Sočna pečenka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. okt 2014 22:18

Kolikor jaz vem, se mese peče tako, da se upošteva kila/uro. Mogoče kakšno minuto več ali manj.

 

naor

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

26. okt 2014 22:36

Šimbas nikakor ni za peko. Ja, bržola je kul, meni najboljši pa križ. Moraš pa mal tudi vedeti od kako stare živali je meso , pa še kakšno finto zraven. Te pa prinesejo izkušnje , kilometrina....

hedonist

malakatja  

član od: 13.12.2011

sporočila: 23

26. okt 2014 22:47

Ok, torej šimbasa za pečenko ne bomo več kupovali, samo še za zrezke (ker pred tem sem pa zrezek iz šimbasa delala je bil pa super). Naslednjič poskusim z drugim kosom mesa, upam da bo kaj boljše. Se pravi čas peke je potem ok, 45 min za 75 dag mesa? Da je dobro pečen še kakšnih 5 min gor verjetno...

malakatja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. okt 2014 23:03

za 75 dag mesa bo 45 minut premalo. jaz ne gledam na kile, sploh če so kocke. za govedino jaz vzamem 2,5 ure plus, ne glede na velikost. kolagen rabi čas.

malakatja  

član od: 13.12.2011

sporočila: 23

26. okt 2014 23:26

Zdaj sem pa še bolj zmedena...dva uporabnika tukaj na forumu pravita 2 uri +

na teh straneh pa ravno obratno :/

http://med.over.net/forum5/read.php?21,1116540  (tukaj ena pekla kos eno uro in je bil gumijast so ji napisali da je bil predolg čas peke)

http://kulinarika.net/clanek/domace/skrivnost-hrust

http://www.delo.si/druzba/odprta-kuhinja/ponedel

http://www.zenska.si/recepti/mesne-jedi/recept-gov

Pa mogoče še kakšen pa ga zdaj ne najdem ,sem že tolk receptov zadnje dni prebrala, da sem že čist zmešana.

Naj še kdo napiše prosim koliko časa peče? Da preberem čim več mnenj. Če je res potrebna peka 2 uri + se ji bomo mirne volje odpovedali in se lotili česa, ki se rabi manj časa pečt. :)

malakatja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. okt 2014 23:35

ja odloči se najprej KATERI KOS boš pekla. 

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. okt 2014 23:39

V delovem članku je kar nekaj napak, tako da se jaz nobenega ne bi držala kot pijanec plota. V tem članku imajo križ za rostbif, čeprav je del stegna. In pišejo da meso popečeš zato, da se naredi skorjica, ki prepreči izcejanje soka. Malo morgen. Saj to ne naredi vakuuma okoli mesa no. Popeče se zaradi okusa.

V "ženskinem" članku pa tako ali tako da bržolo, pleče in bočnik v isti recept. Ajme:S

Mamamio poslušaj.

luns  

član od: 2.11.2006

sporočila: 40

27. okt 2014 8:52

Če hočeš dobro pečeno, sočno pečenko se pač cmari v pečici več kot dve uri. Potrebno pa je tudi malo vaje da spoznaš kateri kos mesa ti odgovarja in kako deluje tvoja pečica. Ni pa pečenka instant zadeva, za dobro pečenko je potreben čas.

luns

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

27. okt 2014 8:53

Za mlado, neizkušeno gospodinjo so napotki o približnem času kar dober podatek. Seveda se mora zavedati, da ni nič absolutno in je treba poizkušati in se učiti. Še sama, ki imam vseeno nekaj km za sabo, včasih ne vem in se pozanimam. Se moram strinjati s Hedonistom, da je dobro vedeti vsaj približno, ali je meso mlado ali staro. Sicer v običajnih prodajalnah mesa prodajajo bolj malo starega mesa, kar je sicer škoda. Ja, mislim, da je treba upoštevati, kar je napisala Mamamia.

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. okt 2014 10:00

Se strinjam z bannanno, da je v članku v Delu oziroma prilogi kar precej napak. Tako da vsega zapisanega ni jemati kar za sveto resnico, enako kot vseh zapisov na različnih forumih ne, vključnio z našim.

 

Še enkrat: odvisno od kosa mesa in satrosti živali, od katere je. Vzemi junetino namesto govedine. Tako junetina in govedina pa bosta sočni le, če je meso nekoliko prepredeno z maščobnimi žilicamo. brez tega ni sočnosti, amen. Plus seveda pravi način in čas peke. Za vsako dobro stvar je treba veliko časa, tako tudi za pečenko.

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti