Nosečnica:kaj lahko in kaj ne?

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

25. apr 2005 11:22

Jaz sem jedla kar mi je prijalo, in prav je tako. Se strinjam, nosečnost ni bolezen. Bolj kot boš komplicirala slabše bo, enostavno jej kar ti paše...jaz osebno sem oboževala pivo...obvezno enega na dan....danes mi zanj sploh ni, a med nosečnostjo....uf kako mi je pasal!!! ANJA

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

25. apr 2005 20:05

Za zeleni čaj sem slišala, da ga lahko največ 3 skodelice na dan...Iz knjižnih virov...A je bla to sam reklama? lp juhica

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

26. apr 2005 9:45

Sicer nerada odgovarjam na takšne teme, ker jih zelo hitro slišiš od zagovornikov "nekompliciranja", pa vseeno. Ko sem bila v porodnišnici na določenih preiskavah, so povedali, da je lansko leto bilo veliko nosečnic okuženih s toksoplazmo, ki je bila v pršutu. Ta je zelo nevarna za otročka-za mamo sploh ne. Torej tisto JEJ, KAR TI PAŠE, V ZMERNIH KOLIČINAH nikakor ne drži, saj za okužbo s toksoplazmo zadostuje že grižljaj okuženega pršuta, ali mačja praska. Ravno zato, ker je to tako nevarno, se dela med nosečnostjo krvna preiskava na toksoplazmo kar 3 krat, saj se lahko s pravočasnim zdravljenjem še reši otročka. Prav tako zadostuje še majčkeno sladoleda, ali majoneze, okuženega s salmonelo. Če mamica dobi hudo drisko, je toliko večja verjetnost za splav ali prezgodnji porod, pa še otroček je ogrožen zaradi mamičine hude dehidracije, ki jo taka driska povzroči. Še vedno lahko uživaš v pestrosti okusov in različne hrane, tudi začimbam se ti ni treba izogibat. Izogibaj pa se surovemu mesu, nepregledanim suhim suhim mesninam, domačim mladim sirom in sirom s plesnijo, vsemu kar vsebuje surova jajca (domača majoneza, sladoledi-tisti na kepice, ali domači iz domačih jajc, tiramisu, in verjetno še kaj). Za čaje žal ne vem, vem le, da oporzarjajo na previdnost pri zeliščnih čajih. Lepo nosečnost ti želim, tvojemu otročku pa varno bivanje v maminem buhiju! Pozdravčke, Nojči

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. apr 2005 13:46

Strinjam se s tistimi, ki pravijo, da nosečnost ni bolezen in da ni potrebno preveč komplicirati, je pa morda dobro upoštevati nekaj previdnostnih ukrepov, če se pojavijo kakršnekoli težave. Glede jutranjega bruhanja - tudi meni je bilo slabo, a ko sem upoštevala nasvet, naj pojem albert keks ali košček kruha, brez vsega, še preden vsatnem iz postelje, so slabosti in bruhanje prenehali, kot bi odrezal. Sicer pa sem obe nosečnosti jedla povsem normalno, vse po vrsti, najraje sem imela sendvič z delikatesno slanino. Pršut je bil dokaj pogosto na jedilniku, zraven obvezno kozarec rdečega vina (ampak res samo en kozarec), poleti pa tudi kakšno pivo. Nisem se odrekla niti kavi, le da sem namesto treh ostala samo pri eni, pa še to ne vsak dan. Ostala sem zdrava, otroka sta se rodila zdrava kot dren in takšna sta še danes. Morda je tudi res, da več strahov vidiš, prej se kaj pri sebi odkriješ. Jaz sem pač drug tip in vidim vse v dobri luči. Tudi ti boš sama najboje ugotovila, če se po kakšni hrani slabo počitiš, pa se ji pač odrečeš. Veliko bolj pomembno bo, ko bo otroček jedel sam in še ne bo znal povedati, če mu je po čem hudo - takrat boš kot mamica pač toliko bolj pozorno opazovala, po kakšni hrani ima težave in po kateri ne. Do takrat pa se drži filozofije, da če je nekaj dobro mamici, je dobro tudu otročku v njej. Uživaj v nosečnosti, redkokaj je lepše v življenju, Mamamia mamamia

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

26. apr 2005 21:39

Saj to tudi jaz govorim. Vse v mejah normale in poslušaj svoje telo. A mam prav? Pa lep pozdrav detetom.... juhica

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

27. apr 2005 15:26

Zdravo! Saj ne, da bi bila kaj pametna... in v trinajstih letih se je sigurno kaj spremenilo.. No, v prvi nosečnosti sem jedla kar mi je pasalo in predvsem, kar je bilo na voljo- bila sem študentka pred 20 leti. Celotno moževo plačo sem zajedla za kremšnite, ki jih sedaj sploh ne jem. No, starejši je sedaj nor nanje.. In ko sem že imela rok, sem se najedla "češplevih knedljev" pri mami in mislila, da me "zvija " zardi njih.. Ko sem bila drugič noseča, sem se v službo vozila z avtobusom - groza... pasalo pa mi je vse na žlico in na kislo.. Mlajši še danes obožuje te stvari.. Torej - vsega po pameti - če ti pa kaj posebej paše- "samo gas..".. Prijetno nosečnost in lepo otroštvo otročku.. Tina

puskar1i  

član od: 22.8.2005

sporočila: 70

28. avg 2005 22:04

DRAGA JUHICA TVOJ OTROK JE ZDAJ ŽE PRAVI KORENJAK ALI KORENJAKINJA, TAKO DA SO ŽE VSI ODGOVORI NA TVOJE VPRAŠANJE ZATE ODVEČ. TODA NAJVERJETNEJE ŠE KAKŠNA NOSEČNICA PREBIRA TA FORUM IN JI VSAKA MALENKOST PRIDE PRAV. JAZ SEM PRI PRVI NOSEČNOSTI (5 LET NAZAJ) KOMPLICIRALA DO KONCA. VSAK JE IMEL NEKAJ ZA POVEDATI, SEVEDA ¨DOBRONAMERNO¨, TODA SEDAJ, ŽE PO DRUGI NOSEČNOSTI (6 MESECEV) MORAM POVEDATI DA JE VSE SKUPAJ EN LEP LARI FARI. POLETI SE JE TREBA EDINO PAZITI MLEČNIH TER ¨JAJČNIH¨ PROIZVODOV-SALMONELE. JAZ SEM SLADOLEDE, KREMŠNITE IN OSTALE SLADICE KUPOVALA TAM KJER SEM ZAUPALA. TODA NA TO GLEDAM TUDI SEDAJ, KO NISEM NOSEČA. PRŠUTA TER BRŽOLE SEM POJEDLA NA TONE (MISLIM DA SE JE KRASU TAKRAT POVEČAL DOBIČEK VSAJ ZA POL). KAR SE TIČE PRAVIH ČAJEV, SEM SPILA PO ENO ŠALICO (2DCL-NE POL LITRA) NA DAN IN STA OBADVA OTROKA ZDRAVA. PRETIRAVATI PAČ NI TREBA. EDINO ČESAR SEM SE ODREKLA OZ. MOČNO ZMANJŠALA STA BILI COCA-COLA TER RED BULL. SKRATKA, DRAGE NOSEČNICE, POSLUŠAJTE SVOJE TELO IN NE ODREKAJTE SE PREVEČ STVAREM, KI VAM PAŠEJO. SONJA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. sep 2005 9:44

Moje prijateljice tudi rojevajo druga za drugo (bo verjetno kdaj doletelo tudi mene), pa me sedaj zanima, kaj pa vam je od bolj čudnih kombinacij hrane še posebej dišalo. Pa res čudno čudno... Ena iz našega krožka je poleg čokolade jedla smoki, druga je dobesedno v usta stiskala limone, pa še se kaj najde. Loni Makaroni

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

16. sep 2005 10:38

Jah, čudne kombinacje... Tudi jaz sem že slišala za cele kozarce kislih kumaric in podobno. Tudi mene zanima, ali ste imele tudi ve izkušnje s čim takim v nosečnosti? ===

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti