Tiramisu

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

28. apr 2005 8:05

Včasih smo jim rekli otroški keksi. So iz biskvitnega testa, dolgi in ozki,na koncu malo razširjeni in na obeh straneh posuti s sladkorjem. Večkrat so pakirani samo v celofan, redkeje so v škatli. Na nekaterih ovitkih je tudi recept za tiramisu. Lp

smetana  

član od: 26.11.2003

sporočila: 26

28. apr 2005 8:13

V bazi je recept Tiramisu ala winkly. Dodani so amareti. Jaz sem količino amaretov zmanjšala za polovico in tak tiramisu je pri nas vsaj enkrat mesečno na mizi. Vredno greha. DARJA

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

28. apr 2005 9:08

Savoiardi so biskvitni piškoti, ki so originalno v tiramisuju. To so nekakšne penasti trdi podolgovati biskviti, ki jih enega po enega namakaš v kafe in zlagaš enega ob drugem v pekač. Na eni strani so malo bolj belkasti, ker so posuti z grobim sladkorjem. Dobiš jih tudi pri nas v supermarketih. Tjas

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

28. apr 2005 10:46

Ja, kulinarika je tudi kreativnost. Palacinka je lahko palacinka po Vendelini, lahko pa zmesi za palacinke dodamo se kak" dodatek in bo se vedno palacinka. Ali goveja juha: od gospodinje do gospodinje se razlikuje, koncni izdelek je pa se vedno goveja juha. Vcasih se poimenovanje kaksne prirejene jedi res imenuje po originalnem receptu, vendar je to predvsem zaradi lazje komunikacije, ker nas pac doticna jed spominja na original. Se pa strinjam z Mimiko, kasen naj bi bil originalen tiramisu. julia

leale  

član od: 20.8.2004

sporočila: 41

28. apr 2005 11:36

Saj se mi je zdelo, da se tiramisu dela iz "baby" piškotov. Samo pod imenom savoiradi jih žal ne poznam. Hvala leale

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

28. apr 2005 13:27

Savojardi kekse delajo tudi v Mlinotestu v Ajdovščini. Mislim, da kar pod originalnim imenom. Po baby piškotih se ločijo v tem, da so po vsej dolžini enako široki. Zelo se strinjam z Julijo glede kreativnosti. Poleg slučajnosti je to način, prek katerega smo prišli do vseh teh premnogih receptov. Prav vsak recept prilagodimo lastnemu znanju, potrebam, željam, pričakovanjem. Ene spreminjamo bolj, druge manj. Hvala bogu. To vnaša pestrost v življenje.

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

28. apr 2005 14:37

Jaz sem naredila tiramisu iz baze z mascarpone sirom in mi ni bil preveč dober. Mi je veliko boljši iz vrečke. Suzi

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

29. apr 2005 16:26

Tiramisu delam po Rikovem receptu. Super. Zadeva je draga, pa kaj orehi niso? In slaščice iz trgovine. 4 koščki čokoladne torte po 250 SIT. Tiramisu je pa še vedno tiramisu. Konec koncev, če bi ga jedli vsak dan sploh ne bi bilo tako dobro. Lumpica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. maj 2005 12:10

Tudi o tirmaisuju smo na forumu že debatirali in ugotovili, da je sladica s tem imenom pač narejena s sirom mascarpone in nobenim drugim, kar pa seveda ne pomeni, da pecivo, narejemo s skuto namesto z mascarponeom ni dobro. Samo drugo ime bi mu lahko nadeli. Mamamia mamamia

pinkpanter  

član od: 2.6.2005

sporočila: 9

2. jun 2005 12:04

Tiramisu krema po moje (brez Mascarponeja) lonček KremMasla 2 rumenjaka 0,5l rastlinske smetane 5 žlic sladkorja (3 žlice, če je že smetana sladka) Stepemo rumenjake z sladkorjem in polovico lončka KremMasla. Posebej stepemo rastlinsko smetano. Zmes z rumenjaki stresemo na smetano in rahlo vmešamo. Jaz vmešam kar s stepalnikom na najnižji hitrosti. Rumanjake zlivam na smetano in ne obratno - pač boljše izkušnje. Nikoli ne dodajam Amarene, ker jo nimam, mi pa ni toliko za njo, da bi jo kupila samo za Tiramisu. Poskusite, mogoče vam bo pa všeč! pinkpanter

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti