Preliv torte s čokoladno glazuro

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

tema odprta - 13. maj 2005 10:44 | ogledi: 6.375 | odgovori: 4

ALI KATERA OD VAS, MOJSTRIC, UPORABLJA ZA PRELIV TORTE ČOKOLADNO GLAZURO? ZANIMA ME NAMREČ, KAKO NAREDI, DA JE TORTA TUDI PO ROBU LEPO PRELITA S ČOKOLADO. KAKŠNO TEHNIKO UPORABLJATE IN KAKŠNO GLAZURO UPORABLJATE ZA PRELIV.

HVALA ZA IDEJE.

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

13. maj 2005 11:45

nisem sicer mojstrica, ampak... zadnje čase se urim prav v čokoladnih tortah. opažam, da je masa veliko bolj kompaktna in deluje lepo gladko, če vmešam maslu in jedilni čokoladi nekaj žlic sladke smetane (nestepene). če mora bit torta vsa v čokoladno glčazuri gre kr nekaj več čokolade, ki ostane na pladnju, ki ga nato odstranim, raje pa skrijem vso zadevščino tako, da obod obdam s smetano, ali z mrvicami ali s kokosovo moko, lahko pa s kombinacijo mrvic in kokosa. ni ravno strokoven odgovor, ampak tako delamo neprofesionalci :) tabina

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

13. maj 2005 11:50

mami, poskusi tale preliv: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4355&besed Meni je še vedno ratalo. Prelivaj počasi, od sredine navzven, v krogih. Preliv ne sme biti prevroč, ker bo tanjši, pa tudi preveč ohlajen ne, ker se potem ne bi sam razprostiral, ampak bi si morala pomagati s spatulo. Sweetie

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

13. maj 2005 12:15

Ne delajo mi suniki. Najbolj enotavno je torto po robu namazati s smetano, okrasiti ali posuti z orehi, cokolado ali mrvicami. Po robu nabrizgamo kupcke in v sredini polijemo s cokolado. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4375 Ce pa je kaksna "finta", kako torto lepo obliti po robu, bom pa vsakega nasveta vesela. "PECENJE TORT JE NEKE VRSTE ZNANOST, ZATO NE SMETE IMPROVIZIRATI." Jami Oliver Lep pozdrav, Klavdija

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

13. maj 2005 15:51

Izrek od Jamie-a je predvsem mišljen na to, da moramo pri sladicah in tortah vedno lepo vse natančno stehtati, medtem ko lahko pri drugih jedeh tudi kaj na oko naredimo. Obožujem Jamie-vo kuhinjo in vse kar sodi zraven. LP Saša Mir in dobro!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti