Pommes frites brez olja

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

16. maj 2006 17:10

No sedaj pa imam! Moji možakarji so me celo "popljuvali" - katastrofa, zanič, brez okusa ...... Sama ga sicer nisem bila deležna - krompirja namreč - tako, da ne morem vedeti ali je bilo res tako brezupno. Probala ga nisem zato, ker so si kosilo dokončali sami in ne zato ker bi ga morebiti zmanjkalo. Škoda, da jim ni bilo všeč. Lep, sončen dan še naprej vsem skupaj. MALC

trobentica  

član od: 12.2.2006

sporočila: 5

16. maj 2006 17:54

Julya! Lahko ti povem svoje izkušnje pri "pohanju" v pečici.Piščančje perutnice ali svinjske kotlete vedno pripravim oziroma "poham" v pečici.Najprej jih solim,popram,nato paniram v moki, jajcu in drobtincah--lahko pa samo v moki in jajcu, odvisno od okusa jedcev.Ventilacijsko pečico predgrejem na približno 200 stopinj, pekač s peki papirjem in meskom dam "pohat".Čez približno pol ure meso obrnem in počakam,da se naredi rjava skorjica še na drugi strani.ODLIČNO.Pa še nekaj- pečico oziroma stopinje po pol urah zmanjšaš na 180. Pozdrav, trobentica trobentica

lisicka19  

član od: 25.1.2006

sporočila: 52

16. maj 2006 18:08

Malo bom skrenila iz teme, ampak upam, da mi bo oproščeno... Veste kak krompir je meni dober iz pečice? Na maslu! Lepo ga prerežem na polovičke, osolim, in potem še zarežem po vrhu parkrat, da se maslo lepo vpije vmes v "pore" ko ga namažem po krompirčku. Za boljši videz potreseš še malo parmezana po vrhu. MNJAM! (Vem, da ima ta kropmpir tudi neko ime, ker sem pobrala recept iz ene knjige, ampak se ga ne spomnem)

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

16. maj 2006 20:26

Trobentica 1000 x hvala. To je odgovor, ki sem ga iskala. Iz prve roke, preizkušen. Verjetno bom že kar jutrišnji jedilnik spremenila. Me full matra, pa tudi moji že godrnjajo, ker "pohanega" ni od nikoder. ) Pomfri pa tudi jaz že precej dolgo pečem izključno v pečici. Če dobim tistega, ki je namenjen prav peki v pečici je zelo dober vsem nam. Pa tudi oni običajni ni slab. No, jaz ga žal ne smem jesti. Ampak s kakšnim krompirčkom se pa tudi kdaj pregrešim. Ravno za "piko odret". Julija

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

17. maj 2006 6:55

Sem že tud pripravila pomfri v pečici, sestrična mi je naročila, naj ga odtajam, da je potem boljši. Dala sem ga na peki papir in to je to. Nihče se ni pritoževal, da ni dober.

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

17. maj 2006 7:37

Malc, tvoji so očitno izbirčni kot moji.. Jaz pa prakticiram domač pomfri ((no, bolj kocke so..) , pečen v pečici na naslednji načini: olupim, narežem in dam kuhat. Ko zavre, odcedim in potem v posodi na suho še malo "premetavam", da je malo "razbrazdan". Stresem v pekač, v katerem je za vzorec razgretega olja - lahko pa samo na peki papir in v pečico z njim. Glede na to, da so moji tudi izbirčni, jim to kar gre.. Tina

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

17. maj 2006 7:45

Kristy, pol je pa zelo hudo kuhat za takšne, a ne? Boga... si sploh ne upam predstavljati, da bi mi kaj skritizirali. Bi izgubila voljo do kuhe. Lep dan vam želim

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

17. maj 2006 9:01

Kristy, ti moraš pa zelo rada imet svoje, ko si daš toliko dela samo s krompirjem!!!! Pohvale vredno! kokos

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

17. maj 2006 10:21

he,he - saj to je tako samo za "tavelke" praznike. Pri nas namreč krompir ne gre preveč (razen pretlačen v pečenkini masti) - smo bolj kruhovci. Tega pa nikoli dovolj.. Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti