Rabarbara

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

12. maj 2005 7:48

no in kdaj lahko začnem pulit rabarbaro? ali je že čas za to...? ANJA

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

12. maj 2005 10:13

Seveda je že čas. Naša rabarbara ima vsako leto obilen pridelek. Paziti pa moraš, da cvet, ki požene, odstraniš, ker drugače rabarbara rada usahne oz. ne rodi v tekočem letu več tako dobro.Vedno jo pulim in ne režem. List odtrgam in spodni del odrežem. Steblo potem olupim. Na zgornji strani greš z nožem za kožico, katero potem samo potegneš. Uporabljamo pa jo v kompotih, marmeladi, zavitku, pitah, celo sorbet sem že naredila iz nje. Samo ne me vprašat za recept, ker sem sprobavala en recept, ki pa ni vseboval rabarbare. Če se spomnim, sporočim. Gobica

Schnugg  

član od: 18.3.2010

sporočila: 53

30. apr 2012 13:53

No, tu so odgovori ze na vsa moja vprasanja o rabarbari, le se o cvetu ne.

 

Torej, ga kar odrezem? Kje pa? Bolj nizko, visoko?

Smo postali vrtickarji na vrtu, kjer so lastniku pustili eno veliko rabarbaro in ker sem jo do sedaj vedno kupovala, nimam izkusenj z "nego".

 

Bom pa sla danes potrgat prva stebla in odrezat cvet. Potem bo pa pita padla. Mogoce se nekaj jagod. Naredim pa samo krhko testo, olupljena stebelca (oz. nitke odstranim) narezem in polijem s smetano, jajcem in eno  zlico vanilijevega pudinga in seveda se malo sladkorja.

 

Torej, lepo se priporocam za info o rezanju cveta. Lahko kadarkoli in kjerkoli na steblu?

 

Schnugg

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

30. apr 2012 14:04

Je že kdo videl kje rabarbaro v prosti prodaji? Trgovski centri, tržnica? Takooooooo me mika, da naredim eno fajno pecivo iz rabarbare. Poklon pokojni babici, katera je to rada delala...

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

30. apr 2012 15:13

Pozdravljene, jaz rabarbaro odrežem čisto spodaj seveda gre listje tudi stran, in moja babi je vedno govorila, da se jo mora olupiti tako, da se jaz kar držim tega.

 

En sončen pozdravček

te.jcika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. apr 2012 15:32

Schnugg, cvetno steblo odreži pri dnu. No, jaz vedno kakšnega pustim, ker je zelo dekorativen, meni je všeč. Stebel pa ne smeš odrezati, je dosti bolje, če jih kar odtrgaš, če primeš za listni pecelj in potegneš stran od sredine listne rozete in gkrati malo zavrtiš, se list lepo odkrhne. Listne ploskve uporabim za zastiranje na vrtu, jih je škoda kar tako metati stran.

rimljanka

Schnugg  

član od: 18.3.2010

sporočila: 53

30. apr 2012 20:47

Rimljanka, najllepsa hvala!

 

Sem ga odrezala, ampak pride se eden na drugi rastlini. Hvala tudi za idejo za zastiranje.

Stebla sem odtrgala in moram rect, da so precej drugacna od tistih kupljenih. Lepsa. Se ne vidi ze na prvi pogled tistih trakcev podolgem itd. Jutri pa sprobam se okus. Rastlina je zelo stara.

 

Aja, cvet je pa res lep in zelo priljubljen od enih ploscatih horsckov. Njigovega imena se ne vem.

 

 

Schnugg

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

30. apr 2012 21:15

rimljanka, zate imam vprašanje - ali ti je takrat uspelo razdeliti tisto mega rabarbaro?

 

na sosednjem rastlinskem forumu sem od forumašice dobila rdečo rabarbaro, stebla so dolga cca 15-20 cm, pa se je ne upam odtrgati, s bojim, da je še prehitro.

neika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. apr 2012 21:47

Nisem se je še lotila. Ker me tista, ki sem ji jo obljubila, ni spomnila nanjo. Zdaj lepo raste, prvih listov še nsimo odtrgali, pa bi jih res že lahko, morda kar jutri, skupaj z nekja ne več najnaj jabolki bo dober kompot.

A si bila ti tista, ki sem ji jo obljubila? Zdaj je že malo prepozno, avgusta bo spet čas.

rimljanka

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

30. apr 2012 23:51

MBrando, na ljubljanski tržnici jo ima ena prodajalka ob sobotah, stoji približno na sredi trga, če vprašaš, ti bodo tudi druge povedale zanjo, ker jo ima edina. En šopek (1/4 kg) po 1 EUR.

 

Kot sem že večkrat povedala - nisem niti gojiteljica niti nabiralka, obvladam pa ljubljansko tržnico! 

teta torta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti