Muškatne buče?

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

11. maj 2005 11:16

muškatne buče so zelo aromatične jedilne buče, ki pa se sicer lahko uporabljajo tako kot n.pr. hokaido. Ko jo prerežeš, prav močno zadiši. Butternut je v obliki velike hruške, ki ima pečke le v debelem delu in je zelo mesnata. Provansalska je pa ogromna, rebrasta (v Franciji jo prodajajo na krhlje), rabi več vročega vremena da dozori in tudi zelo močno diši. Za kakšne slajše stvari - zavitke, kompote...so muškatne buče boljše od hokaido. Vendar, če nimaš veliko prostora, so za moj okus hokido bolj praktične. Lisa

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

11. maj 2005 13:07

Letos bi na vikendu posadila buče a nimam pojma kako se stvari lotiti. Ali jih lahko kar na travnik posejem oz. posadim, ali moram tam kjer jih bi posadila preštihat? Nimam tudi pojma ali naj najprej seme posadim v lonček in potem presadim? Ali imajo rade bolj senčno ali sončno lego in kako je z zalivanjem ker na vikendu včasih tudi deset dni ni nikogar in če ni dežja ne vem kako. Sadila bi ali hokaido buče ali pa tiste velike oranžne . LP

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. maj 2005 15:02

Mi vržemo seme kar na kup gnoja in vse skupaj malo razgrebemo. Važno je, da imajo dovolj sonca in pa dovolj vode. Loni Makaroni

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

11. maj 2005 16:12

vsekakor ne moreš seme buč kar vreči v travo. Buče rabijo zelo rodovitno (pognojeno) zemljo, veliko sonca in dosti vode. Poleti jih je treba zalivat kar vsak dan. Zato jih pogosto sadijo na kompostne kupe, ali kupe gnoja (kar malo bolj zadržuje vlago). Sicer se jih pa lahko posadi direktno na mesto, kjer naj bi rasle, če jih pa hočeš imeti malo prej, se pa posadijo v lončke že aprila, potem jih pa maja posadiš ven. Če buče v suši 10 dni ne bodo zalite, bodo verjetno zelo klavrne. Ampak je za poskusit. Morda se pa spomniš kakšne ideje kako jih zalivati v odsotnosti? Morda s kakšno plastenko vode, ali pa v zemljo daš agrogel..... Lisa

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

11. maj 2005 18:13

Lisa, kaj je to agrogel? Zdenka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

11. maj 2005 20:12

to so ena zrnca, pakirana v vrečkah, dobi se jih v semenarni. Stvar namočiš, vsrkajo ogromno vode, vse skupaj postane želatinasto. potem pa to zamešaš v zemljo. Rastlina potem rabi to vodo iz zrnc, ko se zemlja posuši. Jaz to uporabim za kakšne "žejne" rože, delovati pa mora tudi pri zelenjavi. Vsekakor je treba zalivat manj pogosto (naslednjč, ko zaliješ, se zrnca spet napolnijo z vodo). Lisa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. maj 2005 21:53

Bolj enostavno je suha zamešati med zemljo, gre bolj enakomerno. Količina po navodilih, a ne pretiravati. Potem, ko so rastline posajene, zalijemo, pa čez kaki dve uri spet. Agrogel se napoji z vodo, zato je treba zalivanje (prvič in vedno, kadar se zemlja - govorim za lončke, zabojčke - zelo izsuši). Jaz imam z njim na balkonu in oknih dobre izkušnje. V vrtnih razmerah se hitro izgubi. Priporočam pa, da za večjo uporabo ne kupujete malih vrečk, ker so drage. Obstaja 1kg pakiranje. dela Melamin Koćevje, jaz vedno kupim v Kaliji na Dolenjski v Ljubljani, najbrž ga imajo tudi drugje. Veselo in uspešno uporabo! Kar se pa tiče suše je pa tako: če je zemlja zelo peščena, potem v suši buče slabo rastejo, v težji, ilovnati bolje. Je pa res, da so jih vedno sadili na kompostne in gnojne kupe iz dveh razlogov: one potrebujejo veliko hranil in vlage, kupe pa pokrijejo in jih senčijo. Če že o estetiki niso razmišljali. rimljanka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

11. maj 2005 22:59

Hvala vsem, se bom že nekako lotila, oz. se bo morala moja mami... lp, lidka

mišmaš  

član od: 3.11.2010

sporočila: 27

31. okt 2014 23:24

Pozdravljene!Slišala sem , da se muškatne buče lahko vložijo, kot kompot,pa me zanima kak recept?Prosim vas za pomoč!Hvala

 

mišmaš

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

1. nov 2014 0:15

Pojdi v Kulinariki zguraj na podrobno iskanje, vtipkaj sestavino Buče, nato izberi še kattegoriji :Ozimnica in Kompoti, pa boš imela dovolj receptov. Izberi po želji.

Tako vsaj jaz delam, sem naročnik Plus paketa.

Katrca11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti