Tournedos in savor

Biserka  

član od: 2.3.2005

sporočila: 1

tema odprta - 9. maj 2005 21:18 | ogledi: 3.352 | odgovori: 5

Lep pozdrav!

V enem od menijev sem zasledila tournedos (z zeliscnim maslom) in sardele v savorju -meni v Via Boni, pa me zanima, kaksna jed je to.

Ze vnaprej hvala, Biserka

Biserka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. maj 2005 9:24

Tournedos so majhni bifteki, iz ožjega dela pljučne pečenke,. Najbolj znani so tournedos Rossini, torej majhen, opečen biftek, na katerega so položena gosja jetra. Sardele v savorju pa so marinirane sardele - najprej se opečejo v olju, eni jih prej filirajo, drugi ne, potem pa se marinirajo v zavretku s kisom in začimbami (sol, poper, lovor). V skledo se naložijo v plasteh z narezano čebulo in prelijejo z zavretkom ter pustijo dan ali dva, da se dobro prepojijo (se pa jed v hladilniku ohrani tudi teden dni). Mamamia mamamia

majdad  

član od: 29.12.2004

sporočila: 72

10. maj 2005 11:46

Mamamia Poskusi tudi tole enkrat: ocvri sardele in na istem olju dobro prepraži kar precej čebule. Odvisno je od količine sardel. Ker si pa ti Mamamia odlična kuharica, se boš že znašla. Nato vlij v to kozarec kisa, za katerega Italijani pravijo, da mora biti bel (ne rdeč - jaz sem zadnjič kupila bel kis v Italiji prav za ta namen.). Pri tem pazi, da se ne opečeš. Ostalo se dela tako, kot si napisala. Recept je tržaški in hladilnik ni nujno potreben. majdad

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. maj 2005 12:12

O, hvala. Bomo poskuili tudi to varianto. Mimogrede, jaz mariniram tudi ostale pečene ribe, ki nam kdaj ostanejo (da ne delam vedno zgolj namazov). Te obvezno filiram in natrgam na manjše koščke, pa potem pripravim marinado. Tudi zelo tekne. Čeprav ga pa ni čez kuhano škarpino in potem pripravljeno zgolj v olivnem olju z malo belega kisa, soljo, poprom in peteršiljem. MLjac. Mamamia mamamia

majdad  

član od: 29.12.2004

sporočila: 72

10. maj 2005 12:29

Mamamia, še nekaj sem pozabila. Če pečem večjo količino rib in je olje preveč zažgano, vzamem sveže oljčno olje, čeprav da okus marinadi prav mokica, ki se drži rib. majdad

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. maj 2005 13:16

Jaz delam podobno glede dojanja olja. Če upošptevaš, da na morju pečem sardel za deset oseb, kolikor se na nas zbere, če smo vsi istočasno na morju, potem si lahko misliš, koliko olja porabimo. Ostale ribe pa raje pečemu na žaru. mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti