Razpokan štrudel

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

29. apr 2005 10:34

Testo razvlečem kar z rokami, ga premažem z oljem, potresem z drobtinicami in po celi površini potresem jabolka in rozine, sladkam in potresem cimeta in limonine lupinice. Iz naribanih jabolk vedno iztisnem vso tekočino, rahlo zvijem in pečem na peki papirju, pa nikoli ne razpoka, po vrhu pa premažem z razžvrkljanim jajcem, kateremu dodam kar nekaj velikih žlic kisle smetane. To je moj postopek, probajte! P.S. Testo pa naredim iz bele gladke moke, tople vode, nekaj olja, soli, žlico kisa, jajce in ga pustim počivati tako dolgo, da si pripravim nadev! Pa lep pozdrav in uživajte ob peki štrudla! Galja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. maj 2005 21:36

Manj soka izteče, če jabolka narežemo na rezinice (ali naribamo na rezine v multipraktiku, pa malo z roko zdrobimo). Ponavadi soka sploh ni treba odstaniti. Jaz jabolk skoraj nikoli ne lupim, izjema so le tista, ki imajo zrlo trdo lupino. Meni je še bolj všeč, če je zraven malo višenj (zdaj seveda zmrznjenih, s peškami, so bolj aromatične, vsaj naše domače so take, pa še sok ne izteče). Jedci pa morajo biti vzgojeni v to smer, da ni kak zob ali proteza v nevarnosti. Z razpokanim štrudlom pa nimam izkušenj. K sreči, ali žal, kakor se vzame. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti