Nosečnica:kaj lahko in kaj ne?

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

2. jul 2006 7:53

Sedaj pa razumem...torej, dobro prekuhana gorgonzolna omaka pride v poštev. Vendar jo bom rajši omejila. Izogibati pa se bom morala tudi domačemu kislemu mleku. Lp, Katjuška

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

2. jul 2006 10:12

Se bom vmešala, čeprav se moja nosečnost izteka, pravzaprav bi morala včeraj rodit, pa še nisem Najbolj hecno je, da večina nasvetov v stilu NE KOMPLICIRAJ prihaja od mamic, ki so že rodile in ki so zdaj polne nasvetov, priporočil, celo moraliziranj za nas, ki smo sedaj noseče. Pozabijo pa, kakšne so bile same med nosečnostjo, ko smo jih me poslušale in gledale z odprtimi očmi češ...a takoooo, a tega se ne smeeee? kaj res ne smeš biftekaaaa? jooooooj kaj ne smeš gorgonzooooleeeee.... Takrat one niso smele nič. Zdaj po par letih pa: joj, rajši grem še enkrat rodit kot k zobozdravniku, jaz sem jedla vse, jaz sem smučala, jaz sem to, jaz sem ono...Izgleda, da ljudje malo pozabljajo. No, vsaj taka je moja izkušnja iz moje bližnje okolice. Nekaj bo že res, če strokovnjaki opozarjajo. Verjetno je jasno, da nekatere stvari upravičeno odsvetujejo, pri nekaterih priporočajo več pozornosti, kot je npr. izogibanje mesnim izdelkom domače proizvodnje, pranje sadja in zelenjave, kjer se lahko zadržuje toksoplazmoza. Ta se ne prenaša preko mačjih prask, kot je ena napisala, pač pa preko prebavnega trakta. Moje skromno mnenje je, da raje malo preveč previdnosti, kot malo premalo. Nekih nepreverjenih izdelkov jaz nisem jedla. Koneckoncev med nosečnostjo ne odgovarjaš samo zase. In tudi če izločiš nekaj plesnivih sirov, biftek in domače mesnine, ostane še ogromno, ogromno hrane, potem na koncu se pa pojavljamo še na drugih forumih in sprašujemo kako izgubit te kile, a ne da? TanjaG.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. jul 2006 10:16

Jaz sem v prejšnjih dveh nosečnostih jedla kar mi je pasalo in zdaj delam enako. Tudi majonezo pa domače salamce in klobasice. jade

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

2. jul 2006 10:28

Dober zgled si jade. Glede na to, da imaš že dosti izkušenj, se bom držala kar tvojih navodil Ko bom noseča seveda. Lep dan in veliko se smejte

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. jul 2006 10:34

No saj niso to navodila, to se pač vsaka posameznica odloči. Jaz sem se odločila, da ne bom komplicirala pa je. Hvala bogu ni bilo nič narobe. jade

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

2. jul 2006 10:50

TanjaG., podobno kot tvoje je tudi moje razmišljanje...vendar je pa kakšna nova informacija tudi dobrodošla. Še dobro, da že pri prvih dveh nosečnostih nisem vedela vse to, ker bi se potem še dodatno obremenjevala z vsemi novimi stvarmi. Tako je za vsako nekaj po malo, potem pa gre. Želim ti čim bolj gladek porod in LP, Katjuška.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

3. jul 2006 7:12

Evo jaz sem v prvi nosečnosti jedla kar mi je pasalo in kadar mi je pasalo.Popila sem veliko piva-ker mi je takoooo zeloooo pasalo. Sine je nor na pivo:) Danes ko sem drugič noseča delam isto, samo pivo mi toliko ne "potegne", bolj me vleče v sadje. Enostavno se ne obremenjujem z raznoraznimi prepovedanimi živili, če mi paše jem, drugače pač ne. ANJA

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

3. jul 2006 8:45

tudi jaz več ali manj jem kar mi paše. res zelo pazim samo na toksoplazmozo - se pravi zeloooo perem vse sadje in vso zelenjavo, ne jem ničesar, kar vsebuje toplotno neobdelana jajca - majoneze, raznih sladic, krem,... če ne bi bila vegetarijanka, tudi ostale nepredelane hrane ne bi jedla - pršut,..... toksoplazmozo namreč zagotovo ne pregledajo v vsaki nosečnosti kar trikrat za brezveze. pa res je lahko zelo nevarna. mam še 16 dni do roka in je blo do sedaj vse v redu. sem že v nestrpnem pričakovanju... :) drugače pa nisem ne "zagovornica nekompliciranja" ne obratno - mislim pač, da se da z zdravo pametjo vse rešit. nike

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

3. jul 2006 9:18

Jaz tudi večinoma ne kompliciram. Ker sem toksoplazmozo že prebolela, si pršut z veseljem privoščim. Ne jem školjk in če jem zunaj, povprašam po sveže pripravljeni hrani - saj vem, da naj bi povsod imeli svežo hrano, a če vprašam in pokažem trebuh, mislim, da je manj možnosti, da mi prinesejo nekaj postanega. V prvih mesecih sem pa bila zelo pridna glede hranljivih snovi potrebnih za točno tisti čas razvoja otroka, tako sem se recimo v 4. mesecu basala s sardelami ipd. Janja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti