Tiramisu

buick  

član od: 4.3.2005

sporočila: 6

tema odprta - 26. apr 2005 14:59 | ogledi: 8.123 | odgovori: 22

Eno vprašanje: Pri vseh receptih tukaj za tiramisu sem opazil, da je ena od sestavin tudi SIR MASCARPONE. Mi lahko kdo razloži kakšen sir je to (slan?), kje se ga dobi in ali se ga obvezno doda za tiramisu?

Hvala.

buick

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

26. apr 2005 15:08

Mascarpone je svež masten sir, prihaja iz Italije, tako kot tudi tiramisu. Pakiran je v plasitčnih posodicah, podobno kot skuta (nekateri ga tudi nadomeščajo s skuto, a ni isto). Je mehek, kremast, uporablja se ga v bistvu tudi za omake, celo na kruh si ga lahko namažeš, ali pa za številne kreme za slaščice. V glavnem, dobiš ga lahko skoraj v vsakem večjem supermarketu katere koli zastave. Pri nas so sicer malce dragi - 250 gramov te lahko stane tudi jurja, tako da ga jaz vedno v Italiji kupujem. Upam, da sem pomagala, Lp Tjas

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

26. apr 2005 15:11

vedno kupujem mascarpone od Kmetijske zadruge Škofja Loka. Stane približno enako kot italijanski, vendar bolj zaupam našim proizvajalcem. Prodaja ga najboljši sosed.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

26. apr 2005 15:50

Buick - ta sir je nekako kot avokado - prevzame okus po dodanih snoveh. Lumpica

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

26. apr 2005 15:52

Ne, mascarpone ni slan sir. Sploh ne znam povedat, kakšen okus ima. V bistvu zelo nežnega, nedoločenega, kot če bi zmešal zelo gosto sladko smetano in neslan tamar sir. Za sladice je res odličen. Ufff, ja, sem že jedla tiramisu s skuto . Močan okus po kavi in kiselkast okus skute za moje pojme nikakor ne gresta skupaj. Sploh ni bilo podobno tiramisuju. Pozdravčke, Nojči

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

26. apr 2005 21:33

Pa tudi tiramisu pripravljen z tisto kremo iz vrečke ni niti senca tapravega,saj ne da ni okusen ampak to ni to. Bernarda Sporočilo je spremenil(a) terlikar 1 dne 28. apr 2005 17:42:57

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

27. apr 2005 9:58

Tudi veliko bolj poceni kot za jurja jih že dobiš. Sploh pa je z nadomestki kot je skuta v tiramisuju tako: boš prišparal tistih 350 tolarjev razlike med skuto in mascarponejem, si boš pa odtegnil tudi tisti pravi okus te izjemne sladice. Samo enkrat sem ga poskusila s skuto, postregli so mi ga pri prijateljih, nihče od nas ni pojedel, gostiteljica je celo sladico vrgla proč. Saj mi je bilo žal, ker je bila užaljena in prizadeta, je pa prišparala tistih 350 tolarjev....(hmm...ja...prava računica....). Jaz bi rekla, da za pravi tiramisu, Buick, mascarpone mora bit. Korajžno, kupi in poskusi. TanjaG.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. apr 2005 19:55

Hmmm. Saj nimam nic proti mascarponeju, ampak moj "tiramisu s skuto" gre zelo hitro v promet, nikoli ne ostane... Ampak mora pa bit pasirana skuta! Vedno povem,d a to ni prava stavr, pa nobenega ne moti... Ocetu, pa tudi meni je celo se bolj vsec s skuto kot z mascarponejem, je bolj neznega okusa... probajte oboje, pa bo - ce pa si brez denarja in izbiras med tiramisu s skuto in nic tiramisuja, pa dileme itak sploh ni:) Veri

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

27. apr 2005 22:13

Veri, tudi pri nas gre tiramisu s skuto hitro v promet - sicer me ne moti toliko cena mascarponeja, ampak okus skute mi je tako zelo všeč, da je ne zamenjam za noben mascarpone!Pa tudi vsi ostali so takšnega mnenja - uporabimo pasirano skuto, polposneto od marcatorja in je super, okus je vsem všeč! Sem popolnoma zadovoljna s takšnim "tiramisujem", res pa je , da si bom enkrat v Italiji privoščila košček "ta pravega" :) LP Zala

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

28. apr 2005 7:09

Večkrat sem jedla razne "ponaredke" tirumisuja, kjer je bila v kremi skuta in celo, da so savojardi kekse zamenjali s domaspečenim biskvitom. Bilo je dobro. Skuto imam namreč rada in torej vsako pecivo, v katerem se znajde, naravnost obožujem. Ni pa to tiramisu in konec. Njegov okus temelji na savojardi keksih, kavi in moskarponeju. Pa še to sem opazila, kaj delajo pri nas. Da vrhnji grenak kakav zamenjajo s sladkim kakavom ali čokolado. to ni to.

leale  

član od: 20.8.2004

sporočila: 41

28. apr 2005 7:54

Kakšni savojardi keksi?? Oprostite moji nevednosti! leale

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti