Domači hamburger

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

tema odprta - 5. maj 2005 17:09 | ogledi: 14.483 | odgovori: 14

Živjo!

Najbrž mnogi izmed vas kdaj pa kdaj naredite hamburgerje doma. Zanima me, kako? Kaj vse uporabite za nadev, če kruh (lepinje?) kaj segrejete (in kako to naredite). Skratka: zanima me VSE.

Lepa hvala za odgovore!

smrketa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. maj 2005 17:54

Naredim pleskavice, včasih kupim kar zamrznjene, in jih spečem. Lepinjo prav tako kupim že gotovo oziroma za pravi haburger kupim kruhke s sezamom (ali brez, kar imate raje), dobiš jih pakirane v vseh večjih samopostrežnicah. Te potem prerežem na pol in jih najprej opečem v toastu, potem pa s prerezano stranjo namočim v ponev, v katerem sem pekla pleskavice (samo ljubo zdravje, ne?). Za nadev pa, kakor ima kdo rad: mož poleg listov zelene solate še obvezno čebula, majoneza, kečap in gorčica, hčerka samo kečap, sin pa vse našteto razen čebule. Domača izvedba, ampak jo veliko raje jejo kot v McDonaldsu. Lepinje pa so druga zgodba: te imajo v MB tako dobre, da jih res ne delamo doma, pa tudi hamburgerjev, kot jih delajo v enem kiosku pri dvoprani Tabor (v lepinji s kupom dodatkov) ne moreš narediti doma. Pozdrav, Mamamia mamamia

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

5. maj 2005 19:11

Jst ponavadi naredim sam lepinje po receptu, ki ga tudi najdeš na tej strani (jst jih premažem še z mešanico jajca, ščepca soli in maka, da v bistvu dobim neke vrste makovke), potem pa notri (kadar se res potrudim) vržem koščke pečenega mesa z rožmarinom (rožmarin seveda roma v smeti ko naredi svoje) in ostalimi začimbami, kumare, paradižnik, solata... Kot "polivko" pa skupaj zmešam majonezo, gorčico, ketchup in pa VELIKO česna. V bistvu pa vedno malce eksperimentiram z sestavinami, ki jih imam doma.

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

5. maj 2005 19:14

Kupim lepinje in kupim že narejene pleskavice. Pleskavice fino raztegnem, da pridejo tanke. Spečem jih v ponvi na malo olja. Prerezane lepinje s prerezano stranjo navzdol pogrejem v isti ponvi, kjer sem pekla pleskavice. (Ja, mamamia, samo ljubo zdravje! ) Za nadev pa vzamem solatne liste, čebulo, majonezo in kečap. Njam njam! Moram reči, da se lahko tisti iz kioska pri dvorani Tabor kar skrijejo. sara Sporočilo je spremenil(a) sara.vidmar dne 05. maj 2005 19:14:33

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

5. maj 2005 23:44

Lepinje včasih kupim, včasih pa naredim (recept iz baze). Jaz jih prav tako prerežem in malo popečem v isti ponvi kot pleskavice (zdravo najbrž ni, okusno pa je). Pleskavice delam sama, zraven pa domač ajvar iz pečenih paprik in veliko čebule. stana

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

6. maj 2005 10:27

Pri nas kupimo lepinje ali kake druge bombice - s sezamom so še boljše, na žaru spečemo čisto tanke pleskavice in gor položimo sir, popečemo prerezane bombice in nato sledijo dodatki po želji, najboljše je vsakega malo: solata, paradižnik, paprika, čebula, kisle kumarice, kuhana jajca, majoneza, kečap, ajvar, zenf (stvari za mazanje pri nas damo pod pleskavico, zelenjavo pa nad njo) .... v glavnem mora tečt na vse strani. To je za mojo staro mamo pri 73 letih najboljša stvar na svetu, je ne moreš bolj razveseliti! mmmmm, kako diši.... prav voham hamburger, resnično! Aja, pleskavico lahko zmenjate tudi s tankim kosom paniranega ali pečenega piščanca, purana, z ribjimi paličicami, ... ali enostavno s šunko in sirom. Lep pozdravček, S.

Študentka1  

član od: 31.5.2004

sporočila: 91

6. maj 2005 10:47

lahko prosim malo nehate... jaz sem takooooooooooooooo lačna.... da vikinge vidim... :))) lp, Studentka1

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. maj 2005 14:30

jaz pa takoooooooooooooooooooooooooooooooooooo sita.................... Loni Makaroni

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

6. maj 2005 20:18

A meni rastu zazubice od toga tako jednostavnoga a finog jela. Mislim da ću za koji dan upravo to pripremiti za ručak. Jako dobra ideja. Lidija...

vednonjami  

član od: 2.8.2007

sporočila: 28

13. feb 2008 7:45

Se mi že kar sline nabirajo v ustih od vseh teh dobrot hmmmmm - grem takoj peipravit testo za lepinje - pol pa naprej - po vrsti ! Čao vednonjami Sporočilo je spremenil(a) vednonjami dne 13. feb 2008 07:47:09 Sporočilo je spremenil(a) vednonjami dne 13. feb 2008 07:47:43

vednonjami  

član od: 2.8.2007

sporočila: 28

13. feb 2008 7:46

Loni je napisal/a:
jaz pa takoooooooooooooooooooooooooooooooooooo sita.................... Loni Makaroni [rozica]
vednonjami

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti