Pehtran

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

tema odprta - 5. maj 2005 12:42 | ogledi: 8.284 | odgovori: 10

Zrasel mi je krasen mlad pehtran, sedaj bi pa naredila kakšno sladico z njim. Pehtranovo potico in skutin zavitek s pehtranom poznam, bi pa probala kaj drugega, po možnosti bolj enostavnega za pripravo.

Renata Košir

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

5. maj 2005 15:32

hojla! sama sem lani poleti naredila eno zelo osvežilno sladico iz hladilnika - za točen količine me ne vprašat, pač prilagodiš jih velikosti pekača...torej: spečeš biskvit (jaz sem spekla eno polovico z dodatkom kakava iin eno polovico navadnega) in ga ohladiš. Prpraviš kremo iz 0,5 kg pasirane skute in 0,5 kg zrnate skute, in ju dobro razmešaš s sladkorjem v prahu (po okusu, ne pa preveč) - za večjo sočnost in boljši okus dodaš še lonček stepene sladke smetane in lonček kisle smetane. Za kompaktnost dodaš nekaj listov želatine (jaz mislim da sem dala za te količine 4 ali 5 listov in je bilo supe, ampak pazi pri vmešavanju žellatine, da s eti ne naredijo kepice!!!r). Zmašaš vse sestavine za kremo in dodaš veliiiko drobno sesekljanega pehtrana, dobro premešaš in razporediš po ohladjenem biskvitu, ki is ga pred tem položiula nazaj v pekač. Kremo na vrhu poravnaš, da je lepo ravna, čez pa potrosiš na kocke narezane (velikosti prb. 1x1 cm) naretane SVEŽE! marelice, ki jih malenkost potunkaš v kremo, samo toliko da se z njo sprimejo in kasneje ne padajo dol. Daš v haldilnik za najmanj 4 ure in potrežeš ohlajeno! Zelo paše poleti, ker je zaradi pehtrana, skute in sadje res zelo osvežilno in ne preveč sladko! Res, čloek kar ne more verjet kako zelo paše skupaj pehtran, skuta in marelice! Sicer bom pa enkrat ko bo malo več časa, poslala recept s količinami še v bazo! Pecivo je bilol izredno pohvaljeno tudi s strani gostov (primorcev), ki so bili takrat pri nas :) LP Zala

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

5. maj 2005 16:25

Objavila sem recept "Pehtranov biskvit". Poizkusi, pri nas doma je to najboljše, kar je lahko iz pehtrana.

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

5. maj 2005 22:33

Tole ni ravno sladica, ampak ko berem o pehtranu, sem se spomnila, da sem pred kakšnim letom po radiu poslušala kuharske nasvete. Rečeno je bilo, kako zelo se pehtran ujema s kumaricami, jajčevci, bučkami. Takrat smo preizkusili, sedaj pa ga redno uporabljam tako pri kumarični solati, ocvrtih jajčevcih, dušenih bučah,... - resnično ZELO, ZELO PAŠE, pa naj bo svež ali posušen. Poskusiti ni greh

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

5. maj 2005 23:22

Moja tašča dela zelo dobre (pečene) pehtranove štrukeljčke. Nekoč sem jedla pehtranov šarkelj, ki mi je bil zelo všeč. Če ima kdo recept bi lepo prosila, če napiše. LP stana

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

6. maj 2005 7:19

STANA,bi lepo prosila recept za taščine štrukeljčke. Hvala in lep pozdrav Marta

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

6. maj 2005 8:30

Marta, no, jaz jih sicer delam tako - kvašeno testo kot za potico, razvaljam ga bolj na tanko, premažem z maslom, posujem z malo skute z jajčkom in sladkorjem in potem čez še pehtran-količina po želji, lahko tudi kakšno rozino. To je vsa umetnost. Zvijem kot potico in dolgo "klobaso" narežen na majhne štrukeljce, velike okoli 6-7 cm, premažem z jajcem , pustim malo vzhajat in v oečico, pečedo zlatorjavega - saj boš sama videla, ko bo pečeno. LP Zala

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. maj 2005 10:05

Mi imamo radi pehtranove slane štruklje in goveji golaž za zraven - ena mojih najljubših jedi iz maminih piskrov. Loni Makaroni

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

6. maj 2005 13:25

Lahko ga dodate skutinem nadevu za palačinke, ki jih potem še zapečete v pečici.... ANJA

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

6. maj 2005 21:00

Prekmurka, mislim, da moja tašča dela tako kot Zala, le da so naši manjši - približno 4-5 cm, ko so pečeni. stana

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

9. maj 2005 10:02

Hvala za ideje. Naredila sem pehtranov biskvit in je bil super. Namesto same kisle smetane sem dala polovico pretlačene skute in polovico kisle smetane pa v to sem zamešala vanili sladkor. Pojedlo se je vse.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti