Šamrole in školjke

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

tema odprta - 25. apr 2005 12:49 | ogledi: 5.678 | odgovori: 11

dobila sem rolice za šamrole in modelčke za školke-podobne so orehom

a mi katera zaupa kak recept in kako se dela

hvala

mihana

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

25. apr 2005 13:35

Šamrole - po spominu - od včeraj popoldne Odtajano listnato testo (ali doma narejeno, če je še kaj pridnih) tanko razvaljam in narežem trakove - cca dva prsta ali malo manj široke in kakih 13-15 cm dolge.>Iz ene plošče dobim cca 20 rolic. Premažem s stepenim jajcem in navijem na rolico - modelček. Zložim na pekač, ki ga nič ne mažem, močim ipd in dam v pečico, segreto na 200 stopinj. Koliko časa se peče? Dokler ni pečeno - šalo na stran, res ne vem, kakih 20-25 minut. oz. do lepe, bolj temno zlato rjave barve, namreč, če ni dovolj pečeno, se ne dajo rolice dol z modelčkov. Ohlajene polnim z vanilijevo kremo, kot za princeske - za dva paketa listnatega testa - t.j za cca 80 rolic (pri nas gre to v večjih količinah) segrejem skoraj do vrelišča 9 dcl mleka. Posebej zmešam 8 rumenjakov in 15 dkg sladkorja + vanili (če imam strok vanilije, ga pa izpraskam v mleko) . Ko naraste dodam 15 dkg ostre moke in 1 dcl mleka. To maso zakuham v vrelo mleko in kuham na pari, da se zgosti in nima več okusa po moki. Odstavim. Stepem sneg iz 8 beljakov, sladkam po okusu. Nato v trd sneg zamešam še vročo kremo iz rumenjakov in moke, odišavim z žličko ruma in ohlajeno kremo polnim rolice. Posujem s sladkorjem v prahu in... to je to. Slikca je na digitalcu, če mi bo uspelo, jo jutri priložim. Sem se pa včeraj, po štirih urah stanja za štedilnikom, zaobljubila, da se jih več ne lotim, dokler si ne kupim vsaj še enega (bolje dveh) paketov modelčkov. Zdaj jih imam namreč samo deset. Če bi jih imela več, bi, dokler se eni pečejo, pripravila druge... Bilo bi pač bistveno hitreje. Ker imamo to reč radi, bo po mojem to eden prednostnih nakupov. Ne gre za tako velik denar. Ker je pa ravno to tema - mislim ,da je bilo tudi na forumu že govora o tem ,da se jih da - prazne rolice, zamrznit. Ali ima katera/kateri že kakšno izkušnjo s tem - kako se jih potem odtaja in polni, ali spremenijo okus, krhkost??? LP, Irena

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

25. apr 2005 13:45

Piškotek, daj med recepte, please ker sem že dolgo iskala recept za šamrole z vaniljevo kremo. Moj fant jih je jedel pri nekemu sošolcu in mi ne da mira, da jih pripravim. suzi

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

25. apr 2005 14:44

Recept za šamrole (testo), ki je bil na škatli od modelčkov. 1/2 kg moke 25 dag margarine 1 dcl sladke smetane 1 vanili sladkor 2 dag kvasa 1/2 dcl mleka za kvas malo soli Iz navedenih sestavin se na hitro zmeša testo, ki mora pol ure počivati. Nato se razvalja. Meni (in tudi ostalim jedcem) so te šamrole nadvse všeč. Res pa je, da jim še nikoli nisem ponudila tistih iz listnatega testa. Polnim jih s smetano Lep pozdrav Mimika

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

25. apr 2005 21:07

kaj fila?? s čim jih filate?? lp mihana

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

30. apr 2005 20:19

Jaz jih polnim z vanilijevo kremo. narejeno iz pudinga. V 0,75 l mleka skuham 2 vanilij pudinga, ohladim in nato dodam stepeno margarino, cca 15 dag. Dobro premešam in dodam še malo stepene sladke smetane za boljši okus. Kremo nabrizgam na sredino šamrol, na konceh pa zapolnim s stepeno sladko smetano. Pripravim jih cca 30 kosov oz. toliko, da porabim vsko kremo. Do sedaj so bili z njimi zadovoljni vsi, ki so jih jedli. LP Marjana

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

2. maj 2005 19:37

u hvala kaj pa skoljke ... nekje sem zasledila da bi to lahko bile madlence...a ima katera kak recept lp mihana

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

2. maj 2005 21:20

Verjetno si mislila magdalence,bom jutri malo pobrskala po mojih bukvah,se bo sigurno kaj našlo! Bernarda

majdi  

član od: 18.11.2003

sporočila: 359

3. maj 2005 11:08

poglej pod ta link http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3285 mogoče ti bo pomagalo, jaz delam po tej recpturi. Lep pozdrav pa veliko užitkoov pri pripravi. Majda Sporočilo je spremenil(a) majdi dne 03. maj 2005 11:10:30

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

3. maj 2005 15:43

Šamole punim šlagom i komadićima voća. Ko izmišljeno za ove vruće dane. Jako, jako fino. Lidija...

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

4. maj 2005 7:25

Šamrole običajno polnim samo s smetano, in sicer mešanico rastlinske in prave. Vanilijeva krema se mi zdi premočna. Kako veliki so modelčki za školjke? Če so večji, potem bo vredu recept za magdalence, sicer pa poglej v bazi in v forumih za recepte za orehe. To je tako testo, da gre lepo vem iz modelčka. Mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti