Vaflji ali napolitanke

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

tema odprta - 9. maj 2005 12:40 | ogledi: 4.065 | odgovori: 3

Ali mi lahko kdo odgovori na vprašanje, ali je kakšna razlika med vaflji ali napolitankami. S sinom sva gledala Hardijevo reklamo, ko mi je rekel, da piše vaflji, na sliki pa so napolitanke. Do sedaj sem mislila, da so vaflji tisti, ki so polnjini s sladko kremo različnih okusov. Skratka, stvar mi ni več jasna.

riba-ribica

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

9. maj 2005 15:36

Mislim, da je vafelj izraz za samo testo za napolitanke. Lahko pa se seveda tudi motim.

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

9. maj 2005 15:36

Mislim da imaš kar prav. Napolitanke so trde in stisnjene skupaj, vafelj pa je na primer Kinder bueno. Ker je pač polnjena napolitanka s kremo, ki je v bistvu tekoča. To je zgolj moje mnenje. biba

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. maj 2005 15:45

Vafelj je nekaj podobnega kot testo za napolitanke, le da je debelejše in se pripravlja v posebnem pekaču. Je različnih oblik, največkrat srčastih, ter polnjen s kremo. Napolitanka pa je tisto, kar nas večina pozna - prhko, hrustljavo testo v več plasteh, polnjeno s kremo in narezano na pravokotnike. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti