Nosečnica:kaj lahko in kaj ne?

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

9. jul 2007 8:12

Kje pa izveš, katera hrana je naboljša za posamezen teden v nosečnosti? Baje obstaja neka knjiga, pa ne vem katera. Pa ne, da bi komplicirala, samo ne vem, kaj naj jem. Po svoje sem nonstop lačna, ampak hrana se mi pa kar nekako gnusi. Torej, morda katera ve, kako je naslov tej knjigi (mislim, da je opisana najprimernejša hrana za vsak teden nosečnosti)?? anajana

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

9. jul 2007 8:40

Draga moja,

najboljša knjiga je tvoj občutek. Če ti pač paše jesst samo kumarice jih pač jej. Če ti sadje in zelenjava smrdi kljub ne vem kakšnim nasvetom, da moraš jest to hrano, jih pač ne boš jedla, ker ti ne bo pasalo. Ne obremenjuj se s tem, jej vse kar ti paše, seveda, v mejah normale.

 

Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. jul 2007 9:54

Ma lucija, pa kaj misliš, da sem res alkoholik in namerno škodila otroku, če sem spila kak kozarec vina? Saj se nisem nacejala vsak dan in tudi nikomur ne svetujem, da ga pije vsak dan (saj ga tudi jaz nisem, tako se pač reče, ko hočeš reči, da občasno srkneš kak kozarček). Deci vina na dan pa ni redno uživanje alkohola, vsaj v škodljivem smislu ne.

 

Hočem reči, da nosečnost NI BOLEZEN in zatorej niso potrebni ne vem kakšni omejevalni ukrepi, pač pa normalno hranjenje, brez pretiravanja. Tole, anajana, da vsak teden nosečnosti terja svojo prehrano, pa je, po mojem skromnem mnenju, tako za lase privlečeno. Kaj pa narediti, kojih recimo zamudiš prvih šest ali prve štiri, ko ne veš, da si noseč?

 

In čim manj knjig v zvezi s tem, lepo prosim. Kot ti je rekla dragička: tvoj občutek je najboljša knjiga. Jej, kar ti tekne, izogni se tistemu, za kar oceniš, da bi ti lahko škodilo (že zato, da se ne boš psihično obremenjevala, ali škodi otroku ali ne) in čim manj misli na pasti in težave, čim bolj pa se veseli nosečnosti in misli predvsem na pozitivne plati. Ker potem bo to blaženo stanje, ne pa bolezensko.

 

Mimika, sestra je to, da te bodo naredili bolno, verjetno rekla v prispodobi, češ kaj vse vam delajo, kot da ste bolne in ne (samo) noseče. Sicer pa: NE DOVOLI, da te naredijo bolno, pa boš lepo zdrava.

 

Gre zato, kako gledaš na stavri. Če jih hočeš zaplesti, jih lahko, če pa se ne obremenjujejš preveč in daješ prednost lepšim platem, si tudi navznoter bolj zadovoljen. Kajti tudi v nosčenosti se gre zato, kako gledaš na stvari.

 

Lepo nosite svojo otročke pod srcem in naj se vam vse lepo izteče, vam želim Mamamia

 

 

mamamia

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

9. jul 2007 10:09

Jej kar ti paše in srce poželi. Bolj, ko boš komplicirala, manj boš vedela kaj je dobro in kaj ne. V nosečnosti sem se izogibala samo sladoledarjem na ulici, pa še to ne vedno . LP! fakin712

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

9. jul 2007 10:29

mimika je napisal/a:
včeraj sem vprašala ginekologa glede biftka. predem sem vedela, da sem noseča sem ga jedla dvakrat. in to potem zaupam ginekologu in ga vprašam, kdaj bodo rezultati za toks.... rekel mi je, da ni toliko pomembno, kaj jem, ampak, da nisem v stiku z mački. imam vprašanje glede alkohola. dve sta rekli, da sta redno pili pivo. jaz se sekiram zaradi 4 piv, ki sem jih spila štirih dneh v Pragi v tistih dneh kot biftek. skratka po pozitivnem testu se alkohola sploh ne dotaknem, ker me še vedno preganja praško pivo. mimika
Mački???? Jaz mam doma mačko, živi z nama noter. Ka to pomeni, da jo potem, ko bom noseča, ne bom smela več met??? Mene bi to,.... Jelenckova

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

9. jul 2007 10:43

Ne preveč komplicirat in jade poslušajte...ima 3 otročke in, če greste brat jedilnike iz lanskega leta v takšnem času, kot je zdaj, boste videle, da tudi ob pečenem krompirčku in še kakšni malenkosti zraven, donosiš luškano in zdravo dekletce. Kot so že napisale nekatere pred menoj...nosečnost ni bolezen, naj bi bil to čas veselega pričakovanja novega družinskega člana.

In se popolnoma strinjam z vsem, kar je napisala mamamia, pa tudi dragička.

Ognjič Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 09. jul 2007 10:44:49

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

9. jul 2007 10:46

Jelenčkova, saj boš potem tudi lahko imela muco, le njenih iztrebkov se bo potrebno izogibat. Bo pač mačje stranišče tisti čas čistil nekdo drug, pa je. Mi smo imeli tri mačke, ko sem bila noseča, pa ni bilo zato nič narobe. Jaz bi bila zelo nesrečna, če bi morala dat živali proč. LP! fakin712

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

9. jul 2007 10:57

Jej in pij kar ti srce poželi. Pa čim manj kompliciranja in poslušanja takšnih in drugačnih napotkov dobrih tet, ki človeka samo obnorijo, pomagajo pa čisto nič. Če ste noseče še niste bolne. Jaz sem bila druugo nosečnost celo v bolnici pa me niso obravnavali kot bolnico, ampak so spremljali samo razvoj otroka. Le pogumno in nič kompliciranja in veliko sreče in uživanja. reza

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

9. jul 2007 11:02

Uf, hvala bogu. Sem se že tak bala,....Moje Pikice pa ne dam! Jelenckova

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. jul 2007 11:30

Jaz nisem posebej komplicirala, jedla sem vse, kar je bilo na voljo in mi je pasalo (rdeče pese, pa naj bo še tako zdrava in oh in sploh, seveda ne pokusim). Mi je pa PO PORODU (zanimivo) zaluštal čips. Pojedla sem en velik paket na dan. Pa poslušala opazke, da ne bom nikoli prišla na svojo prvotno težo. Temu se sedaj nasmejem. Čipsa pa sploh ne jem več (v takih količinah). Kar se pa alkohola tiče: jaz sem mogoče enkrat na mesec spila deci vina. Mi grejo pa kar kocine pokonci, ko slišim, da smo taki že kar alkoholiki in da bo otrok ne vem kak invalid. Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti