Življenje z eno ledvico

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

tema odprta - 2. maj 2005 22:13 | ogledi: 11.182 | odgovori: 4

Živjo.

Tema žal ni nič kaj prijazna, a rabim vašo pomoč. Obeta se mi odstranitev ledvice zaradi tumorja, k sreči najbrž benignega, pa me zanima, če ima že kdo izkušnje s tem - kaj mi sledi, kakšno je zdravljenje, kakšna je dieta, ...???? Saj vem, da se z eno ledvico da normalno živeti, zanima me le, če so spremembe velike ali ne tako zelo - kako je s fizično aktivnostjo potem, je treba res potem tako veliko piti, mogoče tudi manj slano jesti?

Hvala za odgovore, pa prijetno pomlad vam želim.

Lp, R

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. maj 2005 11:57

Renatana, moja mama živi z eno samo ledvico že skoraj 30 let in nima nikakršnih večjih težav. Imela je srečo, da je druga ledvica ostala popolnoma zdrava, potem ko se je izkazalo, da ji je ena iz neznanega vzroka odmrla oziroma zakrnela. Tudi po operaciji je jedla skorajda povsem normalno, vendar tudi prej ni uživala močno začinjene ali slane hrane. Ni bila na nikakršni dieti, je pa vedno pila veliko tekočine, sploh vode, naravnih sokov in čajev. Zato upam, da se bo tudi pri vas tako izteklo. Mama je po operaciji sicer šla tudi v zdravilišče in bila nekaj časa na bolniškem dopustu, a ne dolgo, pač toliko, kolikor je potrebno za okrevanje, ker je vse minilo brez komplikacij. Zato kar pogumno glejte naprej -Upam, da se vaše življenje zaradi operacije ne bo bistveno spremenilo, le s fizičnimi kativnostmi bo treba nekoliko počakati oziroma jih postopoma stopnjevati, dokler se organizem ne privadi na nove okoliščine. Potem pa bo že sam "povedal", kje s meje. Upam, da se bo vse v redu končalo, Mamamia mamamia

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

3. maj 2005 20:04

Lepo pozdravljeni Tudi naša soseda je imela tumor na ledvici in pred dvema letoma so jo odstranili ,težav nima nobenih ,tri do štiri mesece se je čuvala ,ni smela vzdigovati težje reči in kot sama pravi da je kot rožica.Diete ni imela ,čeprav je stara že čez 60 se je vse dobro izteklo.Upam da bo z vami ravno tako ,srečno. goga

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. maj 2005 10:03

Imam sicer dve, a včasih obe skupaj ne delata niti za eno. Takrat pa je na sporedu manj soli, skoraj nič mesnatega (izjema belo meso) in veliko tekočine. Pa začneta spet delati. V bolnici so mi rekli, da ko opazim, da ne funkcionira vse tako kot bi moralo, naj skuham en kotel metinega čaja in bo boljše. Drži, takoj začnem letati na WC. Loni Makaroni

sladkosnedka na dieti  

član od: 28.12.2004

sporočila: 83

5. maj 2005 15:35

Tudi moj stric živi povsem normalno življenje z eno samo ledvico že več kot 40 let. Brez vsake posebne diete. Moji sodelavki so pred 5. leti odstranili eno ledvico zaradi tumorja. Po dveh mesecih je prišla nazaj v službo in nihče bi ji ne prisodil takšne operacije. Je kot rožica - brez diete, le več pije (zjutraj spije veliko čaja, čez dan pa pije vodo). Torej le pogumno. Glavo pokonci!! sladkosnedka na dieti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti