Ko kozarce napolnimo, takoj nalijemo že ohlajeni sirup in kozarce tesno zapremo. Ko smo vse breskve tako pripravili, zložimo kozarce v lonec in kuhamo v sopari 15 – 20 minut. Ko se kozarci ohladijo, jih vzamemo iz lonca in shranimo v hladnem in suhem prostoru. Lp, Beti.

neznan uporabnik

19. sep 2001 21:54

Breskov kompot kolicina breskev po zelji na en leter vode damo prib. 1/2 kg sladkorja cimet klincki Vodo skupaj s sladkorjem zavremo in ohladimo. Medtem breskve za 1/2 minute potopimo v vrelo vodo da kozica odstopi. Nato jih z lahkoto olupimo razrezemo na krhlje in vlozimo v kozarce do 2/3. do vrha zalijemo z ohlajeno sladkano vodo in v vsak kozarec dodamo se par nageljnovih zbic in cimetovo skorjico. Vrat kozarca ocistimo z vato namoceno v cisti alkohol in zapremo z pokrovcki za konzerviranje. V pekac nalijemo vodo vanje postavimo zaprte kozarce pekac z kozarci vlozimo v pecico kjer pasteriziramo na 200 C prib. 1 uro. Pustimo, da se pecica ohladi in poberemo ven kozarce, ki jih zavijemo v brisace in pustimo da se do konca pocasi ohladijo.

neznan uporabnik

20. sep 2001 12:39

Hvala za recepte, večino bom uporabila kar naslednje leto, ko bo spet sezona. Nana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti