Čokoladni mouse

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

tema odprta - 25. apr 2005 10:00 | ogledi: 3.887 | odgovori: 2

Ali mogoče kdo zna narediti čokoladni mouse. Sin pravi, da se stepejo beljaki in doda čokolado v prahu. Predem poskusim, bi se vseeno rada prepričala, če je res tako.

Lp

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

25. apr 2005 10:21

Recepr za cokoladni mouse: 250g cokolade za kuhanje 65 ml vode 1 zlicka whiskey-a 1 zlica masla 4 velika jajca scep soli Nalomljeno cokolado skupaj z vodo pocasi zavres in ves cas mesas, da je lepo kremasto. Pocasi ohladis in dodas maslo in whiskey. Rumenjake 4 jajc pocasi enega po enega dodajas cokoladni mesanici. Beljake in sol stepes v sneg in zamesas v kremo. S kremo napolnis posodice za puding in jih das v hladilnik, da se dobro ohladijo. Za dekoracijo potreses z naribano cokolado. julia

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

25. apr 2005 10:31

Jaz imam 2 recepta; 1. sem sprobala, 2. pa še ne: 1. za 8 oseb (no ja ...): 150 dag jedilne ali temne čokolade (temna čokolada se prej pricini) 1 jajce 2 rumenjaka 1 žlica ruma 1 vanilijev sladkor 2 beljaka+1 žlica sladkorja 300 g stepene smetane (jaz sem dala 250g = 1 mala sladka smetana, pa je bilo tudi kul) Čokolado razlomiš in dodaš rumenjaka in jajček. To stopiš v vroči kopeli in mešaš do gladke zmesi (fajn je kar nekaj časa »kuhat« glede na to, da je notri surov jajček, pa se tako vsaj malo skuha …). Primešaš rum in vanilijev sladkor ter takoj odstaviš z ognja. Trdo stepeš beljake&žlico sladkorja v sneg. Toplo stopljeno čokolado previdno zmešaš v sneg. Nato vmešaš še stepeno smetano (seveda jo stepeš že prej). Zdaj pa v skledo in v hladilnik za nekaj ur (kjer se mus strdi)! Zlo simpl je … 2. 50 dag jedilne čokolade 0,5l smetane za stepanje 15 dag sladkorja v prahu 10 dag lešnikov rum Čokolado nastrgaš v posodo in zaliješ z vodo toliko, da je prekrita. posodo postaviš v vročo pečico, da se čokolada zmehča; nato jo razžvrkljaš in počakaš, da se ohladi. Sladkorju dodaš popražene grobo mlete lešnike, sladkor in pol dcl ruma, stepeš smetano in jo primešaš. Vse skupaj previdno zmešaš in postaviš v hladilnik za 2 uri, da se strdi. uharica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti