Roštilj

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

12. maj 2005 10:32

VERI,poznam še en recept z jogurtom in tudi z kvasom pa brez krompirja in se testo res lahko hrani 1 teden v hladilniku in si cvreš po želji .Kakšne pa so to palčke -mislim iz kakega materiala ,da okrog ovijaš testo in potem na žar z njimi ?Prosim.............. Marta

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. maj 2005 11:17

Palčke sem dala kar lesene, vejice iz bližnjega grmovja ali kaj podobnega, niso zgorele, saj na žaru niti ni več tako zelo vroče, ker ni več neposrednega plamena, se ne vžgejo - tako kot lahko pečeš hrenavke ali klobasice nad ognjem, nataknejne na palčke (mi smo to delali - klobasice, ne testo - na terenskih vajah:)... Testo je pa kar navadno kvašeno, za kruh, lahko seveda dodaš kake semenke, posebne moke, začimbice, po želji:) Ja, langaš sem delala ali s krompirjem ali z jogurtom, nikoli še z obojim skup. A mi zaupaš še tvoj recept? Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. maj 2005 9:33

V soboto smo meli bolj mesni žar in na palčki pečene zvite ržene kruhke, bom poslala v bazo, samo da še 1x naredim, ker sem POZABLA SLIKAT!!! Spet se je tako mudilo... No, v nedeljo pa sem naredila zelenjavne ražnjiče, prišlo jih je ogroooomno! Pa omakice zraven, njam:) Veri

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

16. maj 2005 18:20

Pri nas pa poleg velike večine zgoraj naštetega ( čebula v kisli smetani in langaš bo pa naslednjič presenečenje za moža ) vržem na ploščo še papriko, ki jo potem prelijem z mešanico kisa olja in velikooo česna. Lumpica

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

10. jun 2010 15:27

Končno smo dočakali poletje in z njim sezono roštilja :)))

Jutri, pa v soboto in v nedeljo se bo pri nas peklo

Pripravili bomo čevapčiče, pa govedino na palčkah, pa perutničke, gobice, bučke, olimski sir, česnov kruh, hrenovke za otroke... Zraven paradižnikovo solato, pa prebranec, pa narezan paradižnik in čebulo. Še kakšna ideja mogoče? Naprimer šobska solata? Hm, bom malo pobrskala po bazi, vsaka ideja pa je seveda več kot dobrodošla :)

jasna

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

10. jun 2010 15:44

Tzatziki ... meni najljubši poleg grške oz. šobske solate. Res ful paše k mesu in kruhu.

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

10. jun 2010 16:38

Jasna1 jaz ponavadi naredim še polnjeno francosko štruco.Tako je zelenjava  in kruh malo zraven

Pa melancane,pa rezine krompirja,...

Pa seveda špičasta paprika

anaeva

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. jun 2010 16:49

Ne pozabite, da se na žaru krasno speče sadje, kot so ananas, breskve, marelice, hruške, slive, pomaranče ali grapefruit (a ne, mamamia!)... Nam je to postalo nepogrešljivo. Pravzaprav včasih samo za sadje prižgemo grill. Po želji ponudite zraven kepico sladoleda ali žlico smetane.

Vanja

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

10. jun 2010 17:27

Vanja, si me prehitela (sem hotela odpreti novo temo, pa bom kar tu). In sicer nekaj sladkega, sočnega, svežega za vroč poletni večer... če ni v bližini hladilnika... V mislih sem imela kakšno variacijo peciva... (sploh če je piknik povezan s kakšnim praznovanjem), pa vse, kar mi pade na pamet vsebuje kremo iz smetane, skute ali čokolade, ki kliče po hladilniku. Kakšna ideja? alibaba

Yantares  

član od: 24.10.2009

sporočila: 111

10. jun 2010 17:49

Jogurtovo pecivo s poljubnim sadjem se fajn obnese za potovanja in piknike. Nič ne razpada, se lepo reže, sadje pa poskrbi za sočnost. Recept iz baze: http://www.kulinarika.net/recepti/8370/sladice/jogurtov Je pa pol lončka olja oz masla več kot dovolj, uspe tudi brez. Sadja pa dam tam od 300-450g. Y.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti