Sočna pečenka

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

5. maj 2005 23:32

Meso obavezno prekrijem alu-folijom dok se peče u pečnici. Pred kraj pečenja maknem foliju kako bi meso dobilo lijepu boju i koricu. Za to vrijeme ga podlijevam sokom koje je pustilo. Prakticiram ga natrljati sa soli, pouljiti, dodati češnjaka i ostaviti i hladioniku. Ovisno o veličini mesa ostavim ga u hladioniku na par sati ili čak na par dana (npr. puricu za Božić). Lidija...

maricaduso  

član od: 21.3.2003

sporočila: 78

6. maj 2005 10:18

Kako je s tem soljenjem? Ali sol ne potegne tekočine (soka) iz mesa. Večkrat sem bral, da se meso soli tik pred pečenjem, oz. že pečeno. Prav zaradi sočnosti. Lp

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

6. maj 2005 10:54

Ja znam da kod nas što duže meso stoji nasoljeno, ono je mekanije i sočnije. Evo, i pileća krilca koja danas poham za ručak stoje mi od jutra nasoljena u hladioniku, a pripremat ću ih oko 16.ooh. Lidija...

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

6. maj 2005 11:01

Pridružujem se mnenju Lidije - jaz popolnoma vsako meso prej solim, seveda, razen jetric. Ne predstavljam si, kakšna si bila pečenka, če bi jo solili ko je že pečena?!? LP

malakatja  

član od: 13.12.2011

sporočila: 23

26. okt 2014 17:54

Prebrala vse možne recepte in nasvete glede peke goveje pečenke, a ni uspelo. Kupila sem tri četr šimbasa, ga dva dni pacala v olju (mogoče je bil to problem, ker se je premalo pacal, čeprav berem, da eni ga pa sploh ne potopijo v olje) nato sem ga dala iz hladilnika pred pečenjem, da se je segrel na sobno temperaturo. Preden sem dala meso v pečico sem ga popekla na ponvi. Pečico segrela na 180 stopinj (ventilacijsko) in dala meso v pekač, pod meso pa korenček, čebulo, bučke. Meso zalivala vsakih 10 min s sokom. Pekel se je 45 min. Ko se je zadeva spekla vzela iz pečice in zavila v alu folijo za 10 min.

Rezultat: meso ni bilo niti najman mehko. Kaj je bilo narobe? In pa še po 45 min pečenja (750g kos mesa) je bil rožnato zapečen, kar je sicer ok, če ti to odgovarja, mi imamo rajši bolj well done, a po prebranem bi morali biti 45 min dovolj za well done, a ni bilo. Ampak ok no, to še ni bilo tolk moteče meni kot pa trdota mesa. Človek vzame šimbas, ki naj bi bilo že tako bolj mehko meso vse naredi kot piše in na koncu meso ni mehko :( Zakaj? Pomoč, prosim.



malakatja

Sporočilo je spremenil(a) malakatja dne 26.okt 2014 18:00

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. okt 2014 19:15

Narobe je bil predolg oz. prekratek čas pečenja. Če želim govejo pečenko še rožnato, jo opečem v ponvi, potem fliknem za nekaj minut v mikrovalovno pečico. Če pa želim dobro prepečeno in mehko, jo enako opečem v ponvi, nato pa v pečici, pri 170 stopinjah, cmarim 2 - 2,5 ure.

lp

cervus

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. okt 2014 19:56

Šimbas uporabljam za juho. Strička googla sem vprašala, katero meso je primerno za govejo pečenko in odgovoril mi je da: notranje stegno, beli krajec, debelo pleče, lažni file. Vir: kulinarika.net 

Ni vsak kos mesa primeren za vse.

 



naor

Sporočilo je spremenil(a) naor dne 26.okt 2014 19:59

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. okt 2014 20:00

Ne razumem, navedla sem vir:kulinarika.net, napisalo je kulinarika.net. Ko sem hotela narediti spremembo, ni spremenilo v kulinarika.net.

 

naor

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. okt 2014 20:02

Hehe, Jernej na pomoč, noče mi navesti vira iz katerega sem črpala, vztrajno navaja kulinariko.net.

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. okt 2014 20:11

http://www.kulinarika.net/recepti/12778/mesne-jedi/poca

 

Na ta način prirpavljena pečenka je mehka, skorajda noža na potrebuješ.  Seveda biti prmora pravi kos mesa.

Pri nas ni v navadi izraz šimbas, tako ne vem, za kateri kos gre. Meni je najljubše podplečje, pa bržola (brez kosti), beli krajec mi je presuh.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti