Gostilne v okolici nove gorice

naluzata  

član od: 25.4.2005

sporočila: 5

tema odprta - 5. maj 2005 15:56 | ogledi: 21.847 | odgovori: 16

Ali lahko priporočite kako gostilno ali pa turistično kmetijo na tistem koncu? Kako res dobro in da je tudi ambient OK?

Hvala!

naluzata

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

5. maj 2005 17:05

Meni je vsec hitova restavracija Mark nad Sempetrom

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

5. maj 2005 17:51

Pred leti sem bila v gostišču nekje nad Novo Gorico. Cesta se je vijugala in vzpenjala. Kako se imenuje, ne vem, vem pa, da je bilo tam vse odlično. Mogoče ve kdo drug, kje je to? Zdenka

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

5. maj 2005 19:43

Najbrž je bilo to gostišče Kekec, tam se običajno res dobro je. Za turistično kmetijo pa bo treba zaviti v Brda ali proti Krasu, trenutno delujejo tudi številne osmice, kjer se dobro in poceni je.

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

5. maj 2005 19:58

Ja no ni ti ravno treba zaviti v Brda ali na Kras,lahko jo udariš proti Ajdovščini in se nekje na pol poti ustaviš v Črničah na kmečkem turizmu Arkade pri družini Cigoj od koder je doma tudi aktualna vinska kraljica. Bernarda

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

5. maj 2005 21:36

Strinjam se s predlogom Bernarde za Črniče, tale kmečki turizem je zelo dober. Sicer pa je na Ajševici pred Novo Gorico restavracija Šterk... je taka malo bolj "fina". Hrana pri njih je božanska in vedno imajo kake posebne kuharjeve dobrote, postrežba super, v glavnem, restavracija, kamor se greš razvajat. Si vzameš čas in uživaš. Pa še majhen živalski vrt imajo, lušno. Podoben stil je tudi restavracija Mark nad Šempetrom, zelo dobra izbira pa je tudi restavracija Kekec na "kuclju" Kekec nad Novo Gorico. Pohvalijo se lahko še z bajnim razgledom. Še ena restavracija z bajnim razgledom in dobro kuhinjo pa je restavracija na Sveti Gori - to je hrib nad Novo Gorico, kjer je sicer tudi 500-letna cerkev in samostan (mislim da) Frančiškanov. Tjas

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. maj 2005 10:08

V Kekcu imajo orehove palačinke. Pri Šterku je leta kuhal en moj žlahtnik, tudi super. Pikol so tudi hvalili, tam še nisem bila. Loni Makaroni

Zupca  

član od: 19.4.2005

sporočila: 12

2. jun 2005 11:26

Kekec, Mark, Pikol, Šterk...malo dlje je pa meni ful fensi Zemono...pol imaš pa še na Sveti Gori restavracijo...za kakšno bolj poceni varianto pa priporočam Metulj (majo ful dobre malice). LP, bivša Primorka Zupca

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

4. jun 2005 9:39

Kaj pa Zogica pri Solkanu?!? Imajo pice, pa se dnevni menu. Ponudba je zelo pestra, postrezba dokaj hitra, da si pri njih privoscis tudi kosilo med sluzbenim premorom. Ni drago. Lahko jes zunaj ali noter, imajo lepo otrosko igrisce. Pa se prijetno hladno je, ker je cisto ob Soci. ribica

naluzata  

član od: 25.4.2005

sporočila: 5

20. jun 2005 15:15

Živjo! Lepa hvala vsem za odgovore. No, midva sva že izbrala. Na pozno kosilo gremo s 45 svati na turistično kmetijo Gregorič v Zaloščah. Lastnik je "rojen gostinc", hrana domača in zelo dobra, vino tudi; pa še cenovno so ugodni. Priporočam! naluzata

kozamurnik

sporočila: 2311

21. mar 2016 7:01

Ta teden gremo v Vitovlje, v vrtnarijo da si malo obnovim moje trajnice. Mi lahko kdo svetuje kakšno dopro pizzerijo, gostilno v bližini Šempasa in okolice.  Pa da nam ostane ša kaj za rožce?  Ker lani smo bili v eni tam blizu, pa je bilo tako zasoljeno, da smo bili hudo razočarani. Ne le zaradi cene tudi kvalitete je bila vprašljiva.

Ker ne poznam dobro tega konca, bom vesela če mi kdo pomaga; sploh ker nas bo 10 in je lepo, če vnaprej vemo kam in kako.

Hvala.

 

murnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti