Mocarela?

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

tema odprta - 10. maj 2005 10:15 | ogledi: 8.220 | odgovori: 15

Prosim za nekaj nasvetov, kje največ uporabljate mocarelo h kateri vrsti hrane in na kratko kako jo pripravite!

Mateja

mperhaj

Jacha  

član od: 28.1.2004

sporočila: 105

10. maj 2005 10:29

Jaz jo dajem na razne zelenjavne narastke, včasih v različne solate, na pizzo .. Lp, Maja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. maj 2005 10:43

Krasno se poda k paradižniku - narežeš ga na tanke kolobarje, naložiš na krožnik, vmes na tanko narezano mocarelo, potreseš s seseljano svžo baziliko. Je pravi sir za pizzo, nariban gre na vsako solato. Ali pa ga mariniraš - narežeš na za grižljaj velike koščke in preliješ z marinado iz olivnega olja, belega vina, soli, popra in sesekljanih zelišč, premešaš s črnimi in zelenimi olivami. Okusen prigrizek, ni kaj. Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. maj 2005 10:50

super za povsod, kjer rabiš nevsilijv sir. na pici, v sendvičih, za polnjenje vsega mogočega: lignjev, bučke,..., za lazanje, na zapečeno polento (njami!!!), sploh za gratinirat je fajn, ker se jo da lepo narezat in se lepo stopi... nima pa močnega okusa, tako da rabiš zraven kako drugo močno stvar ali pa začimbice:) Veri

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

10. maj 2005 10:50

Pica, sendviči, narastki (zelenjavni in iz testenin), zelenjavni narezki (tipa: rezina mozzarele, paradižnika in list bazilike), paradižnikova solata ... Skratka, skoraj povsod. Včasih pa jeva kar samo mozzarelo - mnjami! uharica

Jacha  

član od: 28.1.2004

sporočila: 105

10. maj 2005 11:35

Je že kdo jedel in videl pri nas prekajeno mocarelo ? Lp, Maja

n24  

član od: 12.5.2003

sporočila: 76

10. maj 2005 13:53

V Italiji sem večkrat kupila dimljen sir scamorza (tako piše na njemu). Zdi se mi kot kakšna dimljena mozzarela, le da ni v slanici ampak vakumsko pakiran v nekakšnem hlebčku. Lp, Nataša

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

10. maj 2005 14:00

Meni najljubši recept, ki vsebuje mozzarello: mozzarello narežeš na tanke kolobarje in jih razporediš po širokem plitvem krožniku. Poliješ s toliko kisle smetane, da je mozzarella pokrita, soliš, popraš, pokapaš z nekaj olivnega olja, potrosiš z drobno sesekljanim rdečim pekočim feferonom in svežim majaronom ter po vrhu dodaš paradižnik češnjevec narežan na polovice. V hladilniku dobro ohladiš. Lahko je izvrstna in barvno zelo atraktivna hladna predjed. Miroslav Vulovic

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

12. maj 2005 9:51

če se ne motim (kar je tudi možno), je to eden izmed Jamiejevih receptov - spomnim se namreč slikice, in recept mi je deloval super, tako da sem ga narmaravala naredit, ampak potem sem očitno pozabila nanj....ravno v zadnjem tednu imam manijo z mozzarello in jo jem kar tako in v solati. sarabande, hvala da si me spet spomnila na tole solato, jo moram res naredit! Edino eno vprašanje še imam gled tega rdečega pekočega feferona - mora biti svež? Jaz6 ga namreč nimam, kje naj ga dobim? Imam samo majhne pekoče posušene čilije iz tržnice....:( Hvala za pomoč! LP Zala

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

12. maj 2005 9:57

aja, še to sem pozabila - kot idejo za uporabo mozzarelle predlagam "salad nicoise" ! Poznate? No, če ne, potem bom napisala sestevine: rukola, paradižnik, mozzarella, tuna v olivnem olju, kapre, ČRNE olive (po možnosti prav iz Nice, od koder ta solata izvira), na majhne klobučke ali kolobarčke narezan skuhan mlad krompr, zelen ozek stročji fižol (dobi se zamrznjen, lahko uporabite tudi domačega vloženega v slanici), trdo kuhana jajca, olivno olje, balzamični kis,.....mislim da bi bilo to vse! aja, pa še mozzarella! :) Najboljša je tista v majhnih kroglicah, ki jih samo prepolovite in potresete oz. dekorirate solato. Sicer sama mozzrella ne spada ravno v to solato, ampak jaz sem si jo dodatno naročila zraven (prvič sem to solato jedla lani v Parizu), in že izgledalo je božansko, da o okusu sploh ne govorim! Zdaj, ko je mald krompir, so jo večkrat pripravim... Naslednji teden bom v bazo poslala točen recept s slikico, da boste lahko točno videli kako to luštno izgleda-prav igrivo in neznansko vablijo, poletno, osvežilno, gurmansko.....! :) LP Zala Sporočilo je spremenil(a) _ZALA_ dne 12. maj 2005 09:59:32

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

12. maj 2005 10:41

Čao, meni je mozzarela zelo dobra v kombinaciji z drugimi, močnimi siri. Sama po sebi nima posebnega okusa, ga pa prevzame po drugih jedeh. Dodam ga k drugim sirom v tople sendviče, na pizze, solate, super so sirove omake, zelenjava, polnjena z različnimi siri .... mozzarela je idealna hrana za vroče poletne dni, ker je zelo lahka. Lep pozdravček, S.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti